Sayfa 15/15 İlkİlk ... 5131415
Arama sonucu : 117 madde; 113 - 117 arası.

Konu: BOBET - Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    teknik taktikten anlamam kargadan başka kuş tanımam. enflasyon ile mücadele çok parlak gitmiyor. dolar ve altına güçlü talep var. son ppk metninde de "şahin" ifadeler vardı. FED'in ne yapacağı tabi çok önemli. bununla beraber Tr MB bence domino etkisi yapmaması için işleri sıkı tutacaktır. birkaç ay önce yüksek faizlerin henüz inşaat sektörü için en kötüyü getirmediğini söylemiştim. şu an en kötüye ya ulaşmadık ya da ulaşmak üzereyiz. 6 aylık kötü gelmişti. 9 ve 12 aylıklar da çok kötü olacaktır. şu an görünen 20'nin altının çok uzak olmadığı. 3Ç bilançosundan önce girmek cesaret ister. bazen en dipi beklerken en dip geride kalmış oluyor....
    güzel kardeşim kargadan kuş falan derken hiciv yapmışsın,

bu şirketin rasyoları değişir ama benim attığım grafik analiz değişmez,...zaten dikkat edersen bir önceki mesaj 107 alıntılıdır ve onun aynen devamıdır,..

hisse mesaj 107 deki öngörüyü mesaj 112 de son hareketleriyle düşüş yönünde zaten doğrulamaktadır, bu haliylede düşüşün devamı olarak alttaki mavi yelpazelere vurabilir, oradan devam edersen bahsettiğin 20 li rakamların altını grafikte solda üstte bulursun,...zamana göre biraz eğim yönünde değişebilir,..

e bilir, olabilir yazmam mevzuat gereğidir,..

sen de aşağı yukarı benzer şeyleri yazmışsın ancak benim analizim somuttur, bir yere gitmez,...gerçekleşmeyi bekler,

bu şekilde paylaştığım bir kaç hisseden biridir,..klser, eupwr, gübrf, bobet bunlardan bir kaçıdır,...bende olmayan hisseyide burada paylaşmam zaten,...

dikkat ederseniz ikinci paylaşmamın nedeni maviye gelirse ''temkinli alım'' önerisi nedeniyledir,..gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz ama bana göre gelecek, burada bahsettiğim alt mavi yelpazeye gelince yapılacak harekettir,..

yeni girecekler düşünenler olursa bunun faydası olur, onlar içindir, hisse ye esir düşenler, yakalananlar için değildir,...
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

bu şirketin rasyoları değişir ama benim attığım grafik analiz değişmez,...zaten dikkat edersen bir önceki mesaj 107 alıntılıdır ve onun aynen devamıdır,..

hisse mesaj 107 deki öngörüyü mesaj 112 de son hareketleriyle düşüş yönünde zaten doğrulamaktadır, bu haliylede düşüşün devamı olarak alttaki mavi yelpazelere vurabilir, oradan devam edersen bahsettiğin 20 li rakamların altını grafikte solda üstte bulursun,...zamana göre biraz eğim yönünde değişebilir,..

sen de aşağı yukarı benzer şeyleri yazmışsın ancak benim analizim somuttur, bir yere gitmez,...gerçekleşmeyi bekler,

bu şekilde paylaştığım bir kaç hisseden biridir,..klser, eupwr, gübrf, bobet bunlardan bir kaçıdır,...bende olmayan hisseyide burada paylaşmam zaten,...

dikkat ederseniz ikinci paylaşmamın nedeni maviye gelirse ''temkinli alım'' önerisi nedeniyledir,..gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz ama bana göre gelecek, burada bahsettiğim alt mavi yelpazeye gelince yapılacak harekettir,..

yeni girecekler düşünenler olursa bunun faydası olur, onlar içindir, hisse ye esir düşenler, yakalananlar için değildir,...
    Değerli forumdaş, amacım seni hicvetmek değil desteklemekti aslında.. ben teknikten hiç anlamayan biri olarak makro verilere dayalı görüşlerimi söyledim. Senin de teknikle aynı şeyleri söylemen benim için faydalı oldu.. ben de Yok bu hisse giriş yapmak için takip ediyorum.. bundan ötürü de ileride de teknik olarak görüşlerinin devam etmesini diliyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

Sende olmasına rağmen daha düşme ihtimalini belirterek temkinli olunmasını belirtmen dürüstlüğünün yansımasıdır.. ben de iyi niyetli olarak yazıyorum. Karşıt fikirler olur da beni başka yönden bakmaya iter diye paylaşıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    Değerli forumdaş, amacım seni hicvetmek değil desteklemekti aslında.. ben teknikten hiç anlamayan biri olarak makro verilere dayalı görüşlerimi söyledim. Senin de teknikle aynı şeyleri söylemen benim için faydalı oldu.. ben de Yok bu hisse giriş yapmak için takip ediyorum.. bundan ötürü de ileride de teknik olarak görüşlerinin devam etmesini diliyorum.
    sıkıntısı yok,...

benim çalışmalarım sabittir,
    sabit olmayan çalışma vermem,
    sabit olduğunu görünce hareketinden kısmen eminsem paylaşırım,

grafikte üst mavi yelpaze ile alt mavi yelpaze ana yelpaze kırmızının parçalarıdır,...
    ve her biri sabit değerlerdeir ve değişmezler,...

yani bu hisse düşerken ve çıkarken mavi boyu ölçüsünde bunun katları şeklinde bunu gerçekleyecektir,...

grafikte kırmızıyı aşağıya deldiğinde o nedenle maviye kadar düşemesini beklerim,

yani analizin bir mantığı var,..

bu mantığı hisseye bir kere para girdikten sonra bu paranın tradesi oluşturur, yani alan satanlar bir kere bu işe bulaştıklarında geçmiş değerleri ile geleceklerine yönelirler, zarar ettilerse ona göre, kar ettilerse ona göre, hisseyi taşıyorlarsa ona göre v.s. tarde ederler,..

bu yönelimler hissede iç dinamikleri oluşturur ve TA(teknik analiz) başlangıcı kendisine iyi bir şekilde referans alabilirse gelecek yönelimleri o oranda doğru tahmin edebilir,..

mavinin altında küçük bir yelpaze daha vardır ancak onu paylaşmadım,..sarkmalara hesaba katarak mavinin tersi vardır yine onuda paylaşmadım, ancak bu haliyele dahi tahmin tutarsa başarılı olur,..

bu şirketler inşaata bağlı şirketler ve faiz baskısından oldukça etkilenmektedirler, görünen yüzü bu, görünmeyen yüzü ise kendileri bizzat faize yatmış olablirler,..ve bu süre içinde hisseyi baskıda tutacaklardır,

FED toplantısına (FOMC) önem vermem bu nedenledir,..eğer FED kararı hisseye olumlu yansıyacaksa ve burada MB son açıklanan ppk ile %50 de sabitse,...hisseye sahip güçlü el,..buradaki ppk yı cebe atarken, FED den gelecek pozitif yansımalara karşıda elini çabuk tutak durumundadır,..

sonuçta FED kararı dayanak varlığın global faizidir, yani FED burada hükümetin mücadele ettiği ama bir türlü düşüremediği ekonomik türbülansa reçete olabilir,..

bu durumda hisse de güçlü el silkelemesini mavi yelpazeye kadar sürdürüp yatırımcısını baskılar ve FED le birlikte sonuç poztif gelirse tam tersine davranabilir,...

işte bu olasılığı şu anki hissedeki düşüş hızı belli eder, sanki düşüşünde böyle bir hızlanma var, bir önceki mesajımda bunları detaya fazla girmeden belirtmiştim,..

bütün bunların sonucunda benim şahsi beklentim en fazla tepkidir,..yani mavi 3 lüye değiş ve oradan FED le birlikte tepiş,..en fazla budur, ilaveten uzun döne tutacaklar içinde iyi bir maliyet noktasıdır,..

FED olumsuz olursa mavi elbette yine bir alım maliyet oluşturma yeridir ama bu durumda tepki durumu gecikebilir ve zamana yayılabilir,

bu hisse benim takip ettiklerimde düşüşte geç kalanlar arasındadır,..cmbtn da o şekilde,..işte sanırım bu geç kalışlarını şu sıralar tamamlıyorlar,...

FED toplantısı bildiğim kadarıyla 13,14 eylüldür,
    bunlar gibi oaradan gelecek gelişmeyi coinler dahil bekleyen çok büyük bir kesim var,..FED faizlerde düşüş yönünde karar alırsa global faz değişecek elbette paranın da yönü değişecektir,..

kısacası burada hükümetin içerde başaramadığı ekonomik iyleşmeyi FED in kısmen rahatlatması söz konusu,...

bunu bilmiyoruz, beraber takip edeceğiz ancak, şu sıra takip etemiz gereken grafikte analiz ettiğimiz alt mavi yelpaze durumunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği,..

bende miktar fazla yok, bu nedenle zararım fazla değil ama yüzdeye vurursam fazladır,..

kendim son hareketimi fırsat verirse belirttiğim temkinli alım yerinde yaparım, gelişmeler olursa ara sıra aynı çalışma üzerinden buraya atarım tekrar

herkesin hakkında hayırlısı olsun,...

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 107 den devamla

faizlerin %50 bandında askı da kalma hali devam ediyor,

bu meyanda hissede de kırılım hali devam ediyor,

detaylı takip etmedim ama sanırım 6 aylıkta mali tablolarıda iyi gelmedi biliyorum,...

daha önce grafik attığımdan analizin devamına yönelik ilerleyiş için bir daha paylaştım,..

aşağıda en fazla maviye kadar düşebilir,..eğer düşüşte hızlanma ve yüzdesel büyüklük görürsek muhtemelen maviyi öpecek demektir,...

bunu FED FOMC tan önce yaparsa yani FED meeting olmadan mavi görülürse, önerim ''?'' işareti koyduğum yereden temkinli alım yönündedir,..

analizime göre her durumda maviye düşüşü fomc lu/fomc suz temkinli alımdır,...

durum güncellemesi, maviyi bir üste aldım,.burası tutmaz ise, daha aşağıda bir önceki grafikteki yere gidecektir,...tutarsa buradan dönme ihtimali var, bu nasıl olacak o muamma, burada biraz izleyim istedim,..

çizgiler doğru eywallah ancak zaman bu hisseler için uygun bir zaman değil sanırım,..
    erken seçimden tutunda, %50 (+) faiz baskısndan tutunda,..bunların halli gerekiyor sanırım

var oğlu var

Sayfa 15/15 İlkİlk ... 5131415

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •