Sayfa 89/89 İlkİlk ... 3979878889
Arama sonucu : 711 madde; 705 - 711 arası.

Konu: Neden temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız

1. Şirketimizin yapmış olduğu Yönetim Kurulu toplantısında 2023 yılı faaliyetleri ile ilgili kar dağıtımının planlanan idame, teknoloji ve büyüme yatırımları nedeniyle doğması muhtemel nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapılmamasına karar verilmiştir.

.......

Kar 8milyar
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    X hissesinden 100 000 lot olsun. Fiyat 18 olsun. Eder = 1 800 000 TL

Hisse atıyorum 40 kuruş temettü versin. Fiyat 17.60 TL'ye düşmüş olacak.

Elinizdeki lotlar ile 1 760 000 TL yatırımınız olmuş olacak.

Stopajdan kalan 36 000 TL ile aynı gün aynı hisseden almak isterseniz 2 045 adet alabileceksiniz.

Toplam lotunuz 102 045 adet ve ederi de 1 796 000 TL olacak Benim 4 000 TL buharlaşmış oluyor.

Sonra da temettü aldım diye seviniyorum.
     Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    4 işlem bilenlere anlattım...

Bu mesajıma cevap istiyorum, konuyu başka yerlere atmanın manası yok. Bu mesaja cevap veremiyorsanız tartışmayı uzatmanın da anlamı yok...
    Bak sana bir matematikçi olarak cevap vereyim. 4 işlemden fazlasını bilen biri olarak yani. Sen temettünün ertesi günü 17.60 TL'den hisseyi alabileceğimizi garanti et, biz de birgün önceden tüm ahali olarak 18 TL'den satıp çıkalım.

Ama fiyat açılışta %1 artarsa 17,77 TL'den 100 000 lotumun değeri 1 777 000 TL + 36 000 TL =1 813 000 TL reel değerim olacak. 4 000 TL stopajdan kaçayım derken 13 000 TL getiriden olacağım.

İşte bu spekülasyon, kumar, vs.

Bana ertesi gün aynı fiyattan ya da daha düşüğünden alabileceğimi garanti edersen satalım. Hepimiz hem fikiriz bu konuda. Kimse salak değil !

Diyeceksin ki ya hisse düşerse. Evet düşebilir. Ama ben yatırımcıyım, spekülatör değil. Hisseye günlük yada kısa vadeli girmiyorum. Araştırmalarım vs. sonucu uzun vadeli giriyorum. Kavramları birbirine karıştırmayalım ki konu hakkında mantıklı bir sonuca varabilelim.

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    O zaman , sayfanın başlığı yanlış !!!
    Başlık doğru, algı yanlış. Başlık temettü ödeyen sanayi şirketlerine ortak olmalıyız diyor. Her temettü ödeyen sanayi şirketine ortak olmalıyız demiyor. Şirket borç alıp temettü ödüyorsa zaten orada devamlılık sıkıntısı vardır. Temettü dağıtmaya esas faaliyetinde bir yatırıma gitmemesine rağmen nakit yaratıp kâr üretemiyors o şirketten zaten gelecekte temettü beklememeliyiz.

4. Neden , her temettü ödeyen sanayi şirketine ortak olmamalıyız ?

Borsamızın efsane temettü ödeyen şirketi.

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

5. Bu da ; 2019 dan bugüne temettü ödemediği dönem!

6. ''Temettü tek başına kriter değidir'' in , borsanın temettü şampiyonu hissemizdeki uygulaması.

Alıntı Originally Posted by Ceomhs Yazıyı Oku
    Bak sana bir matematikçi olarak cevap vereyim. 4 işlemden fazlasını bilen biri olarak yani. Sen temettünün ertesi günü 17.60 TL'den hisseyi alabileceğimizi garanti et, biz de birgün önceden tüm ahali olarak 18 TL'den satıp çıkalım.

Ama fiyat açılışta %1 artarsa 17,77 TL'den 100 000 lotumun değeri 1 777 000 TL + 36 000 TL =1 813 000 TL reel değerim olacak. 4 000 TL stopajdan kaçayım derken 13 000 TL getiriden olacağım.

İşte bu spekülasyon, kumar, vs.

Bana ertesi gün aynı fiyattan ya da daha düşüğünden alabileceğimi garanti edersen satalım. Hepimiz hem fikiriz bu konuda. Kimse salak değil !

Diyeceksin ki ya hisse düşerse. Evet düşebilir. Ama ben yatırımcıyım, spekülatör değil. Hisseye günlük yada kısa vadeli girmiyorum. Araştırmalarım vs. sonucu uzun vadeli giriyorum. Kavramları birbirine karıştırmayalım ki konu hakkında mantıklı bir sonuca varabilelim.
    Benim hesabım düşüşten ve yükselişten aridir. Daha neyini anlamıyorsunuz bilmiyorum. Kimse salak değil demişsiniz. Ben kimseye salak demedim. Hesabını yapsın herkes diye anlattım. Bir şeye çoğunluk inanıyor diye onun doğru olması kesinlik taşır diye bir kural yok. Tekrar ediyorum düşer yükselir olasılıklarından etkilenmeyen hesabı yaptım ben. Kimse kimseye ertesi günün garantisini veremez... Yeter daaa

Sayfa 89/89 İlkİlk ... 3979878889

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •