Sayfa 786/786 İlkİlk ... 286686736776784785786
Arama sonucu : 6287 madde; 6,281 - 6,287 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    tamamdır sn bahri, benim alınganlığım olsun. kırdıysam özür. saygılar.
    tekrar kusura bakmayın bugün kafam pek yerinde değil daha açıklayıcı yazmam gerekirdi saygılar iyi geceler

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    yalnız yazdığım yorum yanlış anlaşılmaya yol açacak bir yorum olmuş biraz grip olmuşum şimdi okuyunca gerçekten sanki shorts a cevap gibi olmuş sizi üzdüysem özür dilerim sayın shorts
    geçmişler olsun. iyi geceler.

3. Zaten dolarını getiren bıyıklı bıyıksız yabancıya operasyon çekilmeyecekki.

Onlar ne zaman mr. şimşek’in düğmeye basacağını biliyorlar.

Örnek : 1 haziran’da bu masalın biteceğinin haberini günler haftalar önceden biliyor olacaklar. 31 mayıs’da hepsi tekrardan dolara dönecekler.

Çarpılan yine içerde kalan içeriden bilgi alacak yandaşlığı candaşlığı olmayan yerel halk yani bizler alın teri ile kazanıp birikim yapan vatandaşlar olacak..

Aylardır sabit giden dolarda kalıp dolarını arttıramayanlar kaybedecek

Tl ye dönüp şu günlerde görece fena olmayan faizi alıp olası bir deval de servet kaybının arkasından mendil sallayan halk olacak. Yine onlar kaybedecek.

Sadece hislerine güvenip ne zaman nerede hareket edeceğini bilenler paçayı kurtaracak hafif sıyrıklarla atlatacak.

Bunların hala millet vatandaş için çabalayıp didindiğine inanan var mı yahu ?

Bu sefer dolabı uluslararası döndürüyorlar.

Halkmış enflasyonmuş fasa fiso

Kendi küfelerini doldurma derdindeler mütemadiyen.

Ara sıra “ mış “ muş gibi yapacaklar ki dikkat çekip tepki toplamasınlar.. zaman kazanmak için

En sonda yine bi suçu atacak birileri bulunur

4.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Zaten dolarını getiren bıyıklı bıyıksız yabancıya operasyon çekilmeyecekki.

Onlar ne zaman mr. şimşek’in düğmeye basacağını biliyorlar.

Örnek : 1 haziran’da bu masalın biteceğinin haberini günler haftalar önceden biliyor olacaklar. 31 mayıs’da hepsi tekrardan dolara dönecekler.
    https://x.com/ABATUKARAALI/status/17...6VTivaDyw&s=19
    . 1) Ne fx swap, ne Fx Forward ile ne de fx spot + swap (=FX forward ) bir ülke ye FX girmez sadece Merkez Bankasinin FX riski bu işlemi yapana geçer o kadar ülke toplamda FX reserve biriktiremez.
    2) Carry trade ile halkın vergisi heba ancak MB çıkışta dövizi ucuz satarsa heba olur
    İşin teknik kısmını açıklamış

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Dolar riskini viop'ta long pozisyon açarak bertaraf edebilirsiniz
    Şu an hesaplayamıyorum ama maliyeti yıllık %35 civarı olması lazım
    Kabaca %20 dolar bazlı risksiz getiri demek
    Bir de USD TRY arbitraj var:

https://www.youtube.com/watch?v=LPhyynRQE7o

Onun yanı sıra, kriptoda arbitraj:

https://www.gunbot.store/bitrage

6.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Dolar riskini viop'ta long pozisyon açarak bertaraf edebilirsiniz
    Şu an hesaplayamıyorum ama maliyeti yıllık %35 civarı olması lazım
    Kabaca %20 dolar bazlı risksiz getiri demek
    buradaki işleyiş şöyle değil mi sn yuji?

yine aynı örnekten gideyim. diyelim 100K dolarım var. bugünkü 32,20 kurdan tl ye çeviriyorum, 3.220.000 tl ediyor. onu, bulursam %58 ile 92 gün vadeli tl mevduata yatırıyorum. bununla birlikte gidip viop'tan 92 günlükte (şimdi baktım ağustos sonu usd/try 35,25) yıllık %38 e tekabül eden 100K dolarlık kontrat satın alıyorum. vade sonu dolar ne olursa olsun dolar bazında yıllık %20 faiz elde ediyorum..

ancak burada şu da var değil mi?.. o kadar kontratı almak için (100K dolar kontratın tl karşılığı ne olur bilmiyorum) viop hesabıma da hayli yüklü bir miktar tl teminat yatırmam gerekecektir, vade boyunca takasbank tl faizi üzerinden gecelik nema alacak olan..

doğru mudur?
    Son düzenleme : shorts; Bugün saat: 01:38.

7. Viopta teminat tamanlama var.oyle ac 100k demek kolay degil.

Sayfa 786/786 İlkİlk ... 286686736776784785786

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •