Sayfa 665/666 İlkİlk ... 165565615655663664665666 SonSon
Arama sonucu : 5323 madde; 5,313 - 5,320 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by Empyrium Yazıyı Oku
    Selamlar,

Rüçhan kuponlarımı satmayı düşünüyorum. Bedelli öncesi diyelim elimde 100 tane hekts hissesi vardı. %233 oranında bedelli sermaye artırımı olduğuna göre, elimde 233 tane HEKTS.R 100 tane de HEKTS olması gerekmiyor mu?

İşcepten hisse satma bölümüne girdiğimde hem HEKTS hem de HEKTS.R satılabilir adet, bedelli öncesi kadar ki (bu örnekte 100 adet) olarak görünüyor?
    Gerekmiyor kardeşim bedelliye katılırsan 233 tl verirsen aracı kurumuna o 100 adet 233 adet olarak hesabına eklenecek 333 adet hissen olacak.Saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
     Alıntı Originally Posted by Empyrium Yazıyı Oku
    Selamlar,

Rüçhan kuponlarımı satmayı düşünüyorum. Bedelli öncesi diyelim elimde 100 tane hekts hissesi vardı. %233 oranında bedelli sermaye artırımı olduğuna göre, elimde 233 tane HEKTS.R 100 tane de HEKTS olması gerekmiyor mu?

İşcepten hisse satma bölümüne girdiğimde hem HEKTS hem de HEKTS.R satılabilir adet, bedelli öncesi kadar ki (bu örnekte 100 adet) olarak görünüyor?
    http://share.matriksdata.com/shareMa...09191808395517

1 adet kupon 7,26 TL

1 adet ana hisse su anda 4,13 TL

Her bir kupon 2.33 TL odeyerek 2.33 hisseye donusecek..

Kendisi ile beraber toplamda bolunme oncesi 1 hisse bolunme sonrasi 2.33 hisse oluyor.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
    HEKTAŞ TİCARET T.A.Ş.'nin 18.09.2024 tarihinde başlayan %233,20158 oranındaki bedelli sermaye artırım işleminde, kaydileşmiş hisse
    senetlerinin
    rüçhan haklarını kullanmak isteyen üyelerin haklarını 02.10.2024 tarihi dahil olmak üzere
    Merkezi Kaydi Sistem çalışma
    süresi içerisinde kullanmaları gerekmektedir.

Gelemez o gidivan bi daha gelemez buralara...
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Yılların kankalarının lot fiyatlarını eşitleyen şair (Sasa - Hektaş)
    Yine ikisi ile birlikte
    Dikeceğiz yatırımcıyı algısı mı yapmaktadır.
    Sadece hissiyat; Kesinlikle etkileme veya yatırım tavsiyesi değildir.

Dudu abi bugün ki alım yabancı sanırım
    Ne dersin

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sadece hissiyat; Kesinlikle etkileme veya yatırım tavsiyesi değildir.

6. Benim gibi onbinlerce yatırımcının hesabında lot altı hisse ve rüçhanları var. 1 lot olmadığı için satamıyoruz da. Ne olacak bunların hali? Son bedellide yanlış hatırlamıyorsam 330 bin rüçhan kuponu sahibi bunları satmayı unutmuştu ve şirkete kalmıştı.

7. Oyakın bu bedelli sürecinde tek başına 3.25 milyar civarı para koyması gerekiyor bu işe. Rüçhanlarını da satamaz, satsa ortaklık payı azalır. Bizimki bu rakamın yanında devede tüy. Bu bedelliden sonra şu borç yükünü azaltıp, artık ne yapıp edip bir an önce para kazanmanın yollarını bulmaları lazım. İcat mı yaparlar, ihracat mı yaparlar, şapkadan tavşan mı çıkarırlar bilemem. Yoksa bu iş artık bedelli falan kaldırmaz

8.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Benim gibi onbinlerce yatırımcının hesabında lot altı hisse ve rüçhanları var. 1 lot olmadığı için satamıyoruz da. Ne olacak bunların hali? Son bedellide yanlış hatırlamıyorsam 330 bin rüçhan kuponu sahibi bunları satmayı unutmuştu ve şirkete kalmıştı.
    Hesabında biraz para bulundur. En azinda rüchanların bölünüp hesabına geçer. Payın muhtemelen satılabilir hale gelir. Satılanı satarsın ama yine kurtulamazsın

Sayfa 665/666 İlkİlk ... 165565615655663664665666 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •