Sayfa 24/24 İlkİlk ... 14222324
Arama sonucu : 190 madde; 185 - 190 arası.

Konu: AKSA Aksa Akrilik Kimya Sanayii A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,308
     Alıntı Originally Posted by Kastrat Yazıyı Oku
    ben de öyle düşündüm ancak listenin başlığı "gerçek kişi pay sahiplerinin listesi" olarak geçiyor. Yani bağlı oldukları diğer kurumlardan bağımsız bir pay sahipliği gibi düşündüm. Emniyet AŞ bir tüzel kişi ve %23,47 payı var. Lodrik bir gerçek kişi ve %7,4 payı var. toplam sahiplik oranı %30,8.

sizin dediğiniz geçerli ise, İzer Lodrik Emniyet AŞ'nin %31,5 hissesine sahip olması gerekiyor. böylece de %23,47'lik paydan kendisine %7,4 düşüyor.

sizin hesabınız bu şekilde midir?
    evet lodrik emniyetten dolayı sahip...
    zaten kendi adına da alış yapmıyor emniyet adına alış yapıyor dikkat ederseniz

2. Yabanci lafini ben attim sanirim ustune de guzel bi beyin firtinasi donmus okurken mutlu oldum detayli bilgilere yorulmadan sahip oluyoruz sayenizde. Tek sunu ilave edeyim fonlar+emniyet+yabanci elindeki blok senetler genelde cok ellesilmedigi icin yeni yabanci girisinde gozde olmayacagini soylemeye calismistim,yoksa dolasimda tabi cok lot yok ama kchol v.s. gibi cok da likit bi senet degil,bolundukten sonra likidite daha artacaktir su asamada beyzadeler londradan aldiklari tl leri en likit 30 hisselerine dagitiyorlar nasil olsa dolar sabit aldikca goturuyolar dolar bazinda kolay kazanc buldular

3. Ben şirketi bilhassa son bilançosundan sonra çok beğendiğimi söyleyeyimde yanlış anlama olmasın.Yatırımda yaptım,benim demek istediğim şey yabancılarım şu aşamada gelmeyeceği.Onlar ilk iş likit diye bankalara geldi.Burayada gelenleri olur elbet ama ülke notumuz yatırım yapılabilir olup ekonomide sorunlar kısmen çözülene kadar kalıcı gerçek yabancıların gelmeyeceğinden adım kadar eminim.Bankalara gelenlerde ekseri hedge fonlar zaten.Şunuda ekleyeyim bir şirkette aslolan bilançodur ve bilançosu faaliyeti iyiyse eninde sonunda değerini bulur.Bu son bilançoda şirketin döngüsel bir yapıdan çıkmaya başladığı işaretleri geldi.Bu durum yabancının gelmesinden milyon kat daha değerli daha önemli.Aksada benim her zaman canımı sıkan en önemli konuydu bu döngüsellik.Şimdi son bilançoda bu döngüselliğin fiyatı uluslararası markette belirlenen ürün fiyat ve marjlarının etkisinden kurtuluşu görünce müthiş sevindim.Bir milyar dolar değerinde bir gelişme tabiri caizse.İnsanların aksadan soğumasına temel sebeplerden biriydi bu konu zira.Bunun karşılığını çok alacağız diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

Elyafa aşırı duyarlı oldum. Her haberden olumlu bir şey çıkarmaya çalışıyorum :D

Sizi komşu gürültüsünden kurtaracak sıra dışı keşif

MIT'deki araştırmacılar, ses yalıtımı yetersiz olan evlerde sesi engelleyen, daha da iyisi sesi geri ileten bir tür ses geçirmez kumaş geliştirdi.

Eğer ince duvarlı, ses yalıtımı yetersiz bir evde yaşıyorsanız ve çevredeki seslerden rahatsızsanız, MIT'nin yeni buluşu sizi bu dertten kurtarabilir. MIT'deki bilim insanları, sadece sesi engellemekle kalmayan, aynı zamanda bu sesi üretene geri yansıtan bir tür ses geçirmez tabaka geliştirdi.

Ancak bunun için bir piezoelektrik fibere yapıştırılabilecek ipek gibi ince bir kumaş parçasına ihtiyaç duyuluyor. Daha sonra kumaşlar adeta birer hoparlöre dönüşebiliyor.

MIT'nin açıklamasına göre, piezoelektrik fiberden bir elektrik akımı geçtiğinde, malzeme deforme oluyor. Ve akım hızla dalgalandığında, fiber normal durumu ile deforme olmuş durumu arasında hızla ileri geri hareket ederek titreşimlerin malzemenin içinden geçmesine izin veriyor. Bu titreşimler elyafın havanın yerini değiştirmesine ve hatta ses dalgaları üretmesine izin vererek ses geçirmez bir tabakanın temelini oluşturuyor.

Ancak ses geçirmezliği sağlamak için lifleri kasıtlı olarak rahatsız edici ses dalgalarının fazının dışına çıkarmak gerekiyor. Bu, diğer dalgaların iptal edilmesini sağlıyor ve kulaklıklardaki gürültü önleyici teknolojiye benzer bir teknik oluşturuyor.

Testler sırasında araştırmacılar, ses geçirmez tabakanın 70 desibele kadar ses yayabilmesini sağlarken, rahatsız edici sesleri 37 desibele kadar azaltmayı başardı. Üstelik bu sadece 8×8 santimetrelik bir ipek kumaşla yapıldı.

Bu sistem, ince duvarlı apartman dairelerindeki yatak odalarında son derece kullanışlı olabilir; zira tabakanın içinden elektrik akımı geçirilerek ve piezoelektrik lifler malzemeyi sabit tutmaya zorlanarak herhangi bir sesin geçmesi engellenebiliyor. Bu da gürültülü komşularımızı engellemeye yardımcı olabiliyor. Hatta kendi sesinizin odadan çıkmasını da engelleyebilecek ses geçirmez bir tabaka oluşturuyor.

Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Ben şirketi bilhassa son bilançosundan sonra çok beğendiğimi söyleyeyimde yanlış anlama olmasın.Yatırımda yaptım,benim demek istediğim şey yabancılarım şu aşamada gelmeyeceği.Onlar ilk iş likit diye bankalara geldi.Burayada gelenleri olur elbet ama ülke notumuz yatırım yapılabilir olup ekonomide sorunlar kısmen çözülene kadar kalıcı gerçek yabancıların gelmeyeceğinden adım kadar eminim.Bankalara gelenlerde ekseri hedge fonlar zaten.Şunuda ekleyeyim bir şirkette aslolan bilançodur ve bilançosu faaliyeti iyiyse eninde sonunda değerini bulur.Bu son bilançoda şirketin döngüsel bir yapıdan çıkmaya başladığı işaretleri geldi.Bu durum yabancının gelmesinden milyon kat daha değerli daha önemli.Aksada benim her zaman canımı sıkan en önemli konuydu bu döngüsellik.Şimdi son bilançoda bu döngüselliğin fiyatı uluslararası markette belirlenen ürün fiyat ve marjlarının etkisinden kurtuluşu görünce müthiş sevindim.Bir milyar dolar değerinde bir gelişme tabiri caizse.İnsanların aksadan soğumasına temel sebeplerden biriydi bu konu zira.Bunun karşılığını çok alacağız diye düşünüyorum.

Aslında aylardır gelecek olan yabancıları konuşuyor piyasa. Bankalara ve holdinglere gelecekler deniyor.
    Geldiler de.
    Ama bankalar cidden çok fiyatlanmadı mı? PD/DD değerleri resmen uçmuş. Geçmişe bakmadım ama sanki doyuma ulaşmışlar gibi.

Ekonomi yönetimimizin aylardır anlattığı bir plan var. "Geçiş Dönemi"

Önce dezenflasyon (tüketim ve üretimin kısılması, işsizliğin artması, zombi şirketlerin batması, ciro ve kâr marjlarının düşmesi...vs)

Sonrasında ise normalleşme.
    Kalıcı düşük enflasyon, kurda stabilite, maliyetlerin azalıp üretimin artması, yatırımların yoluna girmesi...vs

Yabancıların belli bir süre sonra (enflasyonun düşeceğine inandıklarında) artık geleceği fiyatlayacağını ve getiri potansiyeli yüksek şirketlere yöneleceğini düşünüyorum.

Bana göre ereğli ve thy artık dümende olacak.
    Aksa vb katma değerli ürün üreten, ihracat oranı yüksek, rekabette güçlü, piyasa değeri (ya da cirosu) 1 milyar $ üstü firmalara geleceklerini düşünüyorum.

Şu an elimde az miktarda Aksa ve Thy var. Riski sevmediğim için mevduatın tatlı getirisinden ayrılamıyorum. Ama bir yerde (geçiş döneminin sonlarına doğru ya da faizlerin artık düşmeye başlayacağı döneme doğru) borsadaki ağırlığımı oldukça arttırmayı düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Aslında aylardır gelecek olan yabancıları konuşuyor piyasa. Bankalara ve holdinglere gelecekler deniyor.
    Geldiler de.
    Yabancinin yerinde ben olsam Bankalara gelmezdim.

KCHOL disinda holdinglere de gelmezdim.

Ayrica dikkate deger olcude yabancinin geldigine ben sahsen inanmiyorum.

Sayfa 24/24 İlkİlk ... 14222324

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •