Sayfa 406/777 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. enki

IMF dediğinde belli bir bütçesi olan bir kurum..
    Para basma yetkiside yok.
    Yanılmıyorsam arjantin in istediği kadar para vermediler..(Yanılmıyorsam bütçesi 150 milyar dolar)

Şimdi bence izlerde karışma yok
    10yr lara giden zaten global krizini fiyatlıyor
    2yr lardan da kaçış var faiz artıyo çünkü..

Yani burada denmek istenen şu..
    Faiz artışı bu hızla giderse krize girecez..

ABD Alman faizleri farkı max'larda dolaşıyor ama dolar buralarda..Komplo teorilerini sevmem ama sanki gizli bir el doların dahada değerlenmesini istemiyor..yanılıyormuyum..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Şimdi bence izlerde karışma yok
    10yr lara giden zaten global krizini fiyatlıyor
    2yr lardan da kaçış var faiz artıyo çünkü..

Yani burada denmek istenen şu..
    Faiz artışı bu hızla giderse krize girecez..
    Evet normal şartlarda öyle kesinlikle..ama bence şimdilik kriz fiyatlaması diye düşünme..şu geçtiğimiz aylarda dünya borsalarından 4 trilyon dolar civarında para silinirken ABD borsaları bırak düşmeyi yükselmeyi başardı..yani demem o ki dünyada para ABD varlıklarına dönmeye başladı..kriz fiyatlansa borsada olmazlardı değil mi..ama şimdilik tabiki..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Sadece dolar kuru yükselirken çenesi düşen dolar uzmanlarımız var çok şükür...

Bir nevi dolar kurunun yukarı hareketinden bedava kinetik enerji bulanlar.

Kur sabit ya da düşerse, enerjileri de düşüyor. Hiç yazmıyorlar. Küs gibi..

Garip.

Oysa doların yükselişine bel bağlayanların tam tersine davranmaları mantıksal.

Garip insanlar, okkası çamdan uzmanlar ülkesiyiz.

Hemen her konumuz o kadar bakir, o kadar az araştırılmış ki.

Uzman ya da üstad denilenler ise adam yokluğunda boşluk dolduruyorlar.

Benim birader, 30 sene kadar önce Türk resmine merak saldı.

Kendisi vakti az olan bir konuya ancak hobi düzeyinde ilgi gösterebilen bir yönetici...

10 sene sonra konuşma yapmak, yazı yazmak, doküman istemek için aramaya başladı anlı şanlı üstadlar...

Tuhaf bir ülkeyiz.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Trump AB ne "dekman" diyor anlaşılan...

Çocuklukta bir ara birbirimizi kovalar, işaret parmağımızla nişan aldığımız çocuğa "dekman" derdik...

Kurşun sesi gibi bir şey.

Bazıları vurulmuş gibi yapardı. Kimileri eller yukarı...

TRUMP'ı anlamak kolay değil.

O "Dekman" deyince, vurulur gibi mi yapmak, yoksa elleri yukarı mı kaldırmak uygundur bilmiyorum.
    Adam işi biliyor..sistemin mekanizmalarını ben yağlıyorum diyor..yağsız kalırsınız, ayağınızı denk alın diyor..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Adam işi biliyor..sistemin mekanizmalarını ben yağlıyorum diyor..yağsız kalırsınız, ayağınızı denk alın diyor..
    Birde garip çıkarımlar dolanıyor ortalıkta..neymiş ABD-ÇİN vergi savaşında bizler her ikisinede mal satabilecekmişiz..

Oldu gözlerim doldu, yağsızlıktan ölme öncede..

7. Trump ı dünya anlayamıyo
    Adam bişey diyo sonra duruyo gülüyo kendi kendine
    Bi dediginin tersini yarın diyo
    Ha onu biz gibi ufak yerler yapabilir
    Zate bizi dinliyende pek olmadigindan :-) eşyanın tabiatına aykiri değil. Ama adamın ne misyonu var yada geri planda ne dümen donderiyolarsa acayip bi güvensiz görüntüsü var amerikanin yav sirf bunun bu tutumuna istinaden buna danışmanları hiç gülme gülümseme dese Çok makbul olcak
    Yoksa fed in umugunu sıkması olumlu
    Bundan böyle incik boncuk üreten amerikan bi takim tipler
    Ucuz üretim yapcam diye paraciklari cin e transfer ettirip
    Sonra ordaki kar ile Çin den arsa bakamayacak
    Bunlarin canına ot tikadi iyi de oldu ne o amerika öksüz babasimi ya ticari bi devlet yaklaşık eşit her devlette öyle zate ödemeler dengesi vizyon Misyon hedef yoksa bitiyon sonunda

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Birde garip çıkarımlar dolanıyor ortalıkta..neymiş ABD-ÇİN vergi savaşında bizler her ikisinede mal satabilecekmişiz..

Oldu gözlerim doldu, yağsızlıktan ölme öncede..
    Üzerine bu açıklama geldi hemde FITCH den..

Fitch'e göre ticaret savaşları Türkiye'ye olumlu yansıyacak- Business HT

Business HT internet sitesinde yayınlanan habere göre;Fitch Ratings, global ticari gerilimlerde bir tırmanmanın 2 trilyon dolar büyüklüğündeki global ticarete yeni gümrük tarifeleri getirmesi halinde global büyüme oranının 2019'da yüzde 3,2'den 2,8'e gerileyeceğini öngördü. Ticarette gerilimin artmasının Türkiye'yi ise olumlu etkilemesi bekleniyor.

Yayınladığı raporda global ticaret savaşının gelişmiş ve gelişmekte olan ekonomilerin büyümelerine etkilerine ilişkin bir tablo yayınlayan Fitch Ratings, ticarette gerilimin tırmanmasını Türkiye için 2019 ve 2020'de temel senaryoda öngördükleri büyüme oranlarını artıracağını belirtti.

Fitch'e göre, Türkiye'de GSYH büyümesi 2019'da temel beklentinin 0,1, 2020'de ise 0,2 puan üzerine çıkacak.

Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.businessht.com.tr/ekonomi...mlu-yansiyacak

Sayfa 406/777 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •