Sayfa 442/446 İlkİlk ... 342392432440441442443444 ... SonSon
Arama sonucu : 3567 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. CNBC-e kanalında 27.07.2024 tarihinde saat 08.00’den sonra bu konu ile ilgili bilgi verildi.
    Arzu eden geri sararak izleyebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku

CNBC-e kanalında 27.07.2024 tarihinde saat 08.00’den sonra bu konu ile ilgili bilgi verildi.
    Arzu eden geri sararak izleyebilir.
    Konu çok fazla dillendi, sağır sultan bile duydu

Emeklilik talebinin 2024’e yığılmasını önlemek ve fazla maaş vermekten kaçınmak için, hükümet bu konuda düzenleme yapabilir mi ne dersiniz dostlar ? Tabii bir düzenleme yapılacaksa bu her türlü emeklilerin ve emekli adaylarının aleyhine olacaktır bunda hiç şüphe yok

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,722
     Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku

Emeklilik talebinin 2024’e yığılmasını önlemek ve fazla maaş vermekten kaçınmak için, hükümet bu konuda düzenleme yapabilir mi ne dersiniz dostlar ? Tabii bir düzenleme yapılacaksa bu her türlü emeklilerin ve emekli adaylarının aleyhine olacaktır bunda hiç şüphe yok
    Valla geçen aklıma geldi... Acaba emeklilik için eylülde başvursam mı dedim... Ama meclis ekimde açılacak... 2,5 aya yakın izin var..onu kullanayımdedim.. zaten iznide yazdım.... bakalım hayırlısı artık.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku

Evet tahmin ettiğim gibi, mecliste düzenleme yapılacağı söylemleri başladı. Bakalım ne yapacaklar? Ne yapabileceklerine dair beyin fırtınası yapabiliriz..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,722
    Evet tahmin ettiğim gibi, mecliste düzenleme yapılacağı söylemleri başladı. Bakalım ne yapacaklar? Ne yapabileceklerine dair beyin fırtınası yapabiliriz..
    yaklaşık 20-25 gündür emekli olabili,r yazısı almaya çalışıyorum.. Kurumbaşka belge kabul etmiyor....Antakya'da iadeli taahütlü gönderdiğim dilekçeyi bile kayda girmemişler..Sonunda çareyi Adana SGK da buldum..Bir şef saolsun yardım etti.. SMS ile mesaj geldi..Mesajda hizmet nbirleştirmesini yapıldığı ve 4/A dan emekliliğe hak kazandığım yazıyor.. sonra çağırdı bunu yani sms sgk antetli kağıda döküp imzaladı.. Kaşe bastı..kurmda kabule diyor... Yani resmen emekli etmemek için uğraşıyorlar... emeklilik dilekçesinide izin bitince işleme koyacaklar... Muhtemelen ekimin 15 inde çıkış yapacaklar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,722
    Düzenleme yapılması kasımı bulur .ben ekimde işi bitirecem...Allah izin verirse..

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Düzenleme yapılması kasımı bulur .ben ekimde işi bitirecem...Allah izin verirse..
    Hayırlı olsun hocam, ben de kısmetse eylül ya da ekim sonu ayrılacağım. Bizim kurum e-devlet ekran görüntüsünü kabul ediyor.

8.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku

emekli olacakların lehine birşey yapmaz bence.bu hükümeti 23 yıldır tanıyoruz.
    insanların emekli olmasını engellemek istiyorlarsa eğer çalışmaya teşvik ederek yapmalı.çalışma süresi uzadıkça maaş ciddi artmalı ki insanlar emekli olmayı kendi isteğiyle ertelesin.
    bir çalışan emekli olduğunda taban aylık alacaksa ve bununla geçinemeyeceği de kesinse zaten emeklilik sonrası da çalışacaktır.emekli dilekçesi vermeden çalışmaya devam etmesi için çalıştıkça maaşı ciddi artmalı.
    şuanki uygulamayla dilekçeyi veriyor taban aylığı alıyor ve çalışmaya devam ediyor.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Sayfa 442/446 İlkİlk ... 342392432440441442443444 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •