Sayfa 344/344 İlkİlk ... 244294334342343344
Arama sonucu : 2752 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Vergi öderken söylenen ev sahibi görmedim ben.

Fonlara getirilen vergi ne kadar insanların umurunda olduysa, bu da o kadar ev sahiplerinin umurunda olur.

Bu arada şirketler ne kadar vergi ödediklerini düşünüyorsunuz ki? Bankaları çıkarın bakın bakalım şirketler ne kadar vergi ödüyorlar.
    Beyanname doldururken çok söylenirim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. İki yıl önce yazlık almaya niyetlenmiştim.İmamoğluna ikinci eve gelecek vergi soruldu çok mantıklı dedi gelmesi lazım dedi,o an bir aydınlanma yaşadım))))))))))İktidara kim gelirse gelsin emlağa uygulanan vergiler artacaktı bu genel mülksüzleştirme projesinin önemli adımlarından biriydi.İki önlem aldım ,birincisi yazlığı hanımın üstüne aldım,onun üstüne kayıtlı emlak yoktu ve atıl durumdaki istanbuldaki evlerden birinden kurtulmaya karar verdim,kiracıya boşaltmasını söyledim .Kiracı bir yılda zor çıktı,evi satış sürecimde altı ay satamadığımı falan buraya yazdım.Gayrımenkulu seven bir insan olarak gelecek olanı görüp ona göre tavır almaya çalıştım.Bundan sonraki planım istanbuldaki diğer evi de piyasanın ilk açıldığı anda satmak ve uygun fiyatla o da alırsam antalyadan kelepir dükkan almak.Halen şahsi kanaatim uzun süre emlak işi sıkıntılı,bu süreç yeni başladı,plan gayrımenkul sahiplerini canından bezdirip mallarını sattırmak.Devlet bunu yaparsa ben de onu hemen kiracıya yansıtırım alıcıya yansıtırım falan denebilir de realiteye gelince bunca yıllardır ev alıp satmış kiralamış biri olarak o olayın buraya yazıldığı kadar kolay olmadığını ben biliyorum.Eminim bunu yazan arkadaşlar da biliyordur.Bizim memleketin sıkıntısı hukuğun olmaması hukuk olmayınca insanla birebir sen uğraşıyorsun bu da şu aralar hem çok yorucu hem çok tehlikeli.

3. 6 yıl önce aldığım arsayı geçen gün sattım. İstatistik amaçlı bilgi yazayım. Dolar bazında %68 değer sağlamış. Bileşikten senelik %9 getiri demek

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bundan sonraki planım istanbuldaki diğer evi de piyasanın ilk açıldığı anda satmak ve uygun fiyatla o da alırsam antalyadan kelepir dükkan almak.Halen şahsi kanaatim uzun süre emlak işi sıkıntılı,bu süreç yeni başladı,plan gayrımenkul sahiplerini canından bezdirip mallarını sattırmak.Devlet bunu yaparsa ben de onu hemen kiracıya yansıtırım alıcıya yansıtırım falan denebilir de realiteye gelince bunca yıllardır ev alıp satmış kiralamış biri olarak o olayın buraya yazıldığı kadar kolay olmadığını ben biliyorum.Eminim bunu yazan arkadaşlar da biliyordur.Bizim memleketin sıkıntısı hukuğun olmaması hukuk olmayınca insanla birebir sen uğraşıyorsun bu da şu aralar hem çok yorucu hem çok tehlikeli.
    Hocam bu vergi düzenlemesi gelirse güncel kiraları etkiler bence. Eski kiracıya vergiler arttı bundan aşağısı olmaz demek absürt kaçar. Şuan dolar artmadığı için kira geliri olanların keyfi yerinde . Çok abartı bir düzenleme olmazsa umursanmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by makulyatirimci Yazıyı Oku
    Hocam bu vergi düzenlemesi gelirse güncel kiraları etkiler bence. Eski kiracıya vergiler arttı bundan aşağısı olmaz demek absürt kaçar. Şuan dolar artmadığı için kira geliri olanların keyfi yerinde . Çok abartı bir düzenleme olmazsa umursanmaz.
    Aslında vergi olayı netleşip üstüne %25 sınırı kalkarsa iş normalleşmeye başlar. Olabilecek tüm olumsuzluklar olduktan sonra geriye pek bir şey kalmıyor.

Bu benim için gayrimenkulü cazip kılar mı diye sorarsanız. Ben satıcı taraftayım. Hatta yatırım olarak evi önermem. Ancak belli bir ölçeğin üstündeki portföylerde nasıl eurobond düzenli gelir kalemi olarak bulunuyorsa gayrimenkulde o şekilde bulunmalı.

6. Sayın hkm, gayrimenkul sahiplerini bezdirip sattırma operasyonu yaptıkları konusunda hemfikiriz. Lakin ben şu an ölü fiyata satmaktansa direnmekten yanayım. Baskı ve yıldırma politikasının sadece bir süre devam edeceğini, sonrasında kârlı çıkacağımı düşünüyorum.
    Aslında derdim kâr etmekten de öte, pes etmemiş olmak, bunların baskılarına pabuç bırakmamış olmak.
    Pes edip baştan bir miktar zararı kabul etmektense, direnip sonunda zarar edeyim. (veya belki de kâr)
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

7.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Sayın hkm, gayrimenkul sahiplerini bezdirip sattırma operasyonu yaptıkları konusunda hemfikiriz. Lakin ben şu an ölü fiyata satmaktansa direnmekten yanayım. Baskı ve yıldırma politikasının sadece bir süre devam edeceğini, sonrasında kârlı çıkacağımı düşünüyorum.
    Aslında derdim kâr etmekten de öte, pes etmemiş olmak, bunların baskılarına pabuç bırakmamış olmak.
    Pes edip baştan bir miktar zararı kabul etmektense, direnip sonunda zarar edeyim. (veya belki de kâr)

acı yok djoz, acı yok

https://www.youtube.com/watch?v=DeGIuEp2Il8
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Boşalan daireleri boş bekleten adamım ben. Üç kuruş vergi bana dokunmaz.
    Gelen tek kira ile geçinmek zorunda olanlar hariç hiçbir ev sahibine dokunmaz aslında.
    Tek kira alanın da zaten her türlü vergisi düşük olur.

Daha önce de yazmıştım. Bir evin mesela 600 liralık emlak vergisi 1600 veya 2600 lira olacak diye hiçbir ev sahibi panikleyip evini ucuza satmaz.
    Hadi küçük rakamları falan geçtim, 600 liradan 10 bin liraya çıksa ne olur?
    5 milyonluk evi 3 milyona indirebilecek bir sebep midir bu?

Ev sahiplerine kin besleyen kitlenin matematiği zayıf.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 344/344 İlkİlk ... 244294334342343344

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •