Sayfa 945/945 İlkİlk ... 445845895935943944945
Arama sonucu : 7559 madde; 7,553 - 7,559 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Kağıda gireli 10 gün sonra 2 yıl olacak, 2 yıl önce 35-36 dan dalmıştım elimdeki tüm sermayeyle. Tek kağıt candır, portföy yapmayın Ahahaha... Her ay 500-600 lot almaya devam nasipse... Tek üzüntüm Fedorun ayrılmış olması...

2.  Alıntı Originally Posted by Otuzikibin-Ellibin Yazıyı Oku
    Kağıda gireli 10 gün sonra 2 yıl olacak, 2 yıl önce 35-36 dan dalmıştım elimdeki tüm sermayeyle. Tek kağıt candır, portföy yapmayın Ahahaha... Her ay 500-600 lot almaya devam nasipse... Tek üzüntüm Fedorun ayrılmış olması...
    Tek kağıda sektörün ve hissenin zirve fiyatından girmişsiniz, gerçekten büyük kayıp. İnşallah kısa sürede zararınızı çıkarırsınız.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Selamın Aleyküm Ortaklar;
    Uzun süredir takipte olduğum Ereğli ve İsdemir'e iyileşen marjlar nedeniyle bende gelmiş bulunmaktayım.
    Maliyet;
    Ereğli: 46.10
    İsdemir: 40.00

4. Geçen 2 yıl borsa şirketleri ani hızlanan enflasyonun ve düşük faizlerin tadını çıkardılar. Ürün ve hizmet fiyatlarına yapılan zamlar korkunçtu, sigorta pirimleri, akaryakıt fiyatları veya telefon faturaları, her şey yıllık bazda en az 1 kat arttı. İlave olarak, insanlar tüketimi kısmak yerine daha da yükselttiler ki; bu beklenmeyen bir durumdu.

Hem yapay olarak düşürülen faizler hem de ani enflasyon dalgasının neden olduğu sermayeyi koruma arzusu tüketicileri, başta motorlu taşıtlar ve gayrimenkul olmak üzere mal alımına yöneltti. Böylece borsa şirketlerinin hızla şişen ve enflasyon muhasebesinden muaf bilançoları son satırda, çiçek gibi güzel kar rakamları açtılar.

Şimdilerde durum değişti;
    1-Kamu harcamalarında kısıntı gündemde, maaş ve ücretlerde de önemli bir artış beklenmiyor.
    2-Faizler tasarrufu özendirecek kadar yüksek.
    3-Fiyatlar tüketicilerin alım gücü bariyerine ulaştı, fiyat artışları satışları azaltıcı etki yapabilir.

Tüm bunların ötesinde, şirketleri olumsuz etkileyen ana faktörlerin başında, yatırım harcamalarının da enflasyona bağlı olarak artması sayılabilir. Belki bu harcamaların bir kısmı kısa bir süreliğine ertelenebilir türdendir ancak şirketlerin uzun vadeli istikrarı için ağır yatırımlardan kaçmaları imkansızdır. Yatırımdan kasıt sadece makine gibi sabit sermaye yatırımları değil, üretim için kullanılan tüm girdilerin finansmanı, pazarlama giderleri vs. Bizler genelde bu gider kalemlerini ayrı ayrı düşünsek de bilançolar üzerinde toplam etkileri, yüksek enflasyon dönemlerinde beklentilerin ötesinde olabilir. Özellikle yüksek miktarda "maddi duran varlığa" ihtiyaç duyan şirketlerde enflasyon dönemlerinde beklentilerin üzerinde bozulmalar görülmektedir. Bu etkiler bir anda değil de yavaş yavaş kendini gösterir, bizim ülkede son 2-3 yılda yaşananalar ise olağanüstü dalgalanmalar şeklinde tanımlanabilir ve bu dalgalanma devam ediyor olabilir.

Şirketlerin 1000TL'lık yatırımla 100TL kazanırken bir anda 200TL kazandığı bir dönem gözlemledik. Şimdiyse şirketlerin 200 TL kazanabilmesi için en az 2000TL yatırım masrafı yapması gereken bir dönemi bilançolarda gözlemleyeceğiz.

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Oradaki İyimserlikten kasıt borsada kalmak. Felaket tellallığı yapmamak. Yoksa tüpraştan eregl ye geçmenin o söz ile bir bağlantısı yok.

Bu örnekte görüldüğü üzere herkes duyduğu okuduğunu kendi kabiliyetleri ve tecrübe seviyesi doğrultusunda anlıyor.

Yani bu hayatta herkes kısmetinde ne varsa onu yer şu bu o ne anlatırsa anlatsın

Matreustan etkilenerek dipten lot boşaltmak da kaderdir
    Tüpraş için demedim zaten olaya pozitif bakabilmek önemli tabiki ama bu her insan için aynı değil

Dipten mal boşaltma mathias yüzünden değildir heralde...

6. 1.5 ay once fiyat 38-39 larda iken forumda bir sayfada 10 tane olumsuz yazı yazan 20 li fiyatları hedef gösteren paralı askerler elbette birilerinin kanına girmiştir. Bunlardan etkilenip dipten satan illaki olmuştur.

7.  Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    1.5 ay once fiyat 38-39 larda iken forumda bir sayfada 10 tane olumsuz yazı yazan 20 li fiyatları hedef gösteren paralı askerler elbette birilerinin kanına girmiştir. Bunlardan etkilenip dipten satan illaki olmuştur.

Kağıt 50 üzerine attığında Mataryus Sidikopulosun kaç tane mesajını göreceğiz bakalım! Kağıt şayet tekrar 40 a düşerse Fedor için sevinirim. Kendim de zaten krediyle dalarım oraya gelirse.

Sayfa 945/945 İlkİlk ... 445845895935943944945

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •