Sayfa 904/1002 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914954 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,225 - 7,232 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Peki hocam sizin açıklamanız ne fonun çobanın portföyü geçememesini.Sadece fon yönetim ücreti midir?Neden fazla kazandıramıyorlar sizce?Bu kadar okumuş adamın çoban portföyünü neden geçemiyor,Çobanı bırakırsak sizin hisse portföyünüz geçiyor mu NNF/OPH/HVS/MAC gibi fonları misal.
    Hisse portföyüm yok bende fonlardayım
    Kızgınlığım çoban portföyünden az getiri almak sadece.

2.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    XTKJS yi yüksek oranlı takip eden başka fon var mıydı?
    Syg.
    Merhabalar, ICZ-DHJ-YHZ fonları da var.

DHJ en başarılısı olmuş son 1 yıl baz alındığında.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Profesyonel olanlar olmayanlardan az kazandırmış.
    Yönetim ücreti veriyorsam çobanın portföyünden fazla kazandırması gerekiyor.
    Bakıyorsun yönetim ücretlerine 2,5 ile 3,5 arası.
    1 milyona yılda 30-40 bin yönetim ücreti veriyorsun.
    Karşılığı bu olmamalı.
    Profesyonel olanlar her zaman daha az kazandırır. Bu normaldir.

100 milyon yatırım yapanın aldığı risk ve getirisi, 1 milyon yatırım yapanın getirisinden her zaman daha azdır. Orta-uzun vadede pro geçer. Geçemiyorsa seçilen pro yanlıştır, sektör yanlıştır vs. ve zamanında değiştirilmemiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Hisse portföyüm yok bende fonlardayım
    Kızgınlığım çoban portföyünden az getiri almak sadece.
    Yani tamamen haksız değilsin gerçekten kötü hisse fonları var.Fakat iyi fonlar da var.Ben fonları biraz da aracı kurumların model portföy performanslarıyla ölçüyorum.Bunlar da %100 hisseden oluşmalarına rağmen bahsettiğim fonları fazla geçemiyorlar.Hatta YF model portföyü hariç hiçbiri geçemiyor.YKY model portföy de hemen hemen aynı.Diğerleri hep geride.Halbuki fonlarda nakit yönetimi var,fon ücreti var,masraflar var,SPK kısıtları var.

Kişisel olarak genelde 30 içinden seçtiği için ben yıllardır HVS fonundaydım, çok memnunum.Yılbaşından beri HKR fonuna geçtim.Ağırlıklı olarak HKR çeşit olsun diye de GBH ve FSG ekledim.Yılbaşından beri çok tatminkar ggidiyor hisse portföyüm.Yalnız hiçbiri YF model portföyü geçemiyor.Hisse zevkimi onunla tatmin ediyorum.Bugün yine %5,2 yaptı YF.Bir inceleyin isterseniz bahsettiklerimi.

5.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    Para piyasası fonlarında borçlu çikma ihtimalimiz var mı acaba?
    Gedik in IRY si bi kaç gün iyi gittikten sonra dün resmen yarıya düşürmüş getirisini.
    diğer fonlar 1 m a ortalama 873 getirirken bu 419 getirmiş. PYŞ personeli pavyona filan gidip masraf yazabiliyor mu acaba fona?
    bunu şikayet edecek bir birim var mı. yoksa gedik e güvenene müstehaktır mottosundan mı gitmeli
    Geçmişte 31 aralık ve onu takip eden 1-2 gün eksi yazmıştı bazı ppfler.
    Yani ppf'nin de eksi yazması mümkün ama çok istisna.

Tabi içindeki özel sektör bonolarından bir terslik çıkarsa eksi yazma oranı artabilir. ppflerin içindeki özel sektör bonolarına bakmakta fayda var. Bazılarında adını duymadığım şirketlerin bonoları var.

6. Buralardan girilir mi dememek lazım.
    Şu enflasyonist ortamda bistin çökeceğini falan düşünmek hatalı bence.
    Domatesin fiyatı anlamlı olarak düşerse bistte düşer.
    Yani her seviyeden girilir ama kademeli kademeli.

Bu arada kış aylarında domates kg fiyat tahminim 100 TL.
    İlgilenenlere duyurulur.

Fon için defansifler seçilmelidir , illa agresiflik isteniyorsa tabi zaman varsa direkt hisse al/sat yapılabilir , 2 seçim arası 55 TL olan kocholding 134 olmuş masallah

8. Rpd +3,76
    rık +2,76
    yas +3,83
    mac +2,37

Yas'ı daha fazla beklerdim. Kendim eşit oranda koç iştiraklerine bölsem daha fazla getirirdi gibi.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 904/1002 İlkİlk ... 404804854894902903904905906914954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •