Sayfa 296/299 ÝlkÝlk ... 196246286294295296297298 ... SonSon
Arama sonucu : 2385 madde; 2,361 - 2,368 arasý.

Konu: Dev'ayna Masallarý

1. Akýl alýr gibi deðil, yine santraforsuz oynuyoruz.. Allah'tan adamlar 10 kiþi.
    "Ýyi bir planýn en büyük düþmaný, mükemmel bir planýn hayalini kurmaktýr."
    Clausewitz

2. Yeni yeni kelimeler icat ediyorlar. 'Kontraatak'ýn ismi 'geçiþ' olmuþ.. "Geçiþ fýrsatý buldular" diyor spiker. Ne yani, böyle daha mý janjanlý oluyor? Daha bir sürü yeni ifadeler. Bazýlarýna artýk alýþtýk. 'Sað kanat' 'sað açýk' olmuþtu, ona alýþmýþtýk, yetmedi 'sað ön' oldu. O zaman 'sað bek'e de 'sað arka' mý diyeceksin? Merkez orta saha için sýk sýk yeni tanýmlar bulurlardý, þimdi baþka mevkilere de takmýþlar, yetmemiþ oyun için kullanýlan eski kavramlarý da deðiþtirmelere baþladýlar. Hepsi bir anda aklýma gelmiyor. Sanki kelimeleri deðiþtirince daha iyi analiz yapýlmýþ oluyor!
    Clausewitz

3. Bu oyunla turu geçersek, rakip takýmýn 10 kiþi kalmasý ve biraz da þans faktörü ile olacak ancak. Kimse ne oynadýðýný bilmiyor.
    Clausewitz

4. Gürcistan maçý sonrasýnda "Korkuluk gibi dolaþsa bile, Cenk bu takýmda olmalý" demiþtim. Santraforsuz oyun olmuyor, en azýndan bizim ruhumuza ters.
    Clausewitz

5. Bu Montella'nýn 4-6-0 takýntýsý Adana Demirspor'dan beri var zaten. Orda da Belhanda'yý 4-6-0'ýn gizli forveti gibi oynatýyordu, bugün de ayný þeyi Arda Güler ile denedi. Arda'ya yazýk bu sistemle. Çocuðu defansýn kucaðýna atmayacaksýn, hele ki Çekler gibi fizik gücünü kullanan bir takýmýn defansýna karþý. Orada ikiye bir yapabilecek, sýrtý dönük de oynayabilecek bir santrafor lazým. Eldeki malzemede buna en uygun Cenk. Cenk hamle oyuncusu olmamalý. Zaten hareketli kenar oyuncularýn var, puzzle'ýn eksik parçasýný nasýl görmüyor Montella, anlamýyorum.
    Clausewitz

6. Þu ana kadar güzel olanlar:

1. Attýðýmýz 5 gol (gerçekten güzel goller attýk)
    2. Barýþ Alper...
    3. Almanya’da çalan "Memleketim" þarkýsý
    4. Orta yuvarlakta çekilen muazzam 3’lü

Negatif çok... negatifleri yazmak istemiyorum. Ýnþallah oyun olarak toparlanýr takým. Takýmýn ne oynadýðýný hala anlayamadým.

7.  Alýntý Originally Posted by BaHtýÇýktý Yazýyý Oku
    Þu ana kadar güzel olanlar:

1. Attýðýmýz 5 gol (gerçekten güzel goller attýk)
    2. Barýþ Alper...
    3. Almanya’da çalan "Memleketim" þarkýsý
    4. Orta yuvarlakta çekilen muazzam 3’lü

Negatif çok... negatifleri yazmak istemiyorum. Ýnþallah oyun olarak toparlanýr takým. Takýmýn ne oynadýðýný hala anlayamadým.
    1) En kötü olaný sosyal medyada klüpçülük yapýlmasý.. Bundan daha kötü etki edecek hiç bir þey yok bence.. Kýrmýzý beyaz devreye girince diðer tüm renkler susmalý. Mevkisinin en iyisi oynamalý, herkes de buna destek vermeli..

2) Montella Samet'li defans, santraforsuz oyun sistemi takýntýsýndan vazgeçmeli.

3) Çok fazla birbirine benzer nitelikte kenar oyuncu tipiyle sahaya çýkýlýyor, ortada defansý bozacak, kenar oyuncularýný gol bölgesinin içine çekebilecek bir pivot oyuncu lazým.

4) 6 numarada Ýsmail, 8 numarada Hakan, 10 numarada Arda oynamalý ve kimse birbirinden rol çalmaya kalkmamalý. Orkun, Salih ve Okay oyunu taþýyacak ana oyuncular hissi vermedi bana. Orta saha düþtüðünde hamle oyuncusu olarak kullanýlabilirler.

5) Sakat deðilse, Ýrfan Can da bu kadroda ciddi anlamda süreler bulmalý. Hatta Arda'yý kaldýrabileceðinden daha fazla strese sokmamak için Ýrfan Can Arda'yla eþit sürelerde deðiþmeliler. Bu durumda da Hakan 10, Ýrfan Can 8'e geçer.
    Clausewitz

8. "Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasý'nýn (TCMB) verilerine göre 14 Haziran haftasýnda yurt dýþý yerleþiklerin hisselerde net satýþý 439 milyon dolar oldu. Bir önceki hafta yabancýlarýn hisselerde net satýþý 543 milyon dolar olarak kaydedilmiþti. Böylelikle iki haftada yabancýnýn borsadan 982 milyon dolarlýk çýkýþ yaptýðý izlendi. 14 Haziran haftasýnda yabancýlarýn tahvil alýmlarýnýn da devam ettiði görüldü. Verilere göre yabancý yatýrýmcýlar 792 milyon dolarlýk net alým yaptý. 14 Haziran haftasý itibariyle iki ayda tahvillere yabancý giriþi ise 8,5 milyar dolarý buldu."

Kaynak: Matriks Haber

Evet gözlenen þu: Borsadan çýkan yabancýnýn 792/982'si yani % 80,65'i tahvillere, yani faize kaçmýþ, eðer ordan çýkýp diðerine girdilerse elbet.. Bunlar yeni gelen yabancýdan ziyade daha önce borsada parsasýný toplamýþ olan yabancý da olabilir nihayetinde. Bunu anlayabilmek için takaslardaki yabancý fonlarýn detaylarýna bakmak lazým. Citi'den þu kadar çýkmýþ, Deutche'tan bu kadar çýkmýþ demekle kimlerin çýktýðýný anlayamazsýn. Toplamda da TL varlýklara gelen yabancýnýn çok önemli kýsmý faize geliyor, borsaya deðil. Haliyle böyle bir borsada da ancak trading yapýlýr. Yan tahtalarda da yerli tahta yapýcýlarýn yüksek kredi faizleri nedeniyle bol likidite olmayacaðý için ellerinin baðlý olabileceðini, düþünürsek, alýp baþýný gidecek hisse senedi bulmak piyango gibi bir þey olabilir. Geleneksel olarak sadece Gelir Tablosuna odaklanan bir yatýrýmcý profilimiz olduðu için Finansal Tablolarýn da buna çok uygun olmadýðýný söylemek mümkün. Aðýz birliði etmiþçesine bazý hisselere fonlarýn çoðunluðu yýðýlýrsa, fiili dolaþým oraný düþeceði için o hisselerde bir hareket gözlenebilir ancak. Kýsa vadedeki beklentim bu yönde. Orta vadedeki beklentim, "Faizlerde gevþeme olur mu?", "Not artýþlarý borsaya yeni yabancýlar çeker mi?" sorularýnýn cevaplarýna göre þekillenecektir.

Bu benim görüþüm. Aksini düþünen arkadaþlarýmýz varsa, neden öyle olmayacaðýný ifade edebilir.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.
    Clausewitz

Sayfa 296/299 ÝlkÝlk ... 196246286294295296297298 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •