Sayfa 324/1312 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,585 - 2,592 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. çok uzun yıllar sonra ev almaya niyetlendim pazarlık yaptım hafta sonu, akabinde bu kur şoku geldi.

adam satış taktiği fiyat bir hafta geçerli diyordu ertesi gün aradım satış falan yok dedi haklı olarak.

2. Şiddetli finansal krizde konutun koruyacağını sanmıyorum. Bunu en yakın tarihte Lübnan'da gördük. 2019'da başlayan ve 2020 mart ayında patlayan finansal krizden bu yana ev fiyatları cash US dollar karşısında %50 değer kaybetmiş durumda.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Şiddetli finansal krizde konutun koruyacağını sanmıyorum. Bunu en yakın tarihte Lübnan'da gördük. 2019'da başlayan ve 2020 mart ayında patlayan finansal krizden bu yana ev fiyatları cash US dollar karşısında %50 değer kaybetmiş durumda.
    Eurobondlar ödenebildiği sürece evler çıkar. Ödenemediği gün dediğiniz olur.

ytd

4. Haklı olmadığını görecek.
    Lütfen ilan ise takip edip 1,2 ay sonra güncel durumu paylasirmisiniz

SM-G780F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Konut yatırımına uzun vade bakmak lazım. 10 yıllık süreci baz alırsak, peşin alınan bir konutun dolar/altın karşısında kazanmasının ihtimali zayıf.
    O yüzden tavsiyem minimum peşinat maksimum kredi ile alınmasıdır.

6. Kapora iki türlüdür sınıf arkadaşım ev sahibi cayınca satıştan 30 bin lirasını aldı .

Kredi çıkınca 600 bin TL fark olmuştu onu istedi sözleşme fesih bedeli işletti

7. Sabit bir geliri olmayan ama evi peşin alabilecek gücü olana öneriniz var mı? Sabit gelir olmayınca kredi taksitlerini ödemek kolay değil. Memur veya sabit kira gerisi olmayan biri ne yapabilir?
    Temettü veya dolar mı? veya?

8. Evi peşin alabilecek gücünüz varsa o paranın %80 ilr temettü verecek hisselere yada hiç maceraya girmeyeyim derseniz altına yatırırsınız.
    %20sini peşinat kullanırsınız. Bütün risk artık bankanın olur.
    Peşin paraya ev alan biri ister sabit gelirli olsun ister değişken gelirli, bütün parası artık eve bağlanmıştır. Oysa %20 peşin veren birinin cebinde hala toplam paranın %80i vardır.
    Ytd

Alıntı Originally Posted by Son Osmanlı Yazıyı Oku
    Sabit bir geliri olmayan ama evi peşin alabilecek gücü olana öneriniz var mı? Sabit gelir olmayınca kredi taksitlerini ödemek kolay değil. Memur veya sabit kira gerisi olmayan biri ne yapabilir?
    Temettü veya dolar mı? veya?

Sayfa 324/1312 İlkİlk ... 224274314322323324325326334374424824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •