Sayfa 327/327 İlkİlk ... 227277317325326327
Arama sonucu : 2613 madde; 2,609 - 2,613 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Arkadaşın da dediği gibi cenal'in tam kapasiteye yakın çalışması, temmuzdaki elektrik zammı, ekim ayında beklenen 2. bir elektrik zammı(Bugün veya yarın belli olur), enflasyınun düşüşüyle beraber bilançodaki enf. muhasebesi etkisinin azalacak olması, gübre fabrikasıyla birlikte her geçen gün yeni seraların üretime katılması... nedeniyle ben de 3. ve 4. çeyreklerin çok daha iyi geleceğini düşünüyorum. Tabi ki geçtiğimiz 2 yıl kadar iyi olmayacaktır ama kesinlikle en kötü geride kaldı.

2. bu şirkette çok büyük oyunlar dönüyor kuşkusu uyandı bende inşallah yanılırım.tahtada acayip bir panik yaratıp mal toplama çabası gördüm. gün içinde fiyat pozitife bile dönebilir?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,471
     Alıntı Originally Posted by .bozoklu. Yazıyı Oku
    bu şirkette çok büyük oyunlar dönüyor kuşkusu uyandı bende inşallah yanılırım.tahtada acayip bir panik yaratıp mal toplama çabası gördüm. gün içinde fiyat pozitife bile dönebilir?
    sn bozoklu
    şirkette biz de büyük oyunlar döndüğüne inanıyoruz. öyle ki 20 centlerde iken 1,7 Tlmal almaya çalışanlara hakaretler ediliyordu...
    şirket tarihin en büyük karını yaptığında CEO nun altı tahtayı darmadağın etti... daha sonra bu kar sürdürülemez dendi... ertesi yıl aynı kara yaklaştığında enflasyon muhasebesi imdada yetişti...
    şirket en gerekli alana 1 milyar dolara yakın yatırım yapmaya coştuğunda salçalık domates fiyatları düştü hayatta iflah olmazsınız denildi...
    neyse geriye doğru okursanız muhtemelen bazı şeyleri görürsünüz. şimdi piyasayı görüyorsunuz... kendi adıma değerimi bulana kadar satmayacağım için benim derdim yok yalnız bu şirket yılda 200 milyon dolar kar ederken 200 milyon dolarlara da fiyatlanmıştır. sabreden için nimet sabırsız için külfet. ama tahtacı yani namı diğer iplikçi günlükçüleri kısa vadecileri, uzun vadecileri yani tahtadaki hiç kimseyi sevmez ...
    YTD

4.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    sn bozoklu
    şirkette biz de büyük oyunlar döndüğüne inanıyoruz. öyle ki 20 centlerde iken 1,7 Tlmal almaya çalışanlara hakaretler ediliyordu...
    şirket tarihin en büyük karını yaptığında CEO nun altı tahtayı darmadağın etti... daha sonra bu kar sürdürülemez dendi... ertesi yıl aynı kara yaklaştığında enflasyon muhasebesi imdada yetişti...
    şirket en gerekli alana 1 milyar dolara yakın yatırım yapmaya coştuğunda salçalık domates fiyatları düştü hayatta iflah olmazsınız denildi...
    neyse geriye doğru okursanız muhtemelen bazı şeyleri görürsünüz. şimdi piyasayı görüyorsunuz... kendi adıma değerimi bulana kadar satmayacağım için benim derdim yok yalnız bu şirket yılda 200 milyon dolar kar ederken 200 milyon dolarlara da fiyatlanmıştır. sabreden için nimet sabırsız için külfet. ama tahtacı yani namı diğer iplikçi günlükçüleri kısa vadecileri, uzun vadecileri yani tahtadaki hiç kimseyi sevmez ...
    YTD
    sayın tövbekar kardeşim hislerimde yanılmamışım. sayende çok şeyler öğreneceğim inşallah.sabah 230 lotu vermediler bana.alamadım pes ettim.kısmet olmadı.sonra almaktan vazgeçtim.anladımki tahtacı mal alanı sevmiyor. ve anladımki hisseler el altından toplanıyor.buradaki hisseleri yok saymaya ve fiyatı ile ilgilenmemeye karar verdim.mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler kardeşim.arasıra tavsiye ve fikirlerinizi öğrenmek için sayfayı takip edec eğim kalın sağlıcakla.

5. Sanırım fiyatta da en kötü geride kaldı. Faizler tepe noktayı gördü. Mevduat faizlerinde her ay 1 veya 1,5 puanlık gevşeme başlayacaktır. Bununla birlikte kur da biraz daha temkinli yükselişlere devam. 3. çeyrekte nakit büyüklüğü, enflasyondaki yumuşama ile kara geçeceğimizi, yıl sonu 2023 karını da aşacağımızı düşünüyorum.

Sayfa 327/327 İlkİlk ... 227277317325326327

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •