Sayfa 257/1030 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    sizce krizin dibini gördük mü ?

buraları son mu ?
    yarından itibaren günlük güneşli günler mi başlıyor...

Görmedik Sn.Toprakserdar .Benim şahsi fikrim 2020 ye kadar sürer bu işlerin etkisi .Dolar uzun vade yükselecek .Faizlerde artar .
    Ancak doların 5.50 hatta altını test etmesini bekliyorum.
    Borsada sağlam hisseler için kademeli alımda mantıklı.Düşerse yine alınır gözü kapalı .
    Dış Siyasi olarak işler yoluna girerse kriz daha çabuk bitebilir tek unudum bu .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Stajyer Yazıyı Oku
    İcbc 27 yapmış
    Az önce tanışmaya gittim
    32 gun 26.75
    O/n 21.50 dedi
    +500k ya
    32 gun +100k $ a 5.75
    O/n birden az dedi
    Tanıştığıma memnun olmadım
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. ZK ödenen faiz oranını %7 den %13 çıkaran MB,

en altta tuttuğu çıpayı gevsetmiş.

bu ne anlama geliyor,

ilk etapta bankalara nefes aldırmış gibi görünse de,

reiz başkandan çekinen MB gizliden bir faiz artışına daha gitti...
    reiz başkan anlamaz diyorlar...

piyasada likit sıkıntısı olduğu sürece bu artış mevduat faizlerine yansıyacaktır.

hele ki
    eylül 30 3 çeyrek bilanço zamanı son gününe doğru artış sertleşmesi beklerim
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Vakıf 7.80 yeni müşteri

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Miktar nedir hocam?

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Kredi Faizleri = Mevduat faizleri + Maliyetler(zorunlu karşılık, sigorta vs.) + Kar

Bu değişiklik ile maliyetler azalacak
    Bankalar mevduat faizlerini arttırmak yoluna gitmez bence, dolayısıyla biraz kar artar ama daha çok kredi faizleri düşer
    TL bollaşır, Tcmb faiz indirmiş gibi olur

Böyle yorumlayabilir miyiz
    Aynen böyle olacak esas etki kredi faizlerinde olabilir örneğin icbc düne göre bugün 0,10-0,15arasında kredi faizlerinde indirime gitmiş çoktan..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Burgan %28.5 üstüne çıkmıyor bugün. Miktar 450k.(eski müşteri , temdit) Burgan'dan benzer meblağ için oran alan var mı?

Diğer iyi oranlı orta ve büyük bankalarla göre -%1 fark oluştu, Burgan gibi daha küçük ve rekabetçi bir banka için bu kabul edilebilir değil.
    Sn rxpu,

Dün 450K Anadolubank için 29,5 alıp kabul etmediğinizi yazmıştınız. Kabul etmemenizin sebebi nedir acaba?

Şunun için soruyorum, şu anda 1M+ Burganda günlükte ve bu hafta içinde aylığa geçmeyi düşünüyorum. Burgan iyi oran vermezse en iyi gelen teklifler Anadolubank ve Alternatifbank. Seçerken yanlış yapmıyayım.

Teşekkürler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Burgan %28.5 üstüne çıkmıyor bugün. Miktar 450k.(eski müşteri , temdit) Burgan'dan benzer meblağ için oran alan var mı?

Diğer iyi oranlı orta ve büyük bankalarla göre -%1 fark oluştu, Burgan gibi daha küçük ve rekabetçi bir banka için bu kabul edilebilir değil.
    Çıkmıyorsa direk eft yapın isterseniz aradaki fark varsa

Arkadaşım aldı oranı 200 k üstü vakıf

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

8.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Görmedik Sn.Toprakserdar .Benim şahsi fikrim 2020 ye kadar sürer bu işlerin etkisi .Dolar uzun vade yükselecek .Faizlerde artar .
    Ancak doların 5.50 hatta altını test etmesini bekliyorum.
    Borsada sağlam hisseler için kademeli alımda mantıklı.Düşerse yine alınır gözü kapalı .
    Dış Siyasi olarak işler yoluna girerse kriz daha çabuk bitebilir tek unudum bu .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dış siyasette krizin bitmesi için,

doğu akdeniz de bulunan doğalgaz rezervlerinin sorunsuz bir şekilde ülkeler arasında paylaşılması,
    ayrıca ırak ve suriye de bulunan enerji kaynaklarının akdenize açılıp serbestçe ticareti yapılması lazım

İsrail diye bir terörist devlet var daha onunla ilgili sorunları söylemiyorum bile...

ülke içine gelirsek ,
    şahsi olarak ben 2019 yılının 1 çeyreğine kadar hiç umut görmüyorum,
    o vakit geldiğinde tekrar gözden geçireceğiz...

saygıyla sevgiyle kalın

Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

Sayfa 257/1030 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •