Sayfa 193/554 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon
Arama sonucu : 4427 madde; 1,537 - 1,544 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Neredeyse 1 e 8 e yaklaştı parite. Bunlar inadına yapıyor bunu. İlaçta duranlardan intikam alır gibi bir halleri var.

Baskı olmasaydı yatrımın rallisine katılmasa bile rahat 12 tl yi bulmuştu. Özsermaye esaslı fiyat oranı 1 e 3.11. Yani ilacın fiyatı 18.5 olması gerekir.

2.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Neredeyse 1 e 8 e yaklaştı parite. Bunlar inadına yapıyor bunu. İlaçta duranlardan intikam alır gibi bir halleri var.
    böyle yaptıkça insanları daha da inada bindiriyorlar haberleri yok, kendi yüzde 36 sı da durduğu yerde değer kaybediyor.

3. Artık fiyat seviyeleri öyle saçma hale geldi ki, Yatrımın 1 günde kendi fiyatının üzerine koyduğu 4.9 Tl İlaçın fiyatının % 67 si neredeyse. Yani iki günde İlacın toplam fiyatından daha fazla artıyor demek bu durum.

Tekrar vurgulayalım, yatırımın en büyük varlığı ilacın % 29 u ve ikinci olarak holdingin % 11i. Yatırım hiçbir koşulda toplam değer olarak ilacın üstünde olamaz. Özsermaye karşılaştırmasıyla yarısı bile olamaz. ama şu anda ilaç 5 milyar, yatırımsa 6 milyar tl. Hiçbir birleşme işlemi bunu gözardı edemez. Düşünelim. Bu iki tüzel kişiliğin sadece % 20 si oranlarında halka açık. Gerisi holdingin yani % 80 halka açık değil. Bu durumda spk değil TTK hükümleri geçerli olacaktir birleşme konusunda. Bunu bir uzmana danışmak lazım. O da Tabi böyle bir şey olacaksa. Yalnız bu tür uzmanlar paralı asker gibiler. Hemen büyük sermayenin yanında yer alıverirler. Ben birleşme olsa bile SPK değil TTK hükümleri geçerli olur diye düşünüyorum. Bilanço esaslı birleşme de parite 1 e 3.11 dir. Yani fiyat 18.5 olur.

Birleşme olur demiyorum, sadece fikir jimnastiği yapıyorum. Olur da olursa olasılıklar konusunda sesli düşünüyorum.

Yakın zamanda bu işin rengi belli olur. Genel kurul tarihi ve temettü açıklansın, o zaman bir ön izlenim edinebiliriz.

Ek: Yatrımın fiyatı 10 tl iken 1 lir temettü verdiğinde çok iyi bir gelirdi. Şimdi 60 tl iken 1.5 lira temettü verse bile çok düşük kalacaktır.

4. bu herifler asi filan uretseya, ne bicim ilac sirketi bu, kici kirik uc kurusluk sirketler test kiti filan birsuru is yapiyor, essek kadar eczilc a bak, utan utan...
    YTD.

5. ecyata brüt takas geldi nasıl etkiler ecilci

6. Tavan tavan götürmekte zorlanıyordu günlükçü varken,şimdi kimse önünde duramaz ne olacak.Fiyatından da nemalanan toplasan iddia ediyorum 1000 kişi ya vardır ya yoktur.İlaçta aynısını yapamadığı için zaten kuyruk acısı.Sen olmaz diyorsun yapıyor,2 lira olsa şaşırmam.O kadar kafaya takmış çünkü.İlla dökecek,illa dökecek.Ama inadın yanlışını yapıyo,en baba maliyet edinenin 9 lira maliyeti var.Çıkar bi kere daha defolup gidelim senden gelecek paranın da içine tüküreyim tek kuruşuna dokunmam.Benim üzerimden para kazanmasına da izin vermem.

7. 1000 kişi çok olmuş 500 bile yoktur.

8. belli ki himmet gibi tek tek lot sayan bir tip, bende bu kadarsa şunda şu kadar, ecyatta yüzde 1 2 bile kalmamıştır, şahsım adına 80bin zarar var gerekirse 1 2 yıl beklerim o zevki tattırmam ona kar etmeden de çorbasını içmeden de bırakmam, şu ana kadar hiç kol kesmedim tarzım değil zaman kaybettirir, kerevit 1 şok 2 ecilc 3 böyle uyuz tahtaları var

Sayfa 193/554 İlkİlk ... 93143183191192193194195203243293 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •