Sayfa 342/342 İlkİlk ... 242292332340341342
Arama sonucu : 2734 madde; 2,729 - 2,734 arası.

Konu: ALMAD - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. Tic. A.Ş

1. Vizyonu oldukça geriden geliyor şirketi yönetenlerin. Yenilenebilir enerji şirketleri primini yaptı ve bitti. Yüksek teknoloji demiş ama onlar da sene başında primini yaptı ve tükettiler. Esas tam da sıra gıdaya geliyordu lakin başka şeyler düşünmekten kendi sektörüne olan ilgiyi gözden kaçırmışa benziyor şirket.

2. Yönetim Kurulumuz 17.07.2024 tarihinde yaptığı toplantıda;

Yönetim Kurulumuzun 16.07.2024 tarihinde yaptığı toplantı çerçevesinde 16.07.2024 tarihinde KAP özel durum açıklaması olarak duyurulan;

Şirketimizin Esas Faaliyet konusu içinde yer alan Bitkisel Sıvı Yağ Üretim ve Satışı ile ilgili faaliyetlerinin tamamen sona erdirilmesi, Bitkisel Sıvı Yağ Üretim ve Satışı faaliyetinden tamamen çıkılması ve Madencilik faaliyetlerinin yanı sıra Enerji Sektöründeki faaliyetlerinin kapsamının genişletilerek, Enerji sektöründe; Yenilenebilir Enerji ve Enerji Depolama yatırımları ayrıca Yüksek Teknoloji yatırımları, Savunma Sanayi yatırımları ve Lojistik sektörü faaliyetlerinin de şirketimiz faaliyet konusuna eklenmesine ilişkin kararına istinaden,

Şirketimiz faaliyet konusunda yapılacak değişikliklerin, SPK'nın (II-23.3) sayılı "Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği" Önemli Nitelikteki İşlemler başlıklı 4. Maddesinin 3. fıkrası çerçevesinde değerlendirilerek, Ayrılma hakkı kullanım fiyatı başlıklı 14. Maddesinin 1.Fıkrasına göre ayrılma hakkı fiyatının (1 Lot = 100 Adet Hisse için) 7,5515 TL olarak belirlenmesine,

İşlemin onaylanacağı Genel Kurulda yapılacak oylama sonucunda ayrılma hakkı kullanımından dolayı Şirketimizin katlanacağı maliyet tutarının 100.000.000 Türk Lirasını geçeceğinin anlaşılması durumunda işlemden vazgeçilebileceği konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi hususunun Genel Kurulun onayına sunulmasına,

oy birliği ile karar verilmiştir.

3. SPK Özel Durumlar Tebliği'nin (II-15-1) 23.maddesinin 7.fıkrası çerçevesinde yapılan açıklama: Sermaye Piyasası Kurulunun 13.12.2018 tarih ve 63/1448 sayılı kurul kararına istinaden 28.12.2017 ve 21.11.2018 tarihli genel kurullarda belirlenen ayrılma hakkı fiyatının 1 TL nominal değerli pay başına 1.14257 TL olarak tespit edilmesi gerektiğine yönelik "Ayrılma hakkı kullanım fiyatının hatalı tespit edildiğine dair" kararının yürütmenin durdurulması ve iptali ile, bu işleme dayanak II-23.1 Sayılı Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliğinin 10. Maddesinin 4. Fıkrasının iptali talebiyle, Danıştay 13. Dairesinde E. 2019/591 sayılı açılan davanın reddine karar verilmiş olup karar temyiz edilecektir.
    Kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

4. Almad bende hiç güven uyandırmıyor doğrusu..
    bütün o dönüşüm projelerinden filan akşam bir kap haberiyle vazgeçebilir yada 'kusurumuza bakmayın biz battık sevgili yatırımcılarımız' diyebilecek bir kapasite görüyorum bu hissede..

işte bu sebepten neyim var neyim yok bu hisseye yatırdım..
    tek tabanca..
    içsel olarak kendisine hiç güvenmediğim için yükseleceğine olan güvenim tamdır..
    tecrübe işte böyle bir şey.. :P

neyse.. deneyelim görelim bakalım..

cümleten hayırlı bereketli kazançlar dilerim sevgili Almad dostları..
    hislerinize ve hisselerinize mukayyet olun..

5. Artık klasik yorumlar tat vermiyor, bu tür ironilere ihtiyacımız var :))))

Alıntı Originally Posted by adsız Yazıyı Oku
    Almad bende hiç güven uyandırmıyor doğrusu..
    bütün o dönüşüm projelerinden filan akşam bir kap haberiyle vazgeçebilir yada 'kusurumuza bakmayın biz battık sevgili yatırımcılarımız' diyebilecek bir kapasite görüyorum bu hissede..

işte bu sebepten neyim var neyim yok bu hisseye yatırdım..
    tek tabanca..
    içsel olarak kendisine hiç güvenmediğim için yükseleceğine olan güvenim tamdır..
    tecrübe işte böyle bir şey.. :P

neyse.. deneyelim görelim bakalım..

cümleten hayırlı bereketli kazançlar dilerim sevgili Almad dostları..
    hislerinize ve hisselerinize mukayyet olun..

6. Yönetim Kurulumuz 14.08.2024 tarihinde yaptığı toplantıda;

1)Şirketimizin Tekirdağ İli, Malkara İlçesindeki maden sahası bölgesinde bulunan;

-Pirinççeşme Mahallesi, Malkara Yolu Altı Mevki, 110 Ada, 20 nolu Parselde kayıtlı 5.500 m2 Tarla niteliğindeki taşınmazın tamamının 815.000,00 TL peşin bedelle satın alınmasına,

-İbrice Mahallesi, Arnavutçeşme Mevki, 111 Ada, 14 nolu Parselde kayıtlı 1.127,08 m2 Çayır niteliğindeki taşınmazın 225,42 m2'lik kısmının 63.114,80 TL peşin bedelle satın alınmasına,

-İbrice Mahallesi, Çayırlar Mevki, 111 Ada, 9 nolu Parselde kayıtlı 1.207,68 m2 Çayır niteliğindeki taşınmazın 301.92 m2'lik kısmının 84.425,60 TL peşin bedelle satın alınmasına,

2-)Şirketimizin toplam 962.540,40 TL bedelle satın almış olduğu taşınmazların SPK'nın (II-23.3) Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği çerçevesinde değerlendirilmesi sonucu satın alma işleminin önemli nitelikte işlem olmadığına,

oy birliği ile karar verilmiştir.

Sayfa 342/342 İlkİlk ... 242292332340341342

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •