Sayfa 12/500 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 3998 madde; 89 - 96 arası.

Konu: DARDL-Dardanel Önentaş Gıda San.

Duhul
    Mar 2006
    İkamet
    Alatini Köşkü
    Gönderi
    2,923

Esas

Gözaltı psikolojisi farklı bir durumdur borsada;şimdi kısa vadeli bi yerde durur diyen arkadaşlarıma sesleniyorum.
    Dışarda elinizi kolunuzu bağlayarak gezerken birileri sizi tutup sen suçlusun hadi bakalım kodese demeleri gibi bir durumla karşı karşyasınız.durum bundan ibaret.

Gelelim duruma bende bu duruma yıllar önce yakalanmıştım.hep iyi olacak diye beklemiştim ama olmadı nasip değilmiş.bazı düşenler kurtardı paçayı biz kurtaramamıştık nasip öleymiş.
    gelelim fiyatlamaya tahta sert tepki verecektir ben ortalama 1,00 - 1,10 aralığında bir duruş bekliyorum bir arkadaşımda var o sebeble tahtayı inceledim.Süreç ilerlerken gelecek haberler çok önemli.Örneğin yöneticileri ilk hedefimiz hapisten çıkarmak çok cabuk toparlanacağız gibi yatırımcılarına telkinde bulunacaklar.Daha sonra yabancı ortak haberleri.

Şimdi iki durum sözkonusu;
    hisse yumrukları yiyip gardını aldıktan sonra
    İyi haberler gelirse ; Bir daha hisseyi alma ihtimaliniz yok direk tavana kitlerler.günlerce alamazsınız.
    Haber gelmez ise ; İşte sorun orda haber gelmez belrsizliğe giderse 0,30 hissenin geleceği yer.

üzülmeyin tahtaya bakmayınız satmaya uğraşmayın ilk günlerde satma fırsatı vermez.yataya geçtiğinde maliyet düşürme çabası eğer şirkete güveniyor iseniz olabilir.

Saygılarımla.

REAKTÖR

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    304

Esas

Pekala gediz deki durumu ben de şimdi inceledim. 24.02.2010 da tahta sırası işleme kapatılmış.23.02 de 1,58 den kapatmış. 25.02 de pazar değişikliği haberi. 01.03 de tahta açılmış. 03.03 de 1,31 leri gören kağıt 1,27 kapatmış. Zarar var mı var. Okey. 18.05 e kadar yatay seyir. Sonrasında haber destekli ( makina alımı satımı falan ) kağıt 22,07 tarihinde 3,30 dan dönmüş. Bu içimi ferahlatan bir durum. Zaten 1 senedir bu kağıtta değilmiyim ? Evet. Biraz daha Beklermiyim ? Evet. Bu haliyle 0,30 lara düşer mi ? ASLA. 1 ay önce kayganın verdiği bir takas tablosu vardı hatırlarsanız. Bu kağıtta zaten büyükler bile yüksek maliyetli. Ya onlar da bırakıp gidecek ya da hareketi ve beklentiyi devam ettirecek. Ben ikibin üçbin lot alırken günlük hareketlere bakarım doğru. Ama büyükler bilmiyor muydu şirketin zor durumda olduğunu. Benim eğer 100 bin 200 bin lot alacak param olsa ve garantici olsam gider ekgyo alırdım . Yatırırdım ve beklerdim. Bu işte var bir çapanoğlu ama çözemedim gitti. Bir de Gözaltına alınanların çoğu karar öncesi zaten en az yüzde 40 lık düşüşler yaşamış. Dardanelde bu da yok. Hayırlısı olur inşaallah. Hatalıysam ALLAH beni affetsin ama ben böyle düşünürüm ve ümit ederim dostlar.

Duhul
    Jun 2010
    İkamet
    Başkent
    Gönderi
    802
    Blog Yazıları
    2

Esas

Öncelikle kagıtta olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum kimse canını sıkmasın her iş olacagına varır saygılarımla

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    776

Esas

TUMTEKS (2009 mayıs) kağıt 9.8 milyon tl zarar açıklamış iflasın eşiğine gelmiş iflas erteleme davası ile kağıt gözaltı pazarına girdikten sonra 5 seans tavan yapmış. 0.20 tl den 0.51 tl ye çıkmış % 150 kar getirmiştir.
    böylede bir durum söz konusu..
    yok arkadaş ben satmayı düşünüyordum vazgeçtim. zaten dardanel çok çılgın bir kağıt. şu anki durumu tumteksten çok daha iyi. aylardır beklemişim daha da beklerim. dardanelin tahtasını kapanmış varsayıyorum hisselerimin hepsini riske atıyorum.
    spekülatif hareketler için çok müsait. şahsi düşüncemdir. y.t.d.

Duhul
    Nov 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    304

Esas

Alıntı Originally Posted by kumbara Yazıyı Oku
    TUMTEKS (2009 mayıs) kağıt 9.8 milyon tl zarar açıklamış iflasın eşiğine gelmiş iflas erteleme davası ile kağıt gözaltı pazarına girdikten sonra 5 seans tavan yapmış. 0.20 tl den 0.51 tl ye çıkmış % 150 kar getirmiştir.
    böylede bir durum söz konusu..
    yok arkadaş ben satmayı düşünüyordum vazgeçtim. zaten dardanel çok çılgın bir kağıt. şu anki durumu tumteksten çok daha iyi. aylardır beklemişim daha da beklerim. dardanelin tahtasını kapanmış varsayıyorum hisselerimin hepsini riske atıyorum.
    spekülatif hareketler için çok müsait. şahsi düşüncemdir. y.t.d.
    Kumbara seni tebrik ederim dostum

Esas

Pazartesi tahta kapalı, salı ve çarşamba büyük ihtimal düşüş yaşayıp sonra toparlar. Bugünkü kapanış fiyatıyla haftaya cuma fiyatı arasında büyük fark olmaz kanısındayım. Eğer havuzdaki balıklar isyan edip kaçarlar veya kornişon ve lahanalara radyasyon bulaşırsa iş daha kötüye gidebilir, belki de iyi bir haber gelir işler iyiye gider.

9 aylık bilançodaki borç rakamı ile dünkü haberle gelen bilgilerdeki şirket borçları arasında önemli bir fark var. Bu kadar borç ödenebiliniyorsa bugünkü duruma inanmakta zorlandım. Ayrıca borçlu olunan bankalar 60 milyon dolar daha iskonto yapabiliriz diyor. Moral bozmadan biraz izlemek ve beklemek gerekiyor.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=133850 (2010/9 aylık)

http://www.kap.gov.tr/yay/Download/B...m/Ek/49856.pdf (17 mart'ta gönderilen)

YTD.

Esas

hissede olan arkadaşların allah yardımcısı olalım.

Esas

slm dostlar bu kağıda hiç birşey olmaz bence göreceksiniz pazartesi-salı bu haberin üzerine bir bomba haber bakın şu geçmiş olsun diyenleri görerim o halde bekleyip görelim

Sayfa 12/500 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •