Sayfa 841/841 İlkİlk ... 341741791831839840841
Arama sonucu : 6722 madde; 6,721 - 6,722 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

Alıntı Originally Posted by çulsuzBorsacı Yazıyı Oku
    Şirketin şu anki değeri öz kaynaklarına göre 15.5 TL, 52 TL değil. 200 TL üzerine çıkması içinse şirketin minimum 1.5 milyar yıllık kâr etmesi lazım ki F/K'sı uçup gitmesin. İlk çeyrek 34 milyon eden kâr eden şirket kalan üç çeyrek toplamında nasıl 1.5 milyar kâr edecek -hele ki enerji sektörünün kan ağladığı bir yerde- hesabı anlamak güç. Yazdığınız rakamların temelsiz olduğunu ve duygusal, bir miktar da bilgisizce hareket ettiğinizi düşünüyorum. Somut verilere bakıldığında şirketin 34 milyonluk ilk çeyrek kârı, kötü sektör performansı ve patrondan gelen hisse satışı var. Gören gözler için düşüşü açıklayabilecek birden fazla sebep bulunuyor gönderdiği rezalet finansallar başta olmak üzere. İnsanın hata yaptığını, hatalı yatırım yaptığını kabul etmesi zordur, inatlaşır, zarardaysanız umarım zararınız derinleşmez.

Yazdıklarım deli zırvası olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin.
    Pd/dd değerine oranlayınca 15.5 tl çıkıyor haklısın. Muazzam bir bakış açısı ve hesap.

3 milyar tl lik kar beklentim şirketin yayınlamış olduğu yatırım sunumundan alınan bir rakamdır. Bu rakamdan yola çıkarak 200tl olması gerektiğini söyledim. Bana göre bu şirket 2024 yılı karı 3 milyarın bile üzerinde gelecek.

2024 yılı sonunda ölmez sağ kalırsak bakarız. Gesan şuan zarar ettirse bile ilerleyen dönemde asla zarar ettireceğini düşünmüyorum.

gesan da satışa devam bugün yeşil olur mu diye düşünürken yine eksi de :D

Sayfa 841/841 İlkİlk ... 341741791831839840841

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •