Sayfa 184/184 İlkİlk ... 84134174182183184
Arama sonucu : 1472 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: ANSGR - Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi

Alıntı Originally Posted by Keremaras Yazıyı Oku
    Selamlar evet dediğiniz gibi yatırım portföyünün bir kısmı mevduat farklı yatırım enstrümanları da var ayrıca 2025 12 ayda ettiği karın da ciddi bir kısmını yatırım portföyüne ekleyeceğini düşünürsek %57 büyütmesi oldukça olası
    Sizin maliyetiniz 60 civarları en iyi ihtimal avans veriyorum şuan da enflasyona yenilmiş durumdasınız foruma ilk yazınızın dan dolayı bana sinir olduğunuzu biliyorum. hatta sizinle esperi yapmıştım taban yaşadığı dönemde gelsin sizi Yunus Şahin kurtarsın yazmıştım borsa profesyonelleri tahminleri yüksek olsa televizyona çıkmaz kendi portföyünü yapar kaçar yada gizlenir manyak mı devamlı hisse yorumları yapsın sosyal medya da yorum yapsın kaçar gider kazanan adam niye yorum yapsın, yapmaz gider istediği yere.

XU100 de 10200 üstü kapanışlar kalıcılık önemlidir sonrası kademeli mala giriş mantıklı olandır.Lakin piyasada dönüş yok 9200 riski yüksek bugün tepki yükselişi olması olumlu izlemekte fayda var daha öncede yazdım 2023 aralık ayına benzetiyorum o yüzden ucuz değil xu100 gerçekleri yazmakta fayda var ytd.Umarım anadolu sigorta dönüş almıştır bende malsız izlerim lakin daha önce aralık ayı sonunda dip yaptıktan sonra iyi ralli yaşamıştık umarım daha iyisini yaşar diyelim ytd.

3. Selamlar ,evet Anadolu sigorta'da enflasyona yenildim tabii şimdilik henüz yılı tamamlamadık. Fakat sepetimdeki tek yumurta Anadolu sigorta değil enflasyonu yendiğim hisseler ve yatırımlar da mevcut. Anadolu sigortada da enflasyonu yeneceğimi düşünüyorum karlılığı artan borçsuz büyüyen ve sürekli yatırım yapan bir şirket.

Alıntı Originally Posted by anadolulu alp Yazıyı Oku
    Sizin maliyetiniz 60 civarları en iyi ihtimal avans veriyorum şuan da enflasyona yenilmiş durumdasınız foruma ilk yazınızın dan dolayı bana sinir olduğunuzu biliyorum. hatta sizinle esperi yapmıştım taban yaşadığı dönemde gelsin sizi Yunus Şahin kurtarsın yazmıştım borsa profesyonelleri tahminleri yüksek olsa televizyona çıkmaz kendi portföyünü yapar kaçar yada gizlenir manyak mı devamlı hisse yorumları yapsın sosyal medya da yorum yapsın kaçar gider kazanan adam niye yorum yapsın, yapmaz gider istediği yere.

Alıntı Originally Posted by Keremaras Yazıyı Oku
    Selamlar ,evet Anadolu sigorta'da enflasyona yenildim tabii şimdilik henüz yılı tamamlamadık. Fakat sepetimdeki tek yumurta Anadolu sigorta değil enflasyonu yendiğim hisseler ve yatırımlar da mevcut. Anadolu sigortada da enflasyonu yeneceğimi düşünüyorum karlılığı artan borçsuz büyüyen ve sürekli yatırım yapan bir şirket.
    Ekim vade viop tarafı kötü.. eylül ayında xu100 de sancılı olma ihtimali yüksek short kısada bekliyorlar.. küçük yatırımcılar long da uzunda bekliyorlar.. neyse sizinle aynı fikirdeyim anadolu sigorta iyi hissedir ytd.

5. Özkaynakların 27 milyara yükselmesi olayını bir bilen anlatabilir mi? Zira Kap'taki resmi bilançoyu incelediğimde hiçbir yerde bu rakkamı görmedim. Özsermayenin 17.799.747.588 Olduğu görülüyor. Öte yandan geçen hafta bir sigorta kanalında bilanço değerlendirmesinde bulunan Genel Müdür Sn. Tuğtan özkaynakların 27 milyara çıktığını söyledi. Nitekim kullandığım aracı kurum uygulamasında da özkaynakların 27 Milyar olduğu görülüyor. Konuyu aydınlatacak biri var mı? Söylendiği gibiyse 2.8 Milyar çeyreklik kârın olduğu bu dönemde**özkaynaklar nasıl bu denli artabilir?
    Not: Geçen sene ve bu senenin kârları özkaynaklara eklenmiş olabilir mi?

6.  Alıntı Originally Posted by strength Yazıyı Oku
    Özkaynakların 27 milyara yükselmesi olayını bir bilen anlatabilir mi? Zira Kap'taki resmi bilançoyu incelediğimde hiçbir yerde bu rakkamı görmedim. Özsermayenin 17.799.747.588 Olduğu görülüyor. Öte yandan geçen hafta bir sigorta kanalında bilanço değerlendirmesinde bulunan Genel Müdür Sn. Tuğtan özkaynakların 27 milyara çıktığını söyledi. Nitekim kullandığım aracı kurum uygulamasında da özkaynakların 27 Milyar olduğu görülüyor. Konuyu aydınlatacak biri var mı? Söylendiği gibiyse 2.8 Milyar çeyreklik kârın olduğu bu dönemde**özkaynaklar nasıl bu denli artabilir?
    Not: Geçen sene ve bu senenin kârları özkaynaklara eklenmiş olabilir mi?
    Ansgr anadolu hayatı konsolide ediyor
    Konsolide özkaynak 17 milyar
    Konsolide olmayan özkaynak 27 milyar
    Herkes işine geldiği rakamı kullanıyor

Fintables 17’yi kullanıyor
    Genel müdür 27’yi

7. Anadolu sigorta yönetimi başarılı mıdır? Bence değildir
    Türkiye sigorta hasar prim oranı ve bileşik rasyo gibi 2 çok önemli kalemde çok üstündür
    Temettü verecek nitelikli rasyo ve oranlara sahiptir
    Daha çok trafik sigortası primi üretmelerine rağmen hem de ( en büyük zarar trafik sigortasından gelir)
    Anadolu sigorta sana siyasi baskı yok, trafik sigortasını azaltıyorsun ona rağmen bileşik rasyon ve hasar prim oranın daha kötü
    Web sitesine türkçe yatırımcı sunumu bile koymaz

8. Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 184/184 İlkİlk ... 84134174182183184

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •