Sayfa 101/568 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 4537 madde; 801 - 808 arası.

Konu: DoLARDA YÜKSELİŞ KAÇINILMAZ XXIV

1. Arkadaşlar Sadece Etherium diye bir başlık açtım, Etherium alan -satan varsa yazmasını isterim zira Bitcoin ile birlikte aynı başlıklarda yok oluyor. Dikkate alınmıyor Şu an 3449 dolar buraya tarihe de not düşelim.
    Bakalım ağustos sonu ne olacak. Tanıtım amaçlı şeettim.
    https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=58959
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    16,172
    Kriptoların tepesine,tepesine vuruyorlar,iyiki fedden önce önlem almışız.

3.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    dolarda olmayı zarar görüp sarı gacıya güvenmek te ayrı bir çelişki
    dolarda kalmak zarar ise sarı gacının yaz boyunca her ay 100 dolar yükselme ihtimali var mı..?
    dolar/tl. zarar ettiriyorsa ons bazında her ay 100 dolar yükselmeli ki tl. faiz getirinin üstüne çıkabilsin..
    Bendeki dolarlar vadesiz olunca altın cazip oluyor. Senin dolarlar çalışıyor

4. ...Çünkü normalleşen Türkiye de, kimse başkentin göbeğinde bir ülkü ocakları eski başkanının cenazesini sahipsiz bırakmaz dedi.

Özel in açıklamalarının ardından dikkat çeken bir silahlı paylaşım geldi. Yönter ve Yalçın ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ye silah hediye ettiği bir fotoğraf ortaya çıktı.

MHP MYK üyesi İzzet Gören, Bahçeli nin de yer aldığı silahlı fotoğrafı paylaşarak, Yiğidin bir bakışı korkağın pusatından daha keskindir ifadelerini kullandı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/siyase...ource=Anasayfa

5. Türkiye birkaç aydır carry trade denilen bir olgunun etkisinde bulunuyor. Yurtdışından düşük faizle kaynak bulup gelen fonlar burada dövizleri 1 USD = 32 TL kuruyla Türk Lirasına çevirip kısa vadeli (1 ay ile 3 ay arası) TL mevduat açıyorlar ya da devlet tahvili alıyorlar.
    Bu mevduatlarına alış satış farkları ve vergiler düşüldükten sonra yıllık kabaca yüzde 40 net (aylık yüzde 3,75, üç aylık 11,25) faiz alıyorlar.

Gerçek enflasyonun, açıklanan enflasyonun çok üzerinde olduğunu kabul ettiğimizde bu faizin, hem bugünkü hem de gelecekteki enflasyona göre negatif reel faiz konumunda bulunduğunu söyleyebiliyoruz. Buna karşılık eğer kur bu düzeyde kalırsa vade sonunda elde edilen Türk Lirası faizi ve anaparayı dolara çevirince bu faiz aşağı yukarı dolar faizine dönüşüyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...ource=Anasayfa

6. Altin ya da dolar almak yerine AKSA aldim.

1 yil sure koyalim bakalim kim kazanacak.

Ne dersiniz ?

7. Ya da soyle anlatalim, 19 TL. civarinda topladigim dolarlari 32.5 TL. gibi bozup AKSA aldim.

Ustune ULUFA'dan aldigim nakit kar payini koydum.

Bunun tumuyle AKSA aldim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    35.5
    Gönderi
    570
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Türkiye birkaç aydır carry trade denilen bir olgunun etkisinde bulunuyor. Yurtdışından düşük faizle kaynak bulup gelen fonlar burada dövizleri 1 USD = 32 TL kuruyla Türk Lirasına çevirip kısa vadeli (1 ay ile 3 ay arası) TL mevduat açıyorlar ya da devlet tahvili alıyorlar.
    Bu mevduatlarına alış satış farkları ve vergiler düşüldükten sonra yıllık kabaca yüzde 40 net (aylık yüzde 3,75, üç aylık 11,25) faiz alıyorlar.

Gerçek enflasyonun, açıklanan enflasyonun çok üzerinde olduğunu kabul ettiğimizde bu faizin, hem bugünkü hem de gelecekteki enflasyona göre negatif reel faiz konumunda bulunduğunu söyleyebiliyoruz. Buna karşılık eğer kur bu düzeyde kalırsa vade sonunda elde edilen Türk Lirası faizi ve anaparayı dolara çevirince bu faiz aşağı yukarı dolar faizine dönüşüyor.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...ource=Anasayfa
    3 aydır enparadan 60 dan bagladıgım para böyle zaten hep dedik aylardır benjonun faizi 60 bulunmaz nimet dibini sıyırın diye yoldaşlar.artık 52 yine iyidir.

Sayfa 101/568 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •