Sayfa 23/853 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kendi paramız ile ticaret yapacağız diye anlaşmalar yapılıyor.
    Çinlede yapacakmışız.?

Peki 1 yuan kaç TL edecek.? Bunu kendi aranızda belirlerseniz, faydası olur.
    Ama USD üzerinden değer belirlerseniz, hiç bir şey fark etmez.

USD üzerinden belirlemek ne demek. TL ve yuan ı önce USD ye çevirip sonra karşı para birimine çevirmekten bahsediyorum. Şu an öyle belirleniyor zaten ama USD satın alıp veriliyor.

Diyorlarki USD ye elimiz değmesin, yuan ve TL ye değsin. Ama hesabı USD üzerinden yaparsan pek bişey fark etmez, yine senin paranın değeri londra ve newyorkta belirlenir. Hali ile çin le yapacağın alışverişte etkilenir.

Bence yine USD üzerinden hesabı yapıyorlardır. Yoksa kendi başlarına 1 yuan 3 TL olsun, 1 TL 2,5 rus rublesi olsun filan demezler.
    Bunu demenin yöntemi, Çinde para borsası kurman ve sadece oradan alışveriş yapman. Batı buna uymazsada batı ile ticari ilişkileri bitene kadar azaltman. Eni sonu uymak zorunda kalırlar.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bizim hükümet altına yedinci süper lüks uçağınıda çekti. Hemde 400 milyon dolara.

Arap krallarda yok böyle uçak, demekki araplardan üstünüz artık.

İşin güzel tarafı ise şimdi geliyor, avrupa ve abd dede yok. Bizi sürekli aşağılayan fransa, almanya, hollanda, ABD. Hiçbirinin devlet başkanının altında böyle süper lüks uçak yok.

Buda avrupayı aştığımız anlamına geliyor. Süper ötesi ülke olduk.

USD nin düşmemesi ve Suriye nin kafa kesen yobaz ordulara teslim olmaması için hiç bir sebep kalmadı.

Şimdi birazda biz elimizi cebimize atacaz arkadaşlar, bu ülke için altın ve dovizlerinizi yastık altından çıkarın. Süper bi ülkeye yakışan davranışı yapın. Gerekirse 600 milyon dolarada devlet başkanımızın gıçına yakışır süper lüks uçak alabiliriz. Bunu yapacak yüreğimiz, işkembemiz ve dalağımız var.

Uçağı görmek isteyen, cumhurbaşkanlığına gidip sıraya girsin, soya yağlı lokum ve trans yağlı baklava ikramıda var. Bebelere ithal süt tozundan yapılmış, bal aromalı ithal kanserojen şurupla tatlandırılmış dondurmada var.

Ejder meyvesinide camekanda seyredebilirsiniz, ama bekleme yapmayın. Naş naş, yallah, hööööö, bürsssst...
    Son düzenleme : alicemal; 15-09-2018 saat: 13:06.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlk okullarımızın hepsine elektronik tahta koyduk ve habere kitlenin, "yazılım dersleri vermeye başladık."

İlk okul ve anaokullarına yazılım dersleri dünyada yok. Bunu beklemiyordunuz ama 400 milyon dolara gıçının altına süper lüks uçak çekmiş insanlık ötesi bi başgandan bahsediyoruz. Onun için bunlar normal.

Kızlı erkekli ayrı imam hatip okullarında ki yakında imam hatip olmayan okul kalmayacak.

Kuran dersini imam elektronik tahtadan verecek. Tahtada kuranın arapça yazımı çocuklara ezberletilecek.

Çocuklar hep bir ağızdan eliiif, beee, ciiim, haaaa, hıııı, daaaal, diye coşkuyla bağıracaklar. yaramazın kafasında imamın odunu.

Sonra yazılım dersine geçilecek yine imam girecek.

Çocuklar tahtadaki HTML yazılım cümlelerini coşkuyla ezberleyecekler.

"kaaapıyııı aaaaaç, eeeeeyyç, Tiiiiiii, Eeeeeeem, eeeeeeeL, kapıyııı kapaaaa"

Okul bittiğinde, hem kuranı hemde bir yazılım dosyasını ezbere okuyabilecekler hemde tek nefeste.

Daha noolsun, dovizlerle altınları bozdurmayı unutmayın yoksa dersten sonra çocukları üzerinize salarım "eeeeeyçç tiiiii" diye dalarlar size.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haaah hah,
    benim 2 üstte dün yazdığım"Bizim hükümet altına yedinci süper lüks uçağınıda çekti. Hemde 400 milyon dolara." yazının aynısını yılmaz özdil bugün yazmış.

Tabi özdil in yazım tarzı ile benimki aynı değil. Adamın mesleği edebiyat ve araştırma. Benim ise hobim. O sebeple benim yazı vurup, kırarken, onunkisi kendini okutmuş. Ama giriş, gelişme ve bağlama aynı.

Özdili severdim temiz dürüst ve doğru tarafta olduğu için, ayrıca çok iyi yakalayıp vuruyor. Okutuyor kendini. Ama aydın doğan isimli yahudi sermayesi uşağı yahudiyi bir konuşmasında övünce, yılmaz özdil benim için bitti.

Gördüğüm kadarı ile, yılmaz özdilin içinde bulunduğu siyasi grup, kendi hırsızlarını geri istiyorlar. aydın doğan denen bu ülkeyi şimdiki sömürge konumuna getiren gurubun üyesi yahudi, bana yetki verilse ilk asacağım kişilerden. neticede akp denen parti ve içinde oldukları kültür, aydın doğan denen yahudi grubunun ÜRETİMİ.
    Şimdi kavgalılar.

Kendi doğurup büyüttüğü yetiştirdiği oğlu ile kavgalı olan anne, baba yokmu.?

Bana kızdınız, özdil i herkes sever, bende hala yazılarını okuyorum, ama benim için artık aydın bir yazar değil. Sadece bilgili ve edebiyatçı bir yazar. Hepsi o.

Doğruyu ve gerçeği severim. Adam tutmam, parti tutmam, takım tutmam.

Geçmişi temiz olmak şartı ile, hangi grup doğrunun peşinde gidiyorsa, doğrunun peşinden gittikleri müddetçe onlarla beraber yürürüm. Yoldan ayrıldıkları anda, ben kendi yolumda devam ederim.

En sevdiğim adam bile olsa, hırsızı savunuyorsa, benim için akıllı değildir. Arkadaşlığımız devam etsede, ortak davamız varsa, o bitmiştir.

Tabi DOĞRU denen şey göreceli. Zamana, kişiye, kültüre, gruba bağlı olarak sürekli değişiyor. Tek bir doğru yok. İnsan sayısı kadar doğru var.

Doğru derken benim doğrum olarak bahsediyorum. Sadece bir kavram.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ege Cansen de benim değindiğim konuya değinmiş.

Rusya ve İran ile, kendi para birimlerinizde iş yapmak konusunda anlaştınız. Çinlede masadasınız.

Peki ticaret nasıl olacak.? TL kaç ruble edecek.? yada yuan yada riyal.

Nasıl karar vereceksiniz.? Bu açık değil. Yada ben bilmiyorum henüz.

Eğer önce TL ve rubleyi usd ye çevirip sonra birbirlerine çevirip kullanacaksanız. Yine USD ile bağınızı koparmış olmazsınız.

blockChain kullanalım da denebilir. Fark etmez, blockChain de USD nin yerini alır. TL kaç blockChain edecek, ruble kaç.?

BlockChain kontrolu kimde ise, oraya bağlı kalacaksın. blockChain denen para cinslerinde en çok destek görenler abd kontrolunde, baştada bitCoin gidiyor.

Bu aralar birCoin demek yerine blockChain diyorlar. Sebebini anlamaya çalışıyorum. Arkada bitCoin kullanıyorsun, bugüne kadarda bitCoin diyordun gazetende, TV nde. Şimdi neden blockChain demeye başladın.? Sebebi acaba, bitCoin deyince abd akla geliyor. Buda dünyada rahatsızlık uyandırıyor, acaba blockChain diyerek arkada bitCoini gizlesek, bitCoin daha hızlı yayılırmı.?

Belkide bu mantıkla bitCoin ismi kullanılmıyor. Yani TL, USD, AVRO, Ruble demek yerine para, yada doviz demek gibi. Arkada USD ile işlem yapmışsındır ama dovizle yaptım dersen USD kelimesi geçmez, akla da abd gelmez.

bitCoin olayını anlatmıştım. Paraya hakim olan dünyaya hakim olur diye etkili bir söz ve gerçeklik var.
    Para olayı internete kayınca, internet parasınada hakim olabilmek için USD ve AVRO nun sahibi yahudiler, bitCoin denen zincir parayı çıkardılar. Dünya hakimiyetlerini devam ettirebilmek için. bitCoini tüm dünyada yaymaya çalışıyorlar, ama bitCoin in sınırları var ve zorlukları var, o sebeple bitCoin 2 veya başka isimle başka zincir para çıkarabilirler.

Durun ya konu bu değildi.

Kendi paranla nasıl ticaret yapacaksın.
    Ya takas yapacaksın, bir kilo çelik, 3kilo un eder deyip çelik verip un alacaksın, zorlu bir sürece gireceksin.

Yada 1 ruble 3TL eder deyip bunun pazarını rusya yada Türkiyede kuracaksın. Ticaretini kolay yapacaksın. Ama pazarı kurmak ve işletmek zorlu bir süreç. Ayrıca bunu yaparsan batı ile tamamen kopma aşamasını başlatmış olacaksın. Batı ile ne rusya kopabiliyor, nede Türkiye. Sürekli siyasetçiler, bir taraftan istemezük derken, yorgan altından bi taraflarını batıya dayıyorlar. Tabi bizim bi tarafımızı dayıyorlar. kendileri kral. Veren halk.

Çin ise muamma. Yahudiler yüzyıllardır Çin i sömürge yapmak istiyor. Başardımı başaramadımı bilmiyorum henüz.
    Anlayabilmek için büyük çin firmalarının sahiplerini bilmek gerekir. Bunun içinde büyük bir araştırma gerekir, göründüğü gibi olmayabiliyor.

Bakıyorsun en büyük Hintli firmanın başında hint isimli, hint görünümlü adam ve ailesi var. Detaya girince bambaşka bişey çıkıyor. Firmanın yahudi kontrolunde olduğunu görüyorsun.

Yahudiler, gizli kalarak firma sahiplenmenin sistemini dünyaya kurmuşlar.

Borsa, Anonom şirketler, halka açık şirketler, fon lar... Ancak detaylı ve dolaylı bir araştırma ile bulabiliyorsun.

İnternet sayesinde bu mümkün. yeterli bilgi ve tecrübeniz varsa, bulma şansınız oluyor. Türk ve batı şirketlerini araştırdım biliyorum ama doğuyu bilmiyorum.

Rusya firmalarıda açık, zaten bizzat yahudiler söylüyorlar. Rus özel şirket firmaları yahudilerde.
    Çin ve asya henüz benim için muamma. Bi kaç firmayı buldum, kalanı için epey araştırma lazım.
    @NeAcaipDunya

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Ege Cansen de benim değindiğim konuya değinmiş.

Rusya ve İran ile, kendi para birimlerinizde iş yapmak konusunda anlaştınız. Çinlede masadasınız.

Peki ticaret nasıl olacak.? TL kaç ruble edecek.? yada yuan yada riyal.

Nasıl karar vereceksiniz.? Bu açık değil. Yada ben bilmiyorum henüz.

Eğer önce TL ve rubleyi usd ye çevirip sonra birbirlerine çevirip kullanacaksanız. Yine USD ile bağınızı koparmış olmazsınız.

blockChain kullanalım da denebilir. Fark etmez, blockChain de USD nin yerini alır. TL kaç blockChain edecek, ruble kaç.?
    Blockchain kripto para ve benzeri sistemlerde altyapinin adi. Yani yerel bir otoriteye bagli olmadan bir dizi chain server/bilgisayar uzerinden dogrulama ve guvenlikli islem yapmayi saglayan sistem gibi dusunebiliriz. Noter olmadan sistemde bulunan 1000 kopya uzerinden eslesme ile yapilan digital bir dogrulama kurgusu. Ve sadece para icin degil her turlu evrak vs icinde uygulanabilinirligi mumkun seklinde lanse edilen altyapi. Ben daha bulasmadim o ayri

Yazdiklarinizi merak ve bazen abovvvlar esliginde okuyorum.
    Emeginize bilginize saglik.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aralık BIST 110 bin hedefim zorda.

MB ne yaptıysa DOVIZ cilerin kafasını kıramadı. Bu işin yöntemi basit ve çocuk oyuncağıydı.
    En başta en çok doviz alan kurumsal firmanın kafasını kırsaydı, işler bu hale gelmezdi. En büyük kaybı HALK çekecek herşeye gelen zamlar yüzünden.

Bakın ABD dün danimarka bankasına ceza kesmiş. Kara para aklıyor diye. Bizim yeni vestel eski adıyla poly peck firması sahibi, londra borsasında 30 milyon dolarlık kendi firmasına işlem yaptı diye, poly pecki, koca holdingi batırdılar, sahibini hapse attılar. Sadece 30 milyon dolar.
    Bunun gibi kafadan 5 örnek daha sayarım, araştırsam 10 tane daha bulurum. Ülkenin düzenini bozan firmanın,

DAHA İŞİN BAŞINDA KAFASINI KIRARSIN. Kural budur. Bunu gören diğer fırsatçılar dağılır. Netçede insan dediğinde bir hayvan. Güçlü hissederse saldırır, güçsüz hissederse uysallaşır. Her fırsatta da talana açıktır.

Ama cezayı ancak temiz ve aklı başında bir hükümet verebilir, yoksa kendi pisliklerinde ortaya dökülür. Hoş bizde dökülen pisliğin haddi hesabı yok ama ceza alan yok, tersine pisliği ortaya çıkaran ceza alıyor.

Daha ilk atakta, dovize ihtiyacı olmayıpta, yüklü doviz alan büyük bir bankaya, milyarlık bi ceza veselerdi. Enflasyon fırlamazdı. Enflasyonun artması işsizliği tetikler. Fakirlik artar ve enflasyondan faydalanan kesimin cepleri dolar.

Yani kalabalık gruplar fakirleşirken, küçük gruplar zenginleşir. Köy kuralı neydi, üretim aynı iken, birileri fakirleşiyorsa-cebinden para çıkıyorsa, o para mutlaka ve mutlaka, birilerinin cebine giriyordur.

Zengin sayımız artacak, halk dahada fakirleşecek. Buna üzülen hükümetle damadı, yeni bir uçak siparişi daha verip, marmarise 100milyon dolarlık organik çiftlik yapacak. GDOlu kanserojen ürün yemeyecek.

USD eni sonu düşecek ama enflasyon kalıcı hale gelmiş olacak.

Hani bunların hepsi eni sonu olacaktı ama 3 ayda olması var 3 senede olması var. 3 senede olsa, etkisi daha hafif olurdu. Tamamen HALKı düşünerek konuşuyorum.

Cebinde milyonla piyasada paradan para kovalayanlar zerre umrumda değil. Batsa eline işemem. Aynısı benim içinde geçerli tabi.
    Batarsam sizde elime işemeyin, zaten fazla param yok, onuda enflasyona yedirmeyeyim diye uğraşıyorum.

Bu işeme atasözü farklımıydı.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Temmuz ayı imalat sanayi sektörü endeksi %5,6 artmış. İyi haber.

Tabi bu rakam anketle bulunuyor. Firmalara form gönderiyorlar. Sonuçları topluyorlar. Açıklanan rakamı doğrulama veya yanlışlama şansın yok.

Türkiyenin lokomotif sektörü otomotivde dağılmış durumda, rakamlar sürekli düşüyor. İlk 8 ayda otomotiv üretimi %5 düşmüş. Tutar olarak yükseldi, çünki maliyet geçen seneki USD üzerinden, satışlar bu seneki USD üzerinden. İstisnai bir yıl, satışları düştü ama gelir arttı. USD aynı kalırsa, önümüzdeki sene otomotiv, hızlı gelir kaybı açıklayacak çünki, satışları %20 düştü. Bide USD düşerse, önümüzdeki sene satışlar düşük USD den ama maliyet bu seneki USD den olacak. Yani gelir çakılacak, ama USD yükselirken fiyatı USD +enflasyondan daha çok yükselttiler, USD düşünce fiyatı düşüreceklermi.? Tabiki hayır. ama bu seferde satışlar düşecek yine zarar.

Devlet adam olsa, hemen tusaş a yerli oto talimatı verir, elektroniğinide aselsana havale eder. Aldığı 400 milyon dolarlık uçağın parası yeterde artar bile.

Bak o zaman tofaş, reno nasıl adam olacaklar.
    En eski araba firmalarımız bunlar ama ikisinin sahibide yahudiler. (reno nun %51 i fransız yahudisinin, tofaşın sahibi Türk yahudisi)

Hemen 80 yıldır yapmadıkları yerli üretim için kolları sıvayacaklar. yahudi gazetelerde ve medyada tusaş ve aselsanı kötüleyip, reno ve tofaşı parlatmaya başlayacak.
    Devrim arabasını nasıl *** ettilerse, aynısını tusaş ada yapmaya çalışacaklar.

tusaş üretmesinde yahudi sömürgesi devam etsin diye.

Konu hemen dağılıyor. Sadece ekonomik veri yazayım diyorum, kafa hemen sebebine odaklanıyor. yazı uzuyorda uzuyor...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 23/853 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •