Sayfa 296/298 İlkİlk ... 196246286294295296297298 SonSon
Arama sonucu : 2384 madde; 2,361 - 2,368 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    göltş 18 mil .sermaye ile sert hareketlere maruz kalabilir, 650 ila 415 gibi ...
    aslolan yatırım ve bakım işlerinin bitmiş olması ve tesislerin üretime devam ediyor olmasıdır. yıllık kar önemlidir. ilk çeyrek bu sebeple güzeldi.
    firmadan normal firmalar gibi bir davranış ve fiyatlama bekliyoruz. fiyatlama dedim çimento sektörünün fk olarak en düşüşü, mecburmusunuz bu kadar rezil fiyatlama ile hissenizi cezalandırmaya diye sormak istedim...
    2. husus 10 tl net temettü verip, tarihini gizli tutmak nedir yaw?
    herşeye rağmen bu karlılık devam ettiği sürece taşımaya devam...
    Oyak Çimentonun grafiklerine bakarak yılın 2. yarısında çimento hareketi beklenebilir. Oyak Çimento öncülüğünde hareketleri geri kalan diğer çimentolarla birlikte aktif haftalar görebiliriz.

Golts hem bedelsiz hem enerji hem çimento ve diğer iştirakleriyle 2. çeyrek bilançosu açıklanma zamanı olan Ağustos ayında farklı yerlere gelebilir.

Bugün gün içinde 500 seviyesi ve yıl içinde en yüksek 650 seviyesi görüldü. Yıl sonuna kadar 6 ay sabretmek lazım.

2. rogliç hocam cevaplarsanız sevinirim,
    göltaş temettü miktarını açıkladı ama tarihini hala açıklamadı, elbette ki pek çok sebebi olabilir, sermaye artırımı yapacağı için planlama yaptığından tarih açıklamamış olabilir mi veya bu konuda sizin bir yorumunuz var mıdır.

3.  Alıntı Originally Posted by aloneman42 Yazıyı Oku
    rogliç hocam cevaplarsanız sevinirim,
    göltaş temettü miktarını açıkladı ama tarihini hala açıklamadı, elbette ki pek çok sebebi olabilir, sermaye artırımı yapacağı için planlama yaptığından tarih açıklamamış olabilir mi veya bu konuda sizin bir yorumunuz var mıdır.
    yasal kayıtlara göre 2023 karı 638 mil idi.Bunun 1/3 ünü kar payı olarak ayırdığını belirtmişler,yani 210 mil tl dağıtılabilir kar payı ki bunun 25 i çalışanlara 15 i ise yk üyelerine olacak.

Ancak tarih açıklanmadı,ya nakit dengesi-ödemeler vs için uygun tarih belirlenecek (1.olasılık) ,finansman ihtiyacı işletme sermayesini güçlü kılmak adına kar payı yerine bedelsiz dağıtma (2.olasılık)

Bekleyip göreceğiz.

4. Hacim 900 bin lotu geçti. Fiyat 485 ile 490 arasında dengelenmeye devam ediyor.

Bankof satışları 167 bin lot oldu. Tüm satışların % 71 kadar. Dün 15 bin lot alıcı olan İnfo bugün satıcı tarafında ve toplam sattığı 36 bin lotu geçti. İki kurumun satış oranı tüm satışların % 88 i kadar.

Alıcı tarafı darmadağın oldu dersek abartı olmaz. İş 44 bin Garanti 26 bin Halk 23 bin Vakıf 22 bin Gedik 17 bin ve diğerleri 98 bin lotla alanlar.

Derinlikte 40 bin lot 471 ortalamayla alan bekleme tarafındayken, 155 bin lot 504 ortalamayla satıcı tarafında bekleme modunda. Muhtemelen tavana ya da tavana yakın fazlaca lot birikmiş durumda.

487.00 kademesinde 5.206 lot gibi bir set çekilmiş an itibariyle tabii biraz sonra ya da ilerleyen saatlerde değişebilir.

5. senaryo 1, pazartesi salı 460 a kadar inebilir, ama cuma kapanışını 490/510 arası bir yerde yapar,
    senaryo 2, pazartesiden itibaren agresif yükselişlerle devam eder, haftalık kapanışını 530/550 arası yapar.
    😁 haaa senaryolar sınırsızdır ama bence bu 2 senaryo öne çıkıyor.

6. ben bu hissede uzun zamandır varım, bir ara satıp tekrar aldım.
    inandığım konu şudur iki çimento tesisi var , iştirak ettiği enerjiler birde maden işi vs. var.
    çok düşük sermaye ile çok yüksek karlar akmaya başladı, Türkiyenin büyüme lokomotifi inşaat sektörünün dolayısı ile bu hissenin 450 yada 460 gibi yerlere düşüşünü bşr alım fırsatı olarak değerlendireceğim. nitekim 482 den 2000 tane daha ekleme yaptım.
    beni hisseye bağlayan düşük sermaye ve yüksek karlılıktır eninde sonunda sektör ortalamasına çıkacaktır diye düşünmekteyim, yani acelem yok dalgalansın durulsun

7.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    ben bu hissede uzun zamandır varım, bir ara satıp tekrar aldım.
    inandığım konu şudur iki çimento tesisi var , iştirak ettiği enerjiler birde maden işi vs. var.
    çok düşük sermaye ile çok yüksek karlar akmaya başladı, Türkiyenin büyüme lokomotifi inşaat sektörünün dolayısı ile bu hissenin 450 yada 460 gibi yerlere düşüşünü bşr alım fırsatı olarak değerlendireceğim. nitekim 482 den 2000 tane daha ekleme yaptım.
    beni hisseye bağlayan düşük sermaye ve yüksek karlılıktır eninde sonunda sektör ortalamasına çıkacaktır diye düşünmekteyim, yani acelem yok dalgalansın durulsun
    Maden işi nedir . Ben de benzer düşünüyorum. Portföydeki yüzde mi artırabilirim 480 civarlarından. Bir de Hidroelektrik Santralden zarar etmeyi nasıl başarıyor onu anlamıyorum.

8. faizler çok yüksek olduğu için,
    ekonomide talebi daraltmaya yönelik hamleler yapıldığı için, ekonomide yumuşak iniş gerçekleşiyor,
    özellikle inşaat sektörü bundan en fazla etkilenen sektördür,
    bütün bunların etkilerini düşük veya zarar gelen bilançolarda da görüyoruz,
    bu durum en az 1 yıl böyle gider,
    bütün bunların aksine göltaş çoook güzel kar açıkladı, eğer bu karlılık 2. ve 3. çeyrekte de devam ederse, hisse fiyatı çoook iyi yerlere gelir ki gelecek
    göltaşta bedelsiz potansiyeli çoooook yüksek olduğu halde topiklerde yazılmaması çok ilginç, yüksek bir bedelsiz haberi bu hisseyi uçurur,
    hissemiz çoooook ucuz, hissenin çok ucuz olması önemli değildir, bazı hisseler 10 yıl ucuz ucuz bekletir,
    önemli olan hissenin ucuz olması ve artık hareketin başlama zamanının gelmesidir ki şimdi göltaşta olan da budur.

Sayfa 296/298 İlkİlk ... 196246286294295296297298 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •