Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
Arama sonucu : 51 madde; 49 - 51 arası.

Konu: HRKET Hareket Proje Taşımacılığı

1. uzun bir süre elimde tutmayı düşünüyorum. geçen aylarda giriş yaptım, yıl sonuna kadar da her ay kademeli şekilde alım yapıp hedeflediğim lota ulaştığımda da uzun bir vadede beklemeyi düşünüyorum. şirketin oldukça niş bir alanı var, bu alanda türkiye'nin en iyisi ve global anlamda da daha ilerisini hedeflemeleri gayet iyi.

son 2 kap haberini özellikle de sonuncu kap haberini çok olumlu buluyorum.

21.08.2024: "Şirketimiz ile SOCAR Turkey Akaryakıt Depolama A.Ş., STAR Rafineri A.Ş. ve PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. arasında, STAR Rafinerisi ve Petkim Petrokimya tesislerinin 5 yıllık bakım işlerinde kullanılmak üzere operatörlü ekipman tedariki konusunda anlaşmaya varılmış olup, sözleşme bedeli yaklaşık 1,5 milyar TL+KDV'dir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

29.08.2024: "
    Şirketimiz Birleşik Arap Emirliklerinde kurulu dünyanın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden ADNOC'un (Abu Dhabi National Oil Company) çok yüksek kalite standartları gerektiren onaylı tedarikçi listesine girmiştir.

Başarıyla tamamlanan bu süreç ile birlikte ADNOC projeleri için ağır kaldırma, taşımacılık ve off-shore hizmetlerine yönelik ön görüşmeler yapılmaya başlanmıştır.

2. İzahnamesine,kap bildirimlerine baktım ve edindiğim notları aşağıya bırakayım;

En başta şirket neden halka arz yapmış,halka arzdan geliri nerede kullanacak;
    %50-60 Makina ekipman tesis proje yatırımları
    %20-25 Finansal borçluluk azaltımı
    %20-25 İşletme sermayesi güçlendirilmesi.

Halka açıklık oranı %28,7.

Şirket ciroları 2021 yılında 1.754, 2022 de 1.670 , 2023 de 1.593 . Görüldüğü gibi tl bazlı ciro da erime var,dolar bazlı düşünürsek erime çok daha büyük. Keza favök tarafı da sırasıyla 550,133 ve 421 milyon. ( 2022 de sabit kıymet satışı zararı nedeniyle favök ciddi düşmüş)
    İzahname de 2023 yılında net işletme sermayesi -141 milyon olarak belirtilmiş. ( 2021 yılı 309 milyon, 2022 yılı 171 milyon ) Negatif olmasının da nedeni kısa vadeli yükümlülüklerdeki artışa bağlanmış ama daha önceki yıllarda hep negatif,hatta daha yüksekmiş. Halka arzdan sonra gelen 2024/1 verisinde ise, bu işletme sermayesi'nin -441 milyona yükseldiğini hesapladım. 2024/1 cirosu 640 milyon,geçen yıl aynı dönem 660 milyonmuş.
    Sözün özü,yıl bazında azalan dolar bazlı ciro,artan faiz rakamları ile borç çevirmedeki zorluklar nedeniyle şirket sahipleri bu halka arza biraz mecbur kalmış gibi görünüyolar.
    Halka arz sonrası gelen kap bildirimleri,yeni iş anlaşmaları bu şirkette pay sahibi olmam için de yeterli değil. İlk baktığım şey ciro. Yıl bazında dolar bazlı büyük erime var.Bu belki finansman sıkıntısından daha önemli. O kısım da ciddi dönüş görürsem paydaş olabilirim.
    Son düzenleme : Pejo; 01-09-2024 saat: 23:56.

3. "Şirketimizin sektördeki global konumunu güçlendirmek ve pazar payını genişletmek amacıyla, büyüme ve globalleşme hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen organizasyonel yapılanma kapsamında;

Petrol ve gaz ile endüstriyel sektörlerde proje taşımacılığı ve ağır yük taşıma konularında uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Sn.Andrew James Hall, Orta Doğu ve Afrika Bölge Satış Direktörü olarak atanmıştır.

Bu doğrultuda Şirketimiz, uluslararası pazarlarda daha geniş bir etki yaratmak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak amacıyla stratejik girişimlerini sürdürmeye devam edecektir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1330000

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •