Sayfa 431/452 İlkİlk ... 331381421429430431432433441 ... SonSon
Arama sonucu : 3613 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. 31 mayısta başvurdum,bitmiş bile benim işlemler

maltepe düşmüştüm hatta,çok sevindim

https://hizliresim.com/3zhot23

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,761
     Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    31 mayısta başvurdum,bitmiş bile benim işlemler

maltepe düşmüştüm hatta,çok sevindim

https://hizliresim.com/3zhot23
    hayırlı olsun
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. sgk maaş hesaplamalarında yukarı doğru bir zıplama olmuş.
    temmuz artışı mı eklendi?

4.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    sgk maaş hesaplamalarında yukarı doğru bir zıplama olmuş.
    temmuz artışı mı eklendi?
    Evet, %25 artış resmileştiği için, tahmini maaşlar revize edilmiştir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Maaslar fena degil o zaman fakat hic ya da dogru duzgun alamayacak olmak anlamsiz kiliyor ekrandaki rakamlari.

Yine de aliskanlik arada bakiyoruz..

6.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Maaslar fena degil o zaman fakat hic ya da dogru duzgun alamayacak olmak anlamsiz kiliyor ekrandaki rakamlari.

Yine de aliskanlik arada bakiyoruz..
    Öyle deme, ben de alamam diyordum, nasip oldu almak�� Kademeli emeklilik 5-10 yıl içinde gerçekleşir, ümidi kaybetmemek lazım��

Biz de EYT li olarak 10 sene mücadele ettik, sonunda hak yerini buldu. Kademeli emeklilik de hak bence ve eninde sonunda gerçekleşecek diye düşünüyorum.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Memet Şimşek EYT yi iktidarın ittirmesiyle yaptık, bize maliyeti çok yüksek falan diye saçmaladı bu haftaki tv demecinde. Bence parti içinden kulağı çekilecektir. Özellikle muhalefetin ittirmesi konusu akp gibi her işin en iyi ve en doğrusu yaptığını iddaa eden partide sıkıntı yaratır.
    Öte taraftan eyt ek maliyet getirmiş olabilir ancak SGK sistemin onun da dediği gibi batak değil. Çünkü aylık bağlanma oranlarının aşağı çekilmesiyle zaten düşük prim ödeyen çoğunluğun maaşları eski rakamların yarısı civarında. ve bunun sonucu olarak sistemdeki emekli sayısı artsa da ortalama maaş artmıyor, yani aslen eskiye göre 1 emeklinin maliyeti 0,6 emekli falan ediyordur.
    Bizler gibi yüksekten prim yatırmış beyaz yakalı sayısı genel emekli sayısı içerisinde çoğunluk değil. bizlerin maaşları tabiki onlardan iyi olacaktır. ben dilekçeyi verdiğimde 8000 gün üzeri yüksek primim vardı. haliyle çalışırken de fazla aldığım gibi emekliyken de 10 bin almam.
    Son düzenleme : pit; 04-07-2024 saat: 15:40.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Öyle deme, ben de alamam diyordum, nasip oldu almak�� Kademeli emeklilik 5-10 yıl içinde gerçekleşir, ümidi kaybetmemek lazım��

Biz de EYT li olarak 10 sene mücadele ettik, sonunda hak yerini buldu. Kademeli emeklilik de hak bence ve eninde sonunda gerçekleşecek diye düşünüyorum.
    Samimi söylüyorum erkene alınmasını istemiyorum, mevcut şartları kötüleştirmesinler yeter (ABO, yaş, reel maaş hepsi)

Evet muhtemelen şu an daha erken olduğu için böyle rahat konuşuyorum ama sağlıklı bir ömrüm olsun ve esnek çalışma ile 60 yaşına kadar çalışırım dert değil.

son yıllarda 3 tane kuzenim 60ını hatta 55i göremeden vefat ettiler, bugünlerin kıymetini bilmek daha güzel.

Sayfa 431/452 İlkİlk ... 331381421429430431432433441 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •