Sayfa 389/844 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon
Arama sonucu : 6751 madde; 3,105 - 3,112 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Yine çıkmadı arz, iyi mi kötü mü bilemedim

2.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Geçtiğimiz Ekim Azerbaycan'da (Nahçıvan)alınan iş, Rüzgar türbini dahil tüm ekipmanların tedariği, elektrifikasyonu, montajı ve otomasyonu ile şebekeye bağlantısını içeriyor.Girişim Elektriğin resmi internet sitesinde yazan Türkiye'deki RES projelerinin yüzde 35 ini biz yaptıktan kastedilen sadece elektrifikasyon vb.
    Türbin işi daha meşakkatli bir iş ve ciroyu daha çok artıyor ama şirketimiz tek başına onu da yapabilecek kapasitede.
    Onuda sayas yapıyor az cok (tribün yapamıyor tabiki) ancak o kadar muhafazakar bir şirket ki büyümemek için takla atıyor resmen.

Dünyada Rüzgar türbinlerini en çok yapan şirket Siemens, kim bilir belki ucundan faydalanırız hayırlısı olsun

3.  Alıntı Originally Posted by cumbaba Yazıyı Oku
    GESAN'i cirosunun dolar uzerinden fiyatlanmasi dogru bir yaklasim. Aldigi urunler ve ihalerini dolar/euro uzerinden fiyatlamasi bunun saglamasidir.

Benim 2023 yil sonu 750 - 800 milyon dolar'lik ciro beklentim var. Patron temkinli olmak adina 500 milyon dolar vermis hakli olarak. Ancak bunun %50 civari fazlasi bana makul geliyor.

Sunjunior, Peak (panel istiraki) ve invertor trafo uretiminde potansiyel artislar bunun uzerine eklenecektir. Bu hikaye unsurlarinin, muhtemel etkilerini 2024'te gormemiz cok mumkun. Sunjunior yukaridaki hikaye beklentileri arasinda henuz yeterli ilerleme saglayamadi ancak yinede olumlu bakisimi surduruyorum.

2024 yilinda buyuk olasilikla 1 milyar dolarlik ciro gecilir. 2025, 2026 2 ile 3 milyar dolar noktasinda firmanin buyume ivmesinin dusmesini bekliyorum.

2026 yili icin 5 dolar HBK (net kar uzerinden) ve 20 F/K ile 100 dolarlik terminal degerleme yapilabilir. Bu herseyin yolunda gitmesi yani en iyimser senaryonun fiyatlamasi olur.

2022 yilinda 1 dolar civarinda alanlar icin, bu fiyata ulasmak dolar bazinda 2025-2026'da 100-bagger (100'lu) olur ki insan hayatinda cok sIK rastlanamayacak bir firsat yakalamis oldular.

Yukarida yazilanlar yatirim tavsiyesi degildir, yatirim kararlarinizi kendi kararlariniz isiginda aliniz.
    Her şey güzel birçoğuna katılıyorum ancak 2026 da 20 fiyat kazanç orandan fiyatlanması için beklentilerini hala çok çok ciddi sürdürmüş olması gerekiyor. Yıllar geçtikçe şirket büyüyüp holdinglestikçe fiyat kazanç orani düşecektir.

Şahsi fikrim 3-4 milyar dolar ciro yaptığı yıllarda şirketin fiyat kazanç oranı 8-12 arasında olur.

4. Ne oldu,niye yazmıyo kimse bugün,galiba bedelsiz ve halka arz açıklanmadığı için moraller bozuk,tahtacıda bunu kullanarak,silkeleme yapıyo,kafaya takmıyom vallahi,eninde sonunda hak ettiği değeri görecektir.

5. gesan patronu muhalefete yakinmis. arzin geciktirilmesinin baska izahi varsa buyrun

6.  Alıntı Originally Posted by adonisleo7 Yazıyı Oku
    gesan patronu muhalefete yakinmis. arzin geciktirilmesinin baska izahi varsa buyrun
    bence onunla ilgisi yok bu sonu olmassa şubat başında bekliyorum.

7. Eksik belge de olabilir.Gecikme sadece spk dan kaynaklanmaz.Nedenlerini biliyor muyuz?
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by pamuk01 Yazıyı Oku
    bence onunla ilgisi yok bu sonu olmassa şubat başında bekliyorum.
    yatırımcı ilişkilerinden hüseyin bey ile görüştüğümde de tahmini olarak şubat aylarını işaret etmişti...tabi tamamen kişisel tahminlerine göre bunu demişti...bakalım neler olacak ??
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 389/844 İlkİlk ... 289339379387388389390391399439489 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •