Sayfa 464/464 İlkİlk ... 364414454462463464
Arama sonucu : 3711 madde; 3,705 - 3,711 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Bakalım bugün bir umut. YTD.

2. Yaklaşık olarak,
    Arena 6 aylıkta 15 milyar ciro, 1 milyar brüt kar yazmış,
    İndex 3 aylıkta benzer şekilde...
    İndex 3 aylıkta 240 milyon civarı genel yönetim ve pazarlama gideri yazarken,
    Arena da bu gider 6 aylıkta 450 milyon görünüyor.

2023 yılında,
    Arena 30 milyar ciro, 1700 milyon brüt kar, 700 milyon yönetim ve pazarlama gideri,
    İndex 50 milyar ciro, 3300 milyon brüt kar, 700 milyon yönetim ve pazarlama gideri.

Bu ikisi aşağı yukarı aynı işi yapmıyor mu, neden oransal olarak arena yönetim ve pazarlama gideri indexin 2 katı?

Farklı para birimlerinde finansalları olması mı etkili bu durumda.

3. Getir Perakende Lojistik Anonim Şirketi'nin tek kontrolünün dolaylı olarak Mubadala Investment Company PJSC tarafından devralınması işlemine izin verildi. Başvuru tarihi 04.09.2024. Karar Tarihi 19.09.2024. Şaka gibi.

4.  Alıntı Originally Posted by darkblue08 Yazıyı Oku
    Getir Perakende Lojistik Anonim Şirketi'nin tek kontrolünün dolaylı olarak Mubadala Investment Company PJSC tarafından devralınması işlemine izin verildi. Başvuru tarihi 04.09.2024. Karar Tarihi 19.09.2024. Şaka gibi.
    Nihai incelemeye aldıktan sonra 6 ay soruşturma sürecine girer, 6 ayın bitiminde bir 6 ay daha uzatma gibi bir prosedürü olabilir diyorlar. Yani teknik olarak 2025 yazına kadar kalma ihtimali var diye anlıyorum.

Kaynak: RK Hizmet Standartları

Soruşturma Maddesi

5. Soruşturma açılması halinde en fazla 12 ay içinde Soruşturma Raporu hazırlanır.
    Soruşturma raporunun tebliğinden sonra 30 gün içinde taraflar savunmalarını gönderir. Bu savunmaya karşı 15 gün içinde raportörlerin ek görüşü tebliğ edilir. Taraflar bu görüşe 30 gün içinde cevap verebilir. Bu süreler bir defaya mahsus olmak üzere en çok bir katına kadar uzatılabilir. Bu safhanın bitiminden en az 30 gün en çok 60 gün içinde sözlü savunma toplantısı yapılır. Sözlü savunma toplantısı yapıldıktan sonra en fazla 15 gün içinde nihai karar verilir.

Birleşme/Devralmalara İzin Maddesi

1. 1 ay içerisinde herhangi bir işlem yapılmaması durumunda
    işleme izin verilmiş sayılır.

2. Bildirimin tam ve eksiksiz olarak yapılmasından itibaren
    yapılacak ön inceleme sonucunda en geç 1 ay içinde işleme izin
    verilip verilmeyeceğine karar verilir.

3. Eğer ön inceleme neticesinde izin verilip verilmeyeceği
    sonucuna ulaşılamazsa nihai inceleme süreci başlar. Nihai
    incelemede soruşturmaya ilişkin süreler geçerlidir.
    Son düzenleme : meldamelda; Dün saat: 16:59.

5. Tofaş’ın Stellantis’i devralma süreci uzadı.

Tofaş’tan KAP’a konu hakkında yapılan açıklamada “29.07.2023 tarihli açıklamamız ile Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.'nin (Stellantis Otomotiv) paylarının tamamının, Peugeot, Citroën, Opel ve DS Automobiles'dan oluşan Stellantis markalarının distribütörlüğünü içerecek şekilde Stellantis Otomotiv'in Türkiye'deki mevcut faaliyetlerinin Şirketimiz tarafından devralınmasına ilişkin Pay Devir Sözleşmesi'nin imzalandığı, 05.12.2023 tarihli açıklamada ise anılan işlemle ilgili alınması gereken Rekabet Kurulu izni konusunda yapılan değerlendirme sonucunda, Rekabet Kurulu tarafından, işlemin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 10. maddesinin birinci fıkrası uyarınca nihai incelemeye alınmasına karar verildiği ve sürecin devam ettiği kamuya duyurulmuştur.

Rekabet Kurulu tarafından yapılan bildirimle nihai incelemenin 23.05.2024 tarihinde tamamlanamayacağının anlaşıldığı ifade edilerek nihai inceleme süresinin uzatılmasına karar verildiği bildirilmiştir. Bu kapsamda 05.12.2023 tarihli açıklamamızda da belirtildiği üzere süreç devam etmektedir.“ ifadesi yer aldı

6.  Alıntı Originally Posted by meldamelda Yazıyı Oku
    Tofaşâ€™ın Stellantis’i devralma süreci uzadı.

Tofaşâ€™tan KAP’a konu hakkında yapılan açıklamada “29.07.2023 tarihli açıklamamız ile Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.'nin (Stellantis Otomotiv) paylarının tamamının, Peugeot, Citroën, Opel ve DS Automobiles'dan oluşan Stellantis markalarının distribütörlüğünü içerecek şekilde Stellantis Otomotiv'in Türkiye'deki mevcut faaliyetlerinin Şirketimiz tarafından devralınmasına ilişkin Pay Devir Sözleşmesi'nin imzalandığı, 05.12.2023 tarihli açıklamada ise anılan işlemle ilgili alınması gereken Rekabet Kurulu izni konusunda yapılan değerlendirme sonucunda, Rekabet Kurulu tarafından, işlemin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 10. maddesinin birinci fıkrası uyarınca nihai incelemeye alınmasına karar verildiği ve sürecin devam ettiği kamuya duyurulmuştur.

Rekabet Kurulu tarafından yapılan bildirimle nihai incelemenin 23.05.2024 tarihinde tamamlanamayacağının anlaşıldığı ifade edilerek nihai inceleme süresinin uzatılmasına karar verildiği bildirilmiştir. Bu kapsamda 05.12.2023 tarihli açıklamamızda da belirtildiği üzere süreç devam etmektedir.“ ifadesi yer aldı
    Rekabet Kurumu Tofaş için beş ay sonra nihai inceleme kararı almış. Sonra da süreç uzadıkça uzamış. Biz belki kararın kısa vadede alınacağını düşünerek yanıldık. Zaten Şirket'in süreci doğru düzgün takip ettiği de muamma. 2025 yazı bence bu borçla Arena'yı bitirir. Burası Türkiye her şey olur. Hele birde kur bir anda patlarsa eyvah. Brightstar'ı kasada para yokken neye güvenerek aldılar akıl alır gibi değil? Birde bu Hintliler işin neresinde. Eğer gizliden Şirketten para çalmıyorlarsa ilk yatırım yaptıklarından beri dolar bazında inanılmaz bir zararları var. Yönetime hesap sorma, görevden alma hiç bir şey yok. İlginç. YTD.

7. "Bildirimin tam ve eksiksiz olarak yapılmasından itibaren yapılacak ön inceleme sonucunda en geç 1 ay içinde işleme izin verilip verilmeyeceğine karar verilir."

Benim anladığım stellantis ve paynet için başvurudan sonra 1 ay içinde izin verilip verilemeyeceğine karar verilmemiş...

"Eğer ön inceleme neticesinde izin verilip verilmeyeceği sonucuna ulaşılamazsa nihai inceleme süreci başlar."

Böylece en geç bir ay sonra nihai inceleme süreci başlamış, varsayalım stellantis için 01/2024 başı, paynet için 06/2024 ortası olsun...

"Nihai incelemede soruşturmaya ilişkin süreler geçerlidir."

"Soruşturma açılması halinde en fazla 12 ay içinde Soruşturma Raporu hazırlanır."

Başka bir kaynakta soruşturma için olan 12 ay 6+6 olarak ifade edilmiş.

"Soruşturma yapılmasına karar verildiği takdirde Kurul ilgili daire başkanının gözetiminde soruşturmayı yürütecek raportör veya raportörleri belirler. Soruşturma en geç 6 ay içinde tamamlanır. Gerekli görüldüğü hallerde bir defaya mahsus olmak üzere Kurul tarafından 6 aya kadar ek süre verilebilir."

Kaynak: https://www.seis.org.tr/ihale-bilgi-...ratik-bilgiler

Bunu şu şekilde yorumluyorum, Nihai İnceleme (Soruşturma yerine) açılması halinde en fazla 12 ay içinde Nihai İnceleme (Soruşturma yerine) Raporu hazırlanır...

Bu durumda ilk 6 ay stellantiste 06/2024 başında, paynet için 11/2024 ortasında doluyor. RK stellantis için 6 ay dolmadan 05/2024 sonunda 6 aylık süreyi uzatıyorum diye bildirim yapmış, demek ki en olmadı RK paynet içinde 11/2024 içerisinde bildirim yapmalı diye düşünüyorum...

Doğru anlıyorsam stellantis ikinci 6 ayı 12/2024 başında dolacak ve son karar çıkacak, nihai inceleme sonucu olumsuz çıkarsa diğer 30 gün 15 gün muhabbetleri başlayacak...

Benzeri paynet için 05/2025 ortasına denk geliyor...

Özellikle stellantis mevcut durumunu bilmiyorum. Buradaki tarih öngörüleri ve benzeştirmeler tamamen kişisel yorum ve çıkarım, herhangi bir bilgiye dayanmıyor, lütfen yatırım kararınızı buna göre yönlendirmeyin.
    Son düzenleme : meldamelda; Dün saat: 21:52.

Sayfa 464/464 İlkİlk ... 364414454462463464

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •