Sayfa 146/1000 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Bende TEB'den baktım.
    40.000 TL beyan sınırı ve vergisiz olması açısından almayı düşünüyorum.
    Aşağıdaki oranlar hakkında görüşü olan varmı
    syg.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bende TEB'den baktım.
    syg.

23.12.2023 ya da 26.09.22 yield curve açısından iyi gibi duruyor.
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by maranga Yazıyı Oku
    .... Vakıfbank’tan sordum 101 lira diyor eurobond İçin ama stutgart bourse sitesinde 95 lira görünüyor
    bu bizdeki fiyatlarla avrupa borsaları arasındaki hayli fazla fiyat farkları ne/nelerden kaynaklanıyor bir bilen aydınlatsa keşke.

4.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bu bizdeki fiyatlarla avrupa borsaları arasındaki hayli fazla fiyat farkları ne/nelerden kaynaklanıyor bir bilen aydınlatsa keşke.
    İş yatırım en avantajlı olanı...Stutgart'a cok yakın oran veriyor. Tabi o da komisyon ekliyor. Stutgartta 97 ise iş yatırım 98 99 satar diğerleri 102'den yukarı satar.

Vakıfbank en kötü oranı veriyor.

5. Ykb ilginç bir banka. Fon performansını gönderiyor. Böyle performansı olan fona ne için yatırım yapayım?

SPK'nın bu fon ücreti işine bir el atması lazım. Böyle bir belgede alınacak maksimum bedelin belirtilmesi lazım.

Buraya göre %0,50 pratikte %3,50.
    Saygılar.

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bende TEB'den baktım.
    syg.

Alım yaptınız mı acaba ??

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    İş yatırım en avantajlı olanı...Stutgart'a cok yakın oran veriyor. Tabi o da komisyon ekliyor. Stutgartta 97 ise iş yatırım 98 99 satar diğerleri 102'den yukarı satar.

Vakıfbank en kötü oranı veriyor.
    teşekkürler martind..

ama sorum baki.. inşallah bir bilen cevaplar.

8.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    Borsada gecen fiyatlar endikatif fiyatlar olabilir. OTC piyasalarda uzlasi olan her islemi gormeyebiliriz. Dolayisiyla raporlarda ya da borsada yer alan fiyatlarin tam olarak neyi ifade ettigi (islem gecen en dusuk ve en yuksek fiyatlar mi, herhangi bir anda gecen endikatif alim-satim fiyatlari mi, kapanis itibariyle gecen alim-satim fiyatlari mi) bilmeden yorum yapmak pek mumkun degil. Araci kurumlar da cogu zaman kendi calistiklari piyasa yapici buyuk kurumlardan fiyat alarak alim satim icin fiyat veriyor anlik fiyat isterseniz.. Ozellikle kurumsal eurobond piyasasini birden fazla emlakcidan fiyat alip vererek islem yaptiginiz bir tezgahustu piyasaya benzetip dusunmek en iyisi. Borsalar gibi organize bir piyasa olmadigi icin fiyatlar da hep "endikatif".
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

Sayfa 146/1000 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •