Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 39 madde; 33 - 39 arası.

Konu: AGROT Agrotech Teknoloji

1.  Alıntı Originally Posted by vedehas Yazıyı Oku
    genel ve kapsamlı bir teknik bakışım aşağıdadır.

ilgi çekici bir hisse büyüme devam edebilir bu hissede.

takip etmekte fayda görüyorum..

https://x.com/borsauzayi/status/1768...503576183?s=20

Sn. vedehas grafik ve düşünceler için teşekkürler. Bende sizinle aynı görüşteyim. Büyüme işaretleri var. Şirket çok önemli açılımlar yapıyor.

2. Kemerleri bağlamayı unutmayın uçuş başlıyor

3. Bu ne ya,yere dogru uçuş yapıyor,nedir nedegildir.

4.  Alıntı Originally Posted by nonamee Yazıyı Oku
    kemerleri bağlamayı unutmayın uçuş başlıyor

harbiden doğru söylüyorsunuz kemerleri bağladık ama tersine uçuyoruz

5. Selamlar,
    Bu hisse ilgimi çekti ancak 3 gündür taban olmuş. Olumsuz bir haber mi var acaba?

6. Bugün seans kapanışında gelen kap haberine bakan oldu mu ?
    Birim pay değeri 30 TL mi yazıyor
    Ben hissede yeniyim , şirket hakkında pek bir bilgim yok. Fazla bir lotum da yok.

Şimdi dikkatli baktım
    Birim pay değeri 5,38 TL yazıyor
    Özür dilerim
    Son düzenleme : By Akıl; Dün saat: 00:26.

7. Merhaba arkadaşlar. Ben de cuma günkü tabandan sonra aldım. Aslinda almadan önce yapmam gereken detayli incelemeyi sonradan yaptim. Olumlu ve olumsuz gördüğüm noktaları sizinle paylaşma isterim:

1) Belli ki hissenin ana faaliyet alanı tarımsal üretim. Burada ciddi bir oyuncu olduğu açık. Hünnap gibi orijinal markalar dışında mülkü kendine ait tarla,bahçe ve seralar dışında sözleşmeli tarım gibi kooperatife benzer bir modeli de sürekli büyüyerek uyguluyor.

2) Tarımsal üretim faaliyetlerini yapay zeka,digital izleme,otonom üretim v.s gibi inovatif süreçlerle sürekli geliştiediğini söylüyor. Hatta bu gelişimi sağladıkları teknolojiyi aynı zamanda ayrı bir iş kolu olarak pazarladıklarını ve bu konuda iddiali hedefleri olduğunu vurguluyor.

3) Bu tarımsal faaliyetleri en nihayetinde soğuk zincir denilen tarladan-son tüketiciye kadar sıfır kayıp hedefiyle depolama,soğutma,şoklama ve ulaşım şeklinde ciddi bir lojistik ağ kurduğunu söylüyor. Hatta en son Ayazağa Depolama diye şirket satın alıp kisa sürede palet,araç otoparkı,frigrofik tırlar v.s ile buraya ciddi bir yatırım yapmis. Sonra da çok kisa sürede Maş Kim. Nak. diye bir firmaya %25'ini 10 milyon dolarla satmiş. Burasi ilginç. Çünkü kndileri de kısa süre önceki satın alma bedelinin 30 katına denk geldigini vurgulamiş. İlk bakista kulağa mükemmel geliyor ama acaba fk'yı makul göstermek için sirketin net kâr kalemine sokulmuş abartı bir rakam mı diye düşünmeden edemedim. Sonuçta şirketin kasasına bu para girmiş vaziyette.

4) Buraya kadar son depo şirketinin çok yüksek fiyatlara bir kısmının devri dışında her şey harika görünüyor. Cok büyük bir alanda üretim,markalaşma,sözleşmeli tarım modeli,devletten alinan sübvansiyonlu kredilerle desteklenmiş büyük tarımsal atılım.. Sonra da bunların tamaminin depolanmasi,korunmasi,soğuk zinciri aksatmayacak şekilde büyük lojistik faaliyetle desteklenmesi.. Ve son olarak tüm bu süreçte tamamen kendi kaynaklarıyla ürettiği dijtal çözümler,yazılımlar,teknolojiler.. Hem de bu son kısımdaki çözümlerin de ayrıca ürün bazlı satışına odaklanılması.. Inanilmaz ilgi çekici.. AMA

5) Şirketin bir de teknolojiye odaklanmis diger faaliyet alani var. Burada kısmen ZIKA gibi drone ile sahada veri,analiz,verimlilik v.s odaklı cıhaz üretimi var. Ama asıl odakları yazılımsal ürünler sanırım. Böyle olunca yine ilgi çekici bir faaliyet alani var.

6) Şirket bu yazılımsal işlerde sadece tarımsal üretim değil sağlık,bankacılık ve e ticaret alaninda da çözümler sunduğu ürünler oldugunu söylüyor. Hatta o kadar ki Ares Tec. diye merkezi Honkong olan uluslararasi bir e ticaret sitesine kendi ürünleri olan Bychat denilen bir yazılım desteğininin kullanim lisansini hem de yıllik 720 mil. gibi çılgın bir rakamla sattığını söylüyor.

7) Nedense bu sanki çok abartı bir rakam gibi geldi ama neticede aleni manipülasyon olacak hâli yok diyerek bu kısmı geçiyorum. Sonra da BAE'de adını ve işlevini anlamadığım bir yarışmada bir ürünüyle birincilik aldığını duyuruyor. Bu kisımda yarisma nedir,hangi ürün ne kazanmis,satılmis mi.. v.s hicbir sey anlamadim.

8) Yavas yavas ,yahu tarimda ne güzel giderken bu yazilim-teknoloji işi sanki makyaj mi diye süphe uyandiriken o bomba elektrkli araç üretme işi çıkıyor ortaya. Lansmaninin yapilmasindan,29 Ekim'de önsatis sürecinin başlayacagina ve fiyatinin (ne alakaysa) simdien 699 bin olarak duyurulmasina kadar baştan aşağı soru işaretlerimi artıran aşırı aceleye getirilmiş hissi uyandiran Joyce Elek. ortakligi çıktı karşıma. Yani bu kadar kolay mi hemen araç yapip bir de satis sürecine geçmek? Ya da bu faaliyet alani senin kabiliyetlerine uygun mu? Neden bu kadar hızlı bir sunum? diye şüpheler uyandi. Burası simdilik dursun

9) Evet Joyce Elek. daha önceden böyle bir projesi varmis. Basit taramayla karşimiza cikiyor ama hayali bir projeyle sirketi parlatmak için lazim bir partner midir yoksa ciddi bir teknolojik atılım girişimi midir inanin şu an benim için muamma!
    10) Daha bu işler nedir demeden bu kez Türkmen Telekomunun teknoloji güncelleme,fiber kablololama,yazilimsal destekleme v.s iceren 300 mil. dolarlık ihaleye talip olup başvurusunun onaylandiğıni gördüm. Eğer bu ihaleyi kazanirsa bu denli komplike bir işi yapabiliyorsa geri kalanlari da hayli hayli yapar ya da yapmaya gerçekten talip diye düşünürüm. Benim için gerçek test bu ihaleyi kazanmasi olabilir.

11) Tüm bu kompozisyona ilaveten şirketin 2021'den 2023 sonuna mali açıdan neler yaptigini bilançolar üzerinden okumaya çalistim. Aslinda 10 kata kadar özkaynagini artirmak gibi somut ve muazzam bir gelişim göstermiş. Halihazirda 7 milyaık özkaynagi var. Kasasinda nakit olup nette borcu yok. Çok şükür ki kesinlikle iki masa bir sandalye hissesi olmayip çok ciddi varlığa sahip ve nette borçsuz bir şirket. Zaten mevcut rasyoları şu an hiç fena degil. Belki ucuz degil ama kesinlikle pahali da değil. 2022 den 2023 sonuna ciro ve karlılık anlaminda kaydadeğer bir artıs göremedim ama halka arz sonrasi (kasasina giren ciddi paranin etkisiyle olmasini umduğum) acayip bir ciro ve kârlılık artişi olmus. Depolama,yazilim ve yeni tarım sözlesmeleriyle cirosunu ve karlilığını çok ciddi bir bicimde artirabileceği izlenimi veriyor.

12) SON OLARAK: Bu şirket bir yanıyla Manisadan salça fabrikasi kiralayip Adiyamanda nar ağaçlari kiraliyor. Sonra Amerikali şirkete Bychat yazilimi satıp elektrkli araç üretimine soyunuyor! Bu çorbadan ne çıkacak inanin bilmiyorum. Ama Türkmen Telekom ihalesini alirsa teknoloji faaliyetlerinin de gerçekten cok ciddi bir seviyede olduğuna kanaat getirecegim. Kisacasi bu şirket ya paramizi çöp edecek ya da kat kat fazlasını verecek. Kesinlikle ortasi olmaz bunun. Insallah elimizde patlamaz!

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •