Sayfa 443/443 İlkİlk ... 343393433441442443
Arama sonucu : 3542 madde; 3,537 - 3,542 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Sn Emirhan06,

Sirketle gorusmemde rekabet kurulumuna 20 Mayıs da başvuruda bulunduklarini ve şuana kadar herhangi bir ek belge talep etmediklerini ilettiler.

Sizin bu yukardaki detaylarini acikladiginiz yasaya göre hangi tarihte otomatikmen kabul edilmis olacaktır?

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

Hocam başvuru 22 mayısta yapılmış görünüyor. 30 günlük süre konusunda iş günü mü takvim günü mü olduğu konusunda bir detay yok ama bu detay olmadığına göre takvim günü olarak algılamak daha doğru.

Bu durumda süre 22 haziranda doldu ama araya 9 günlük bayram tatili girdi. Belki bu yüzden 30 günlük süreye ilave edilebilir bu. Dolayısıyla 1-2 temmuza kadar uzamış olabilir bu 30 günlük süre.

Herhangibir belge veya bilgi istenip istenmediğini şirkete sordum , istenmedi diyorsunuz bu olumlu bir durum ama son karar verilmeden sürecin ne zaman biteceğini söylemek zor.

Süreç ne zaman biter bilmiyorum ama şöyle olumlu bir istatistik var , 2023 yılında onay için başvurulan 217 devralma işlemininden hiçbiri olumsuz sonuçlanmamış. Sadece 3 tanesine şartlı onay verilmiş.

Bu durumda Paynet satışının da onaylanma ihtimali %100'e yakın ama zaman konusunda birşey diyemiyorum. Ben hala Temmuz sonu olarak tahmin ediyorum.

Paranın kasaya girmesinden sonraki finansal tabloların iyileşmesi konusuna katılıyorum zaten bunu defalarca yazdım buradan. Kasaya girecek 3 milyar ile öz sermaye 4,5 milyar lira seviyesine çıkacak , PD/DD bu fiyatla 1'in altında oluyor.

3 milyarın tamamı kar olduğu için de seneyi muhtemelen 3 milyarın üstünde bir net kar ile kapatacağız. Belki vergisel olaylar yüzünden 2,5 milyar TL civarı da olabilir. Ama bu durumda bile F/K 1,5 seviyelerine düşer bu yıla mahsus olarak.

Gelecek seneden itibaren finansal borç çok azalacağı için ve yeni iş sahaları ile organik büyüme ile beraber hisse başı 10-12 lira kar etmek çok olası.

2. Aciklamalariniz için teşekkür ederim Sn Emirhan06

Bekleyip göreceğiz o zaman gelişmeleri..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

3. Arena dolar bazlı uzun vade 3 aylık trend grafigi görünümü..

Orta/uzun vade hedefi daha önceki zirvesi 2.74$ önemli desteği 1.16/17 bölgesi..

4.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Arena dolar bazlı uzun vade 3 aylık trend grafigi görünümü..

Orta/uzun vade hedefi daha önceki zirvesi 2.74$ önemli desteği 1.16/17 bölgesi..

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Perea veya ona benzer kısa vade düşünmeyen bir fon az bir alım yapsa işin rengi değişirdi bence.60 liradan 40 liranın altına düşmesini anlamsız buluyorum.
    Ytd.

5. Bugün çıksın desin ki kasaya girecek 3 milyar TL'yi hisse başı 30 TL temettü olarak vereceğim. Bu şirketi 800 milyon TL'ye almış oluruz. Yani ikinci el spot piyasaların kaderi de bu? Ortaklığınız sadece kağıt üzerinde bu aptalca fiyatlamalar da bu yüzden? O yüzden borsalar hiçbir zaman gerçek bir yatırım platformu olmadı olamaz.

6. Bilişim endeksi +%3 oldu.
    38 lira iken kimse yüzüne bakmaz 83 lira olsaydı 100 olacak diye alan olurdu belkide.
    Ytd.

Sayfa 443/443 İlkİlk ... 343393433441442443

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •