Onemli Gunler Banner
Sayfa 287/553 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387 ... SonSon
Arama sonucu : 4420 madde; 2,289 - 2,296 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Alışmayalım, mücadele edelim. Biliyorsun bir yatırımcı çıktı genel kurulda sayfalar dolusu dilekçe ile hesap sordu. Soruların hepsine cevap bile veremediler, geçiştirdiler.

Etkisi olmuş mudur? Olmasa bile yüzleştirmeye yarar, yaramıştır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Altına imzamı atıyorum.
     Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Burada herkes şunda hemfikir, patron fiyatları belirliyor. Neyle belirliyor. Holding statüsündeki bu şirketin hem kendi bilançosundaki değerleri, diğer taraftan holding bünyesindeki değerleri gözlerden kaçırıyor, hem de fiyat üzerinde yıllardır baskı yapıyor, Yan hesapları var. Birinci kısmı için spk izin veriyor, ikinci kısma gelince aslında bizim piyasada hiç teknik takip yok. Yoksa yapılanlar çok açıkça suç.

Durum böyle olunca ortada bir piyasa yok. Öyle olmasa bu fiyatlarda olurmuyuz. Patron ve avanesi fiyatı belirliyor. O halde bu oluşan durumdan kimi sorumlu tutmalıyız. Burada paylaşım yapanları mı? Patronu mu? Ülkenin kurumlarının göstermelik olmasını mı? Batıdan devşirilen kuralların KY yi korumamasını mı?Burada tartışılan bu şirketin değeri. su içinde ilaç tüzel kişiliği holdingteki payıyla 2 milyar dolar eder. Şu an 400 milyon usd civarı. Zaten çok düşük olan 65 cent civarındaki fiyat 60 cente indi. Konumuz bu.Daha da öldürürler mi fiyatı, yapabilirler. Bilanço yakın benim manşet kar beklentim 700 milyon tl civarı .

Nazi toplama kamplarında Kapo lar kendi soydaşlarını suçlarlarmış yeterince itaatkar değiller diye. Zulmün nedeni olarak nazileri görmezlermiş. Patronı niye suçlamıyormuşuz ki, adamlar KY düşmanı, elimizdeki malı bedava almaya çalışan alçaklar. Tenezül etmez bunlar zengin adamlar diye düşünmeyin, ederler. Denendi görüldü bu. Piyasayı manüple etmek suç değil mi, KY düşmanlığı değil mi? Bu ülkede kurumlar ve kurallar işlemiyor herşeyin arkasından dolaşılıyor diye bunu veri kabul edip, bu duruma razı olup dillendirmeyelim mi? Evet yaptıkları cezasız kalıyor. Ülke bu durumda. Afganistan'da kadınlar taşlanıyor, bu normal mi. Ama oluyor. Türkiye'de kadın cinayetleri çok yaygın alışalım mı? Yolsuzluk yağma boyutunda alışalım mı?
    SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

3. Patrona neden kızıyoruz?Hisseyi manipule edip gerçekleri yatırımcıdan saklayıp hissenin kendi değerine gelmesini engellediği için.Kisa vade oynayanlar bu hisseye çok yaklaşmasıyla.Patron yakar.

Yatırım tavsiyesi değildir. Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bir kere çalı arkasinda değilim şahsi olarak , ben yazilmasin çizilmesin demedim dediğim bugünü gördüğüm için fiyat verilmesin oldu.Bu anlaşılmıyorsa gerekli tetkikler yaptirilmali.

Hala ayni aymazlikla goy goy yazıp 8.50 -9.05 dan millete mal gömülmesine neden olanları lanetliyorum .

Ayni yere gelsede 100 katini görsede reel kayıp varsa vardır ,biz züğürt tesellisi dinleyecek yaşı geçtik .

"Bunun gibi "bir hissede yapikredinin robotlarına fenasi yapmışlar .Dolayısı ile patrona sövmek saymak dövünmek agit
    yakmak işe yaramıyor keşke yarasa dilim biraz sivri olduğundan ben en az x3 giderim ama lüzum görmüyorum artık.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

4.  Alıntı Originally Posted by BABA Yazıyı Oku
    Bir gün yııllar önce ben Vestel için, temel ve teknik analiz yapanlara dedim ki, bu şirketin temeline, tekniğine ,sahibine, yatırımcısına ...... yeterli sanırım.
    Yeterli BABA fazlasıyla yeterli ......
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

5. Hisse sanki batıyor!Kötü niyetli patron peryotlar halinde aşağı yöndeki değer kaybını tekrarlıyor.Lütfen buradan yazarak patron üzerinde karınca kararınca baskı kurmaya çalışalım arkadaşlar.Patron hisseyi açık açık manipule ediyor.Ne demek !Bu yanlışa sonuna kadar ses çıkaralım. Doğruları buradan sürekli paylaşmak doğru olacaktır.Sözlerimde kimseyi hedef alma, art niyet yoktur.

Yatırım tavsiyesi değildir. Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Hisse sanki batıyor!Kötü niyetli patron peryotlar halinde aşağı yöndeki değer kaybını tekrarlıyor.Lütfen buradan yazarak patron üzerinde karınca kararınca baskı kurmaya çalışalım arkadaşlar.Patron hisseyi açık açık manipule ediyor.Ne demek !Bu yanlışa sonuna kadar ses çıkaralım. Doğruları buradan sürekli paylaşmak doğru olacaktır.Sözlerimde kimseyi hedef alma, art niyet yoktur.

Konjonktür işine geliyor. Borsadaki yatırımcı yavaş yavaş elini ayağını çekiyor. Esasında kısa vadeli yatırımcı için FK 2 den pahalı olan her şirket enflasyon ortalamasının %50 beklendiği bir yılda kısa vadede risklidir. Bankaların 2022 yıl sonu beklentilerine göre FK ları 2'nin altında olmasına rağmen alıcı bulamıyorlar.

Bu durum spekülatörün işine geliyor. Kurlar yukarı gittiğinde şirket değeri 300 milyon Avroya kadar gerilemişti. Şimdi de oralarda bir yerde örümcek ağını kurup gelenleri yutmaya istekli olabilir.

Enflasyon yüksek olacak demek, ülke iyi yönde gitmiyor demek bu topluluğun da işleri bozulacak anlamına gelmiyor. Bakın bir bilgi kırıntısı daha; eski genel müdürlerinden biri Selpak için neler söylemiş :

"Konuşmasında, Selpakın dünya markası olma konusunda çok büyük potansiyeli olduğunun altını çizen Gökçümen, Nedeni şu: Avrupadaki fabrikalar 2008 yılından itibaren, yani küresel krizden beri tek tek tek kapanıyor. Fransada, İngilterede neredeyse kâğıt fabrikası kalmadı. Eskiden bizim gençliğimizde bahsederlerdi, Avrupa tekstili bıraktı, Türkiye aldı. diye. Avrupa kâğıt üretimini bıraktı, biz alıyoruz. Onun için çok çok büyük potansiyel var. dedi."

Kısacası hisseler değerli. Herkes bildiğini yapsın.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

7. Dangalagin biri 8.90 larda iken satmayın 1 dolara, 3 dolar olacak diyerek belki bir miktar hissesini trade edecek olanları engelledi.

Diğer kıt akıllılar da hisse değerli isterse 5 lira olsun dedi, saz arkadaşlığı yapıp ,caz yaptılar simdi , para cepten uçunca paraşütsüz düşüşe yandım Allah , Eyvah Eyvah çekmeye başladılar .

Sizi Acun un yeni yarışma programına alalım

Beyin
    Sizsiniz

Bu çok akilli insanlar için olan bir program .

8. Dangalağın biri 890 lardayken satmayın 2 dolar 3 dolar olacak diyerek belki hissesinin 130 litre gidecek olanlara yüzde otuzunu tiroid edecek olanları engelledi.

Diğer bir dangalak da �sterse 5 lira olsun güçlü olsun bu hisse çok değerli biz işimize bakarız diyerek ilk şahsın yanında saz arkadaş olarak caz yaptı Şimdi paraşütsüz düşüş başlayınca paraşütü takmamış olanlar Yandım Allah yandırma beni Eyvah Eyvah Vesayet triplerine girdiler.

Sayfa 287/553 İlkİlk ... 187237277285286287288289297337387 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •