Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
Arama sonucu : 46 madde; 41 - 46 arası.

Konu: RGYAS Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.

1. finansal okur yazarligi dusuk, bist teki sirket karti bilgilerinden yorum yapan, bilanco okumayi bilmeyen kisiler tarafindan; bu sirkerin 2023/12 kari 18 milyar TL seklinde yorumlar yapildigini goruyorum

2023/12 de gorunen 18 milyar kar rakami elindeki gayrimenkullerde yeni degerleme raporuna gore olusan fiyat artisindan geliyor

esas faliyer kari ile ilgisi yok yani, bir yillik esas faliyet kari son birkac yildir ortalama 100 milyon usd, (2023/12 icin 3 milyar tl) civarinda kaliyor

benim hesabima gore sirketin degeri 36 milyar tl mertebesinde, hisse basi da 120 tl. suan hisseye gercek degerinden ortak olma sansi var yatirimcilarin. super bir firsat

yillik 3 milyar tl gercek kar gelse, 12 yilda kendini amorti eder. gayrimekul piyasasinda 12 yil / 144 ay iyi bir rasyodur.

bir yilda 18 milyar tl gercek kar eden sirketin, piyasa degeri 36 milyar tl olur mu, sifir altyapi max ozguven ile yorum yapiyor insanlar

en iyi doneminde yillik karini maksimumda 100 milyon usd olarak hesap etmekte fayda var

bakalim bu sayfaya benden baska yorum yapan birileri ne zaman gelecek

2. 2023 /12 aylık net dokar: 18.284.556.000
    Onceki:14.569.592.000

3. 2024/3 aylık donem kar :3.238.573.000
    Onceki: 2.876.981.000

4. hala sayfaya ugrayan yok, ne guzel

guzel bir ilk ceyrek bilancosu geldi

sirket, guzel hazirlanmis bir yatirimci sunumu da eklemis

bilancoya gore defter degeri 220 tl mertebesine cikti, benim kendi hesabim ayri

daha once dedigim gibi tahta sig ve spekulatif, mal toplandiysa potansiyeli yuksek

dis kaynaktan alinan 9 milyon lot da bir kenarda dursun

izleyip gorelim

5. 126 ortalama fiyat ile 1.78 milyon lot Singapur' lu ortak tarafindan alinmis, ozel emir ile borsa uzerinden

genel olarak iyi bir haber olmasina ragmen, tam olarak bu 1.78 milyon lot kimden cikti bunu goremiyoruz

tahminimce holdingin aldigi lotlarin bir kismi, sirket geri alimi gibi Singapur' lu ortaga gitti

Singapurlu ortak bu fiyatlari firsat olarak gormus seklinde anliyoruz, ortakliktaki payini arttirmis

bence de bu fiyatlar uzun vadeciler icin firsat
    Son düzenleme : Vob24; 13-06-2024 saat: 16:41.

6. ben yukaridaki yaziyi yazdiktan sonra, holdingden de kap a haber geldi

tahmin ettigim gibi holding geri aldigi yaklasik 9M lotun, 1.78 milyonunu RGYAS nin ortagi olan EuroCube' a satmis.

bilinmeyen birsey kalmadi

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •