Sayfa 263/263 İlkİlk ... 163213253261262263
Arama sonucu : 2098 madde; 2,097 - 2,098 arası.

Konu: SISE - Şişe Cam

Yani isin özü cam geçmişim olmasa duygusal bir bağ da diyebiliriz durulacak kağıt degil yasayarak öğrendik o yüzden de fazla durmuyorum artık başka sularda ekmek bol.yine de ederine gideceği zaman bı kaç vagon geç de olsa atlayacagim ama 2dolari destek yapmadan bundan bir cacık olmaz

Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Google amcaya sordum : Şişecam Yalıköy kuvars madeni tesisi dedi. Fazlası yok ama
    Doğru
    (Wiki: Yalıköy; eski adıyla Podima; İstanbul ilinin Çatalca ilçesinde sahil kenarı bir köy.)

Yalıköy-Çatalca , Camiş Madencilik
    Ekipmanlar klasifikatör olarak bilinir. Genelde 48" - 1200 mm çaplı ve çift sıra sarmal, tek şaft şeklindedir.
    Orjinali Amerikan.
    Bu ekipman cam üretim prosesinin ilk sıralarında yer alır.
    Kumun kalitesi çok önemlidir. Kum içerisinde bulunan istenmeyen nitelikteki partiküller ilk olarak bu ekipmanda yüzdürme yoluyla ayrıştırılır.
    Camişin son dönemdeki; klasifikatör ve benzeri ekipmanların; bakım - yenileme ve yeni tedarik işletme içi yatırımları, kapasite artırım çalışmaları oldukça fazla.

https://camdergi.com.tr/cam-uretim-s.../#Ham-Maddeler

Alıntı Originally Posted by moza80 Yazıyı Oku
    Dostum konu ile ilgisini anlamadım.lakin cam bilgimi soruyorsan ailem cam üreticisi idi 90li yılların ikinci yarısına kadar potada çok cam erittik.
    Selamlar sayın dostum.
    Teknikte zorlama yoktur..

Sayfa 263/263 İlkİlk ... 163213253261262263

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •