Sayfa 172/774 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon
Arama sonucu : 6187 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1. İç ve dış piyasalar Ali Babacan ve Mehmet Şimşek i mumla arıyor. Dış piyasalarda da bankalara satış geldi. Bu ülke bu günlere hiç hak etmedi. Yazık.

Sanırım sona erdiğinde şu sunum hiç yapılmasa daha iyiydi denecek.
    Teknik Analiz size fiyatın değil, kitlelerin davranışını gösterir. Bütün trendler, insanların birbirine aşıladığı duyguların üzerinde yükselir.

2. Donald J. Trump: I have just authorized a doubling of Tariffs on Steel and Aluminum with respect to Turkey as their currency, the Turkish Lira, slides rapidly downward against our very strong Dollar! Aluminum will now be 20% and Steel 50%. Our relations with Turkey are not good at this time!

(Türk lirası dolar karşısında hızla düşerken, Türkiye ile çelik ve alüminyum ticaretinde gümrük vergilerinin iki katına çıkarılmasını az önce onayladım. Bundan böyle vergi alüminyumda %20, çelikte %50 olacak. Türkiye ile ilişkilerimiz şu anda iyi durumda değil.)

Sunuş bitince salonda alkış tufanı koptu. Artık bu ülke için üzülmekten vaz mı geçsek, ne yapsak?
    Teknik Analiz size fiyatın değil, kitlelerin davranışını gösterir. Bütün trendler, insanların birbirine aşıladığı duyguların üzerinde yükselir.

3. Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum. XBANK 100.700, BIST100 84.000 altı uçurum. Hala iyimserliğime koruyorum. Endeksin minor 2 nci düzeltme dalgasında olduğuna inanıyorum. Yok eğer 1 nci dalga uzatma yapıyorsa vay halimize.

4. bu 2 saatte olanlar beni cok uzdu.turkiyenin iyi yerdeolmasini istemiyorlar iste ona gote tedbirini alsana kardesim.disa bagimlilik ne kadar kotu bir durum yaratiyor.bizim safkarda ise 20 ,400 1000 lotun pesine dusmus onu satmaya kalkip kademe dusuruyorlar.boyle bir durumda sakin kalsane bizim hisse duser nede bist.millet cakal olmus .hep bana hep bana diyenler yarin bir gun vatansiz kalacaklar bilmiyorlar(Allah Gostermesin)

5. Yaklaşık 30 senedir Döviz ve Faiz hareketlerini izlerim,
    Son 10 senedirde Borsanın içindeyim,
    Bugüne kadar 1 gün içinde Dövizin bu kadar yükseldiğini hatırlamıyorum,
    Dolar, Euro ve Sterlin'deki %'de 20'lik yükselişin başka bir açıklaması olamaz,
    Resmen saldırıyorlar,
    Amerika dünyadaki bütün ülkelere önce kendi Ekonomi Ajanlarını yerleştirir,
    Bu kişilerin bir sürü hesapları vardır,
    Döviz, Altın ve Hisse Senedi hesapları gibi,
    Yavaş yavaş sürekli toplarlar,
    Taki belli bir düzeye gelene kadar,
    Mesela bizim Borsamızın %'de 32'si Amerikalıların elindedir,
    Bu rakam bazen 33-34 olur,
    En düşükte 28 veya 29'a kadar düşer,
    Yani kontrol mekanizmasını asla kaybetmezler,
    İstedikleri zaman çıkarırlar,
    İstedikleri zaman düşürürler,
    Yani istedikleri ülkeye her türlü Ekonomik zararı verirler,
    Bunların paraları ise asla bitmez,
    Çünkü sürekli para pompalarlar,
    Böyle bir sistem ile mücadele edemezsin,
    Etmen için aynı sistemin sende de olması lazımdır,
    İnşAllah en kısa sürede bir anlaşma yolu olur ve işler tekrar rayına oturur,
    Bu sistem isterse,
    Amerikan Dolarını 20 TL'ya kadarda çıkarabilir,
    Yani herşey adamların elinin altında,
    Onun için her sene her ülkenin en iyi okullarının,
    En başarılı öğrecilerini takip ediyorlar ve,
    Kendilerine çekmeye çalışıyorlar,
    Maalesef bu sistem çok önceden kuruldu ve takır takır işliyor,
    Saygılarımla ....

6. Agzina saglik.umariz ki Turkiye en az zararla bu beladan kurtulur.ne var ki boyleleri uzun vadeli planlar yapiyorlar.ve fark edidiginde gec bile kalinabilir

7. Sn. Grand2023 (Onun için her sene her ülkenin en iyi okullarının,En başarılı öğrecilerini takip ediyorlar ve,Kendilerine çekmeye çalışıyorlar,) ne ima etmeye çalışıyorsunuz?

8. sn emilgudea hissedeki son durum ne düşünüyorsunuz hala hissedemisiniz?

Sayfa 172/774 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272672 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •