Bitcoin Yine Hacklendi.

Posted by

Güney Kore’de bir kripto para birimi borsasının hacklenmesi sonrası dijital para birimlerinde 46 milyar dolar satış gerçekleşti. Satış Bitcoin’in 2018 kaybını yüzde 50’den fazlaya taşıdı.

Bitcoin Cuma gününe göre yüzde 11 değer kaybederken TSİ 10:27 itibariyle 6.762 dolardan işlem gördü.

Diğer dijital para birimlerinin de düşmesiyle Coinmarketcap.com verilerine göre dijital para birimi varlıkları 294 milyar dolar ile iki ayın en düşüğüne geriledi. Ocak ayında bu varlıklar 830 milyar dolar seviyesindeydi.

Singapur merkezli Oanda Corp. Asya Pasifik Trading Başkanı Stephen Innes’e göre Güney Kore’deki hack olayı, Ocak ayındaki Japonya vakasından küçük çaplı olsa da yatırımcıların tepki satışını körükledi. Innes, “Piyasada işlem hacimleri çok düşük. Daha çok bireysel yatırımcılar sürüklüyor. Piyasanın ciddi bir şekilde oynaması için çok fazla paranın hareket etmesine gerek yok” dedi.

Hacklenen Güney Kore borsası Coinrail web sitesinden yaptığı açıklamada hackerlar tarafından dijital para birimlerinin çalındığını belirtse de çalınan miktarı açıklamadı.

One Comment

  1. admin hanber başlığın yanlış, bircoin hacklenmedi, borsalarından biri haclandi.. Bitcoin hacklenemez, sen bunu bir araştır istersen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.