Sayfa 325/325 İlkİlk ... 225275315323324325
Arama sonucu : 2597 madde; 2,593 - 2,597 arası.

Konu: ISMEN - İş Yatırım Menkul Değerler

https://x.com/brs_ylmz/status/1837379634461044787?s=19

SM-A536E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Vuk gelir tablosunda 3.4 Milyar Enflasyon düzeltme zararı görünüyor. Bununla birlikte 3.7 Milyar vergi öncesi kar varken 2 milyar gibi uçuk bir vergi gideri görünüyor nasıl iş anlamadım. Bu enflasyon muhasebesi ile at izi it izine karışmış bir durumda, neyse biz nakit tarafına ve alacağımız temettüye odaklansak daha iyi olur.
    Twitterda bir yazı okuduğumu hatırlıyorum, temettü kardan verilir, nakitten dağıtılır diye ama emin değilm.

İyi nakit olsa da net kar yeterli olmazsa dağıtım az olabilir mi acaba bilenler yorumlarsa sevinirim?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by marenostrum9 Yazıyı Oku
    Twitterda bir yazı okuduğumu hatırlıyorum, temettü kardan verilir, nakitten dağıtılır diye ama emin değilm.

İyi nakit olsa da net kar yeterli olmazsa dağıtım az olabilir mi acaba bilenler yorumlarsa sevinirim?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Yönetim isterse geçmiş yıl karlarından dağıtım yapabilir. Para var zaten kasada, dağıtmayıp kasada tuttukça enflasyon yoluyla parasal kayıp oluşuyor.

4.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Yönetim isterse geçmiş yıl karlarından dağıtım yapabilir. Para var zaten kasada, dağıtmayıp kasada tuttukça enflasyon yoluyla parasal kayıp oluşuyor.
    hocam,

kasada para yoksa, şirket musterilerine kredi kullandırırkan başka yerden borç alıp kullandıracak , bu durumda karlılık azalacak gibi,
    eger kasadaki parayı kredi olarak kullandırabiliyrosa, yada , dogru yerlere yatırım yapabiliyorsa, şirketi büyütme yönünde kullanabiliyorsa,
    o zaman sorun olmaz diye dusunuyorum , yanılıyormuyum ?

hürmetle,

Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    hocam,

kasada para yoksa, şirket musterilerine kredi kullandırırkan başka yerden borç alıp kullandıracak , bu durumda karlılık azalacak gibi,
    eger kasadaki parayı kredi olarak kullandırabiliyrosa, yada , dogru yerlere yatırım yapabiliyorsa, şirketi büyütme yönünde kullanabiliyorsa,
    o zaman sorun olmaz diye dusunuyorum , yanılıyormuyum ?

hürmetle,
    Tabii ki temettü kardan verilir öbür türlü özkaynaklarını eritirsin ki bu hiç istemeyeceğimiz birsey

Sayfa 325/325 İlkİlk ... 225275315323324325

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •