Sayfa 159/450 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon
Arama sonucu : 3600 madde; 1,265 - 1,272 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Konu işin adil olup olmaması değil.

Adil olunması gerekiyor ise 1999 diye bir kavram olmazdı.

Sn Cautionary bakış açısı çok mantıklı geldi.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Adamların hayatı tiyatro...Böyle yaparlarsa oy verecek olan da vermeyecek, teklif böyle gelir, sonra kahraman devreye girer, şart mart yok der...daha bir hafta önce çalışma bakanı 1999 öncesi koşullar geçerli demedi mi? Zaten resmi bir açıklama yok, tetikçi atv yumurtlamış bir şeyler...bence yoklama çekiyorlar yandaş kanal üzerinden.
    sn. Cautionary tiksiniyorum bu zihniyetten çalışma hayatımda da çokça görüyorum. Beyaz yaka başlığında anlatmaya çalıştığınız konu o kadar önemli ki , tasarruflu yaşayıp pasif gelir elde edilmeksizin yaşam çok zor , daha da zorlaşacak gibi duruyor.

3.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    sn. Cautionary tiksiniyorum bu zihniyetten çalışma hayatımda da çokça görüyorum. Beyaz yaka başlığında anlatmaya çalıştığınız konu o kadar önemli ki , tasarruflu yaşayıp pasif gelir elde edilmeksizin yaşam çok zor , daha da zorlaşacak gibi duruyor.
    5 yıldır bunun için mücadele ediyorum..eski şirketimde(en büyük 10 şirket arasında), 5000 civarı çalışan var, 1000 civarı da eyt li...herkes emekli olsun, ama çalışmaya devam etsin demişler(yani demek istiyorlar ki, siz istediğinizde değil, biz istediğimizde yine sizi atarız, sıkıntı yok şirket için)..ama eskisi gibi gözünün üstünde kaşın var diye kariyerinin sonlarına yaklaşmış olanlara kötü muamele yapılamayacak...sonuç itibariyle bu eyt maddi imkanları bir tarafa, esas çalışanların kafa rahatlığı ve iş yerindeki huzuru açısından büyük avantaj olacak.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5 yıldır bunun için mücadele ediyorum..eski şirketimde(en büyük 10 şirket arasında), 5000 civarı çalışan var, 1000 civarı da eyt li...herkes emekli olsun, ama çalışmaya devam etsin demişler(yani demek istiyorlar ki, siz istediğinizde değil, biz istediğimizde yine sizi atarız, sıkıntı yok şirket için)..ama eskisi gibi gözünün üstünde kaşın var diye kariyerinin sonlarına yaklaşmış olanlara kötü muamele yapılamayacak...sonuç itibariyle bu eyt maddi imkanları bir tarafa, esas çalışanların kafa rahatlığı ve iş yerindeki huzuru açısından büyük avantaj olacak.
    Arsız patron şirketlerinde çalışmak zor , personel ne için çalışır? şirketin tüzel kişiliği için yani esas faaliyetlerin devamı için , bu arsızlar kendi şahsi işleri için personeli hırpalamaktan hiç imtina etmezler yüklendikçe yüklenirler işte eyt çıkar ise personelin bir güvencesi olduğundan al atını .... tımarını der arsızlar ebesinin bilmemnesini görürler..
    Genç çalışan kardeşler şimdiden geleceğiniz için yatırım yapın bu arsızlara köle olmayın.
    syg.

5.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Arsız patron şirketlerinde çalışmak zor , personel ne için çalışır? şirketin tüzel kişiliği için yani esas faaliyetlerin devamı için , bu arsızlar kendi şahsi işleri için personeli hırpalamaktan hiç imtina etmezler yüklendikçe yüklenirler işte eyt çıkar ise personelin bir güvencesi olduğundan al atını .... tımarını der arsızlar ebesinin bilmemnesini görürler..
    Genç çalışan kardeşler şimdiden geleceğiniz için yatırım yapın bu arsızlara köle olmayın.
    syg.
    Yaşı 50 üzeri olan rahatlarsa, herkes hakkını daha iyi alır..Gençler de boşluk oluşacağı için daha kolay yükselir. Özetle 17 den 57 ye her çalışan daha fazla kıymet görür EYT sayesinde.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Keşke sizin dediğiniz gibi bundan sonra çalışanlara daha çok kıymet verseler ama 30 yıllık iş deneyimim öyle olmayacağını söylüyor maalesef.

Bakmayın siz patronların bugünlerde söylediğine ''Yetişmiş emek gücü en büyük varlığımız, bunu kaybetmek istemiyoruz'' dediklerine, hepsi koca bir yalan.

Patron için her zaman işe ilk giren, ilk çıkar.

Tüm kriz döneminde önce maaşı yüksek olan, uzun yıllardır çalışan kişiler işten çıkarılır. İşi bilen 1-2 kişi bırakılır, gerisine yol verilir. Sonra ilk fırsatta gidenlerin yeri düşük maaşlılarla doldurulur.

Kriz olmadığı normal zamanda, 15-20 yıldır orada çalışan, emekliliğine 3-5 yıl kalmış birine hadi çık git diyemiyordu patron. Böyle yaparsa diğer çalışanların da motivasyonun düşme riski vardı. Şimdi rahatça, yetişmiş çalışanların çoğuna hadi emekli oldun güle güle diyecekler, kıdem parasını da kredi filan devlete yükleyecekler.
    Kalmak isteyene de zaten emekli oldun, sana 5 yerine 3 vereyim, işine geliyorsa devam et diyecek.

İşin özeti: Şu anda bu kanunu çıkmasını en çok patronlar istiyordur.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Kişilere ve şirketlere göre özel durumlar lehte/aleyhte olacaktır. Eyt ile iş hayatında bir sirkülasyon başlaması muhtemeldir.

Kidem tazminatlari sifir faizli kredi ile mi alicak firma
    yada nasil sa vergiden dusebildikleri icin odeme yapacaklar o halde, eyt lere yol vermiyolar cunku yeni eleman yetistirmek uzun is.......

yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 159/450 İlkİlk ... 59109149157158159160161169209259 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •