Sayfa 357/548 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 2,849 - 2,856 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Para geliyor hisse gidiyor. Fark yok. Biraz bilanço bilgisi gerektiriyor bunu anlamak için. Öncü satışı ile şirket elindeki hisse senedini satıp nakit almış oluyor. Sende 100 lot A hissesi var bunun değeri 10 TL. Hisseyi tutmakla satıp 1000 tL nakit almak arasında fark varmı.
    Ibrahim bey öncü nun ayrılması ile alakalı dediğiniz para nerden geliyor. Anlayamadım biraz daha detaylandirabilirmisiniz? Benim anladığım öncü haric demirören sirketi satın almış fakat biz yüzde 6 lik dilimdekilerin öncü payları ile alakalı bir durumdan bahsedilmemis. Demirören sirketi alırken oncunun dogan da kalacağı kabulü ile almış fiyatı da ona göre belirlemişler. Bu durumda biz 7 lik kısmın öncü payı parası nasıl şirket kasasında olacak? teşekkürler

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Prosedur eksik veya yanlış öncelikle adı geçen iştiraklerin (Öncü girişim-Glokal ve Doruk fak.) Dohol'e satışı gerçekleşmeli idi.
    Protokol zaten böyle yapılmış olabilir 132 milyon usd bu şekilde belirlenmiştir.İşlemler sonradan yapılacaktır.(bence)

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by Tolstoyforever Yazıyı Oku
    Ibrahim bey öncü nun ayrılması ile alakalı dediğiniz para nerden geliyor. Anlayamadım biraz daha detaylandirabilirmisiniz? Benim anladığım öncü haric demirören sirketi satın almış fakat biz yüzde 6 lik dilimdekilerin öncü payları ile alakalı bir durumdan bahsedilmemis. Demirören sirketi alırken oncunun dogan da kalacağı kabulü ile almış fiyatı da ona göre belirlemişler. Bu durumda biz 7 lik kısmın öncü payı parası nasıl şirket kasasında olacak? teşekkürler

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğan Holding öncü girişim hisselerini alacak parasını verecek. Eş zamanlı da yapabilirler sonradanda yapabilirler. Alım opsiyonu tanınır. Borsaya kote bir sirket satılırken o hariç bu dahil hesabı olmaz. Herşey dahil fiyat belirlenmiştir. Içinden bir değeri alacaksa parasını verecek.

4.  Alıntı Originally Posted by cinali Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şu anda 5.4o civarına geliyor
    1.görüşmeler devam ederken holding neden hisse satışı yaptı
    2.yönetim kurulu uyesi anlaşma yapılmş açıklanmşken 4 tl.civarında 560.000 lot hisseyi ucuz olarak sattı
    anlayabilmiş değilim
    Bak ederi bu ben satıyorum sizde satın hesaaaaabııı...
    jakallık..

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

5.  Alıntı Originally Posted by SOrRrOS Yazıyı Oku
    ahmet bey bu düşüncenizde bir yanlışlık var neden öncüden bize bir ekstra omayacak ki bu şirketin ederi degeri yokmu sermayesi 80m
    1-dgzt satıldığı anda öncü ye ortak mı ortak bizde dgzt ye hissemiz oranında ortağız dgzt nin tamamı kendisinin degilki ben bunu bu cebimden aldım bu cebime koyuyorum diyebilsin ben bunu satmıyorum diyebilmesi için önce onun karşılığında %25 lik hissenin dgzt nin halka açık kısımı oranında ederini vermesi gerekir
    2-Çok ortaklı halka açık şirketlerde satışa konu mal parçalanabilirmi ben şurayı alıyorum şurayı sana bırakıyorum eğerki öyle birşey oluyorsa karşılığı ödenerek yaplır yine diyorum şirketin %100 patronun değil.
    3-Öncünün sermayesi sitesinde şuan 80 000 000 tl görünüyor bunun %25 i dgzt nin dolayısıyla %25 ine hisse sahipleri de ortak 80000000/100*25=20m eder dgzt nin toplam 105m hissesi var 20m/105m=0,19047 tl eder, yani hisse başına 0,19047 tl. Burayakadar olan sermaye üzerinden gördüğümüz,sitesinde en son 30.06.2017tarihli faaliyet raporu yayınlanmış burada sermayesi 51m görülüyor demekki o tarihten sonra sermaye artırımı yapmış 51m den 80m ye çıkartmış yani 29m artırmış, otarihteki özkaynakları 65.162.717 tl yani o tarihten sonra herşeyiyle aynı kalsa hiç değrlenmese bile 65m+29m (sermaye artırımı)=94m eder yani 0,19047tl lik her bir hisseye eklenecek kısım 94m/100*25= 0,2238 tl ye yükselir bilemiyorum burada bu işlerden anlayan mantıklı yazan arkadaşlar var onlarda düşüncelerini yazasa.
    Zor , Yatayseyir , İbrahim beyler sizler ne düşünüyorsunuz.
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    hiç bir şekilde öncüdeki payımız karşılığı iç edilmez, edilemez...
    132 milyonun içinde olması muhtemel bir durum değil bence...%7 nin payı ayrı ödenmeli...
    %93 ün öncüdeki payını ödeyebilirler ama %7 için ekstra protokol gerekir..
    zaman gösterecektir. nasıl bir yol izleyeceklerini...ya da izlediklerini...ben öncüdeki pay karşılığının çağrı fiyatı üzerine eklenmesi gerektiğini düşünüyorum....çağrı+öncüdeki pay+temettü...olması gerekir....ytd

6.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Bence bir hesap hatası var Toplam tutar 916 milyon usd değil 932 milyon olacak... tabiki bence... belki hata benim hesapta...

ironi = inori

İbrahim ve diğer arkadaşlar...
    Kap haberinde 916 milyon usd demişler..

Ben excelde çarpıp topluyorum toplam 932 milyon usd çıkıyor bir kontrol ederseniz sevinirim...

hata bende mi doğan kap haberinde mi...

ironi = inori

7. 132 milyon dolar =dgztenin %93 ü eksi öncünün ederinin %100 ü dür....
    şimdi demirören bize öncünün ederinin %7 sini vermeli.....

çağrı + öncünün ederinin %7 si(pay başına değeri)+ temettü

ve temettü eklenmeli çünkü satış öncesinde verilen bir karar....demirören bunu satış aşamasında muhasebeleştirmeliydi.ki öyle yapmıştır...ytd

8.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    132 milyon dolar =dgztenin %93 ü eksi öncünün ederinin %100 ü dür....
    şimdi demirören bize öncünün ederinin %7 sini vermeli.....

çağrı + öncünün ederinin %7 si(pay başına değeri)+ temettü

ve temettü eklenmeli çünkü satış öncesinde verilen bir karar....demirören bunu satış aşamasında muhasebeleştirmeliydi.ki öyle yapmıştır...ytd
    Aynen ben de böyle düşünüyorum...

ironi = inori

Sayfa 357/548 İlkİlk ... 257307347355356357358359367407457 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •