Sayfa 908/908 İlkİlk ... 408808858898906907908
Arama sonucu : 7264 madde; 7,257 - 7,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    2 dairelik apartman. Etraftaki müstakillerin neredeyse hepsinde dahi var zaten. Hatta altyapı talepleri sırayla ilerliyor demişlerdi sözümona. Ama arka bahçe hesabı torpil var. Üst sokağımdaki tek dairelik müstakil eve benden 6-7 ay sonra başvurmasına rağmen internet geldi. Gidip onu da söyledim, yok sırayla oluyor diyorlar gözümün içine baka baka. 2-3haftada bir talebinizle ilgili vargücümüzle çalışıyoruz smsi atıp durmaktan başka bir b.k yedikleri yok
    Ben olsam CIMER'e sikayette bulunurdum.

2. Yil sonuna kadar endeksin 15.000'i gorecegine inaniyorum.

Mehmet GERZ
    ( Bloomberg'deki canli yayindan.)

3. Cimer, bimer, btk, ulaştırma her yere 3 tur dönüp yazdım. O ona o ona atıp duruyor yazıyor en son tekrar türk telekoma gidiyor. Sonra da telekom altyapı talebiniz açık görünüyor zaten, taldbinizin gerçekleşmesi zaman alabilir. gibi birşeyler yazıp talebiniz kapatılmıştır diyor en son. Sonra da telekomdan arıyorlar. "Zaman alabilir diyorlar, başka sağlayıcıyı denediniz mi.. , olmazsa bir süre mobilden idare ededurun talebiniz için uğraşıyoruz, aynı terhaneler sürekli.

4. Bu da güzel zaman alabilir.
    Ne kadar zaman alır.Ucu açık.
    Bide Done Carlone yi dene.

https://www.youtube.com/watch?v=e7UWTsVv7jk
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Emekli maaslarinda bir adalet saglanmasi sart.

Bir sekilde bulacaklar.
    Benim tahminim nüfus artışı böyle devam ederse 20 yıl sonra emekli maaşı 1/3 asgarî ücrete düşecek. SGK nin acilen ıslah olması gerekir. Birde emekli kadının kocasından emekli maaşı alma olayı var. Kadınların sınırsız yaş olarak yetim aylığı alma durumu var. Yani SGK işin içinden çıkılmaz durumda.

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Benim tahminim nüfus artışı böyle devam ederse 20 yıl sonra emekli maaşı 1/3 asgarî ücrete düşecek. SGK nin acilen ıslah olması gerekir. Birde emekli kadının kocasından emekli maaşı alma olayı var. Kadınların sınırsız yaş olarak yetim aylığı alma durumu var. Yani SGK işin içinden çıkılmaz durumda.
    Kısaca SGK batmış ; Bizim primlerde kuş olupuçmuş...Gençler siz siz olun sisteme dahil olmayon BES mi eurobond mu ne alırsanız alın ama kesinlikle SGK ya prim ödemeyiniz diyorsun....

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Kısaca SGK batmış ; Bizim primlerde kuş olupuçmuş...Gençler siz siz olun sisteme dahil olmayon BES mi eurobond mu ne alırsanız alın ama kesinlikle SGK ya prim ödemeyiniz diyorsun....
    SGK batmis ifadesi tam olarak gercegi yansitmiyor bence.

Dogru ifade soyulmus olmali.

Kanun geregi primleri topluyorsun, kanun geregi taahhudun var.

Ama yari yolda, kanunu degistirip, odenecek maasi yariya indiriyorsun.

Ustelik, enflasyonun goturdugunu alti ay'da bir yerine koydugunda buna zam diyorsun.

Uzatmadan, SGK'nin kurtarilmasi ve saglam gelirlere kavusturulmasi mumkun.

Dunya'da bunun pek cok ornegi var.

Bunun basarilmasi icin, secilmislerin, SGK fonlarina ulasiminin engellenmesi gerekiyor.

Bu hirsiz surusu cete'nin de bu calinanlari geri odemesi, odetilmesi gerekiyor.

Calarken demokrasi, yakalanip geri odetilmesi gerektiginde demokrasiye aykiri.

Turkiye bu sorunu oyle bir asar ki sasar da kalirsiniz, yeterki adam gibi adamlar iktidara gelsin.

8. https://x.com/ProfDemirtas/status/1794342200324821423
    adam kına yakıyor ya fahiş fiyatlı urun hizmet almayın artık arkadaşım kesin şu talebi. Arap mıyız biz yağı bol bulunca yağsız ekmek yiyemiyoz zincir market diye bir şey var her köşedeler sandvic var icecek var atistirmalik var tasarruf etmememizin bir izahı olamaz. 3 aydir dolar ayni enflasyon %12. kasapta 1 kilo et 800 lira mı olur arkadaş ya. balığa tavuğa talim ediyoruz kalan parayla yatirim yapiyoruz paramıza zorumuz yok allaha şükür. Bu kurban ete doyup 1 yıl et yemeyecegim vallahi.
    her yerden demettü kazandırır mı?
    29.01.2024:brisa 900m$ , ttrak 2500m$ ,ons 2050usd ^^ ilk checkup: 29.07.2026

Sayfa 908/908 İlkİlk ... 408808858898906907908

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •