Sayfa 213/214 İlkİlk ... 113163203211212213214 SonSon
Arama sonucu : 1709 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,137
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Ya arkadaş ne kadar çok ağladınız... Gidin mevduata girin, ne işiniz var borsada... Size göre değilmiş işte..
    Gecen gun TNZTP basliginda kari gibi aglayip sizlamayin, yatirimci olun uleeeyn yazdim diye ceza verdiler modlar
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,753
    [QUOTE=Dudu;6894305]Gecen gun TNZTP basliginda kari gibi aglayip sizlamayin, yatirimci olun uleeeyn yazdim diye ceza verdiler modlar [/QUOT

..... Kısmet.... başa gelen çekilir...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    byd'nin şeyinin gölgesi 350 tl düşürdü, 5 senelik temettü gitti, bir de gelip faaliyete geçse, dediğin banknota hallederiz. Başka markalar da sırada bekliyor, şşşşt uyandırma mezgitleriiiiii.

Bugün Yarın Daima

tavsiye değildir.
    u düşüşün byd ile alakası yüzde 100 olamaz etkisi vardır belki ama asıl neden değil, bence asıl etkili neden avrupada işler kötüye gidiyor
    Tüm mesajlarım kendi subjektif ve kişisel görüşlerimi içerir ve asla yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,137
     Alıntı Originally Posted by logologo Yazıyı Oku
    u düşüşün byd ile alakası yüzde 100 olamaz etkisi vardır belki ama asıl neden değil, bence asıl etkili neden avrupada işler kötüye gidiyor
    Iste budur..

Evropa en buyuk pazarimiz.

5. Küresel Krizin Yeni Kurbanı: Alman Otomotiv Devi İflas Bayrağını Çekti!

Dünya çapında birçok otomobil markasına parça tedarik eden Federnfabrik Erwin Lutz, iflas ettiğini açıkladı.
    Uzun yıllardır sektörde öncü konumda olan Alman otomotiv devi, pandemi sonrası ekonomik durgunluk, tedarik zinciri sıkıntıları, artan enerji maliyetleri ve enflasyonun etkisiyle büyük bir darbe aldı. Şirket, mali yapısını toparlayamadan iflas başvurusunda bulundu. Uzmanlar, bu iflasın otomotiv sektörü için sarsıcı bir örnek teşkil edeceğini belirtiyor.

bizdeki koşullar FAZİ-ENFLASYOIN VB almanlarda olsa acaba şirketleri ne yapar düşünmeden edemiyorum :D olaya iyi yanından bakıyorum bu bakımdan şerbetliyiz bu koşullara daha dirençliyiz alışık olduğumuzdan :D

adamalr hem iflasa sebep oluyor hem satın alıp içini boşaltarak yok ediyor

21 Haz 2023 HABERİ
    Alman otomotiv tedarikçisi Allgaier, Çinli bir yatırımcıya satıldıktan bir yıl sonra iflas başvurusunda bulundu.

AB DE İŞLER İYİ DEĞİL, birleşik karallık rsmi olarak ab dışında gayri resmi olarak ab içinde :D garip bir durumda ve durumu ekonomik olarak da pek parlak görünmüyor...

bu koşullarda avrupda EĞER YAPABİLİRSE GÜCÜ YETERSE ÇİNLİ FİRMALARA trump gibi gümrük duvarı çekerse hiç şaşırmam, byd bunu öngerek gelmiş bile olabilir...maliyet etkin çinli firmalarla ab firmalarının sürdürülebilirlik kartıyla rekabet etmeleri bu aşamda söz konusu değil Fordun arkasında ABD var yedirmez çinlilere diye düşünüyorum :D
    Son düzenleme : logologo; Bugün saat: 18:26.
    Tüm mesajlarım kendi subjektif ve kişisel görüşlerimi içerir ve asla yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Gecen gun TNZTP basliginda kari gibi aglayip sizlamayin, yatirimci olun uleeeyn yazdim diye ceza verdiler modlar
    Patronu sağlam olacak kriteriniz vardı Dudu bey
    Böyle hisselerden almazdınız önceden benim bildiğim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,137
     Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    Simdilik saglam gorunuyor....

Efendi bi adam, durust ve cok caliskan, isinde gucunde...

Niyeti bozmaz insallah.

Kotu yola duserse ben de adios derim, sirtimda yumurta kufesi yok....

Saglik sektoru hosuma gidiyor..

8.  Alıntı Originally Posted by Canmert Yazıyı Oku
    belki kısa vade heycan yaşamak istemiştir :D Temeli sağlam, ama temel değerleme yapmak için veriler sınırlı bistteki geçmişi de sınırlı huyu suyu bilinmez :D gerçi bi,linse ne olacak hekts örneği önümüzde :D Yeni olanlar için UZUN VADELİ KİMİN NE TASARLANDIĞINI KY kestiremez, bu noktada ne yapacak hzılı ahreket eden şirketler gibi bas topla yükselt dağıt döngüsnü mü yapacak, yoksa başka bazı uzun avdeli şirketler gibi önce iyice güven kazanıp tokatı sonra mı basacak, yoksa gerçekten çalışacak kaznacak büyüyecek mi? bu aşamada bilinmez... gönül isterk, 3. yolu seçip devam etsin... ancak bu aşamada geçmişi sınırlı bilinmezliği yüksek
    Son düzenleme : logologo; Bugün saat: 18:54.

Sayfa 213/214 İlkİlk ... 113163203211212213214 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •