Sayfa 991/991 İlkİlk ... 491891941981989990991
Arama sonucu : 7926 madde; 7,921 - 7,926 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. 2023/01ç ...2024/01ç karşılaştırmasında dipteki kar, geçen yıl Asil Çelik Temettüsü var.
    Bu dönem yok. (2024 276milyon TL gibi hatırlıyorum)

bunu dikkate almadan bakmak çok yanıltır....

Böyle bakacaksak 2.çeyre bu dönem geçen yılı şimdiden çok geçmiş olur...

*çalışan sayısında ciddi artış var demek ki...işler olacak ki adam almışlar....diye düşünüyorum...

Saygılar....

2. Şirketimizin özellikle kısa vadeli borçları olmak üzere borçluluğunun azaltılarak, finansman maliyetlerinin düşürülmesi ve karlılığının arttırılması, nihai olarak da ilerleyen süreçte temettü ödeyebilecek duruma gelmesini sağlamak amacıyla,

Senaryo 1;

Ödenmiş sermayenin %100 oranında bedelli olarak artırılmasına ve bu kapsamda yeni çıkarılacak 1₺ nominal değerli hisselerin mevcut ortaklara 45₺'den satılmasına,

Senaryo 2;

Çıkarılmış sermayenin 77.112.000₺'den 110.000.000₺'ye artırılmasına, bu kapsamda ihraç edilecek 32.888.000₺ nominal değerli payların, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak 1₺ nominal değerli pay için 110₺ fiyattan halka arz edilmesine,

Senaryo 3;

Şirketimiz hakim ortağı Çelik Holding A.Ş.'nin sahip olduğu 32.000.000₺ nominal değerli payların satışı için pay satış bilgi formu hazırlanmasına ve gerekli izinlerin alınmasına müteakip, Borsa İstanbul pay piyasasında bu payların satılmasına. Çelik Holdingin satıştan elde edeceği kaynağı şirketimize sermaye avansı olarak aktarmasına ve nihayetinde şirketimiz sermayesinin Çelik Holding lehine tahsisli olarak arttırılmasına,

Müsait olduğum bir anda aklıma gelen senaryoları şirketin ağzından paylaşmak istedim.

Süreç nasıl olur bilemiyorum ama 4 yılı aşkın süredir hissedarı olduğum şirketin, en kısa sürede temettü ödeyebilecek duruma gelebilmesi umuduyla.

Cümleten bol kazançlar.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

3. Bedelli yapmaya yer mi bence yapamaz..Malın çoğu kendinde toplu..Yanına bi sıfır daha koy belki veririz..Traşı bırak da yan dan yandan yörü bakam parsan.Daha işimiz çok var.
    Yazdıklarım kişisel görüşüm olup; al-sat-tut tavsiyesi içermez!...

4. Madem mal kendisinde cebinden para çıkacak; Mogan ı da çakmış yatırımcıya sermaye tavanına kadar yapıştırsa geçse tahsisliyi hazır müşterisi de çokken ne olacak?
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. Yeni arzlar ederinin xx kat üzerinden arz edildiğini çoğu kişi bilir.Adı üzerinde .Ben sana şu fiyattan arz ediyorum , illaki ense yağlı müşteri çıkar..Parsan , yıllardır yattın, kimse.yemez artık.Yanına bi sıfır ekle kenardan kenardan yörü tosunum..hade bakem ::😎😎✈️

6. Parsan, Dokta derken en sonunda Mogan'da da gördük. Şirket düşük özsermaye yüksek borçululuk modeline dayalı mal çoğaltma politikasını güdüyor gibi geldi. Biraz kar etmeye başlasa hemen arkasından yatırım gelir diye korkmuyor değilim.

7.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Parsan, Dokta derken en sonunda Mogan'da da gördük. Şirket düşük özsermaye yüksek borçululuk modeline dayalı mal çoğaltma politikasını güdüyor gibi geldi. Biraz kar etmeye başlasa hemen arkasından yatırım gelir diye korkmuyor değilim.
    Kar etmeden yatırım gelir.

Sayfa 991/991 İlkİlk ... 491891941981989990991

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •