Sayfa 499/899 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Onceki 6 aydan itibaren degerleme yapilmasi da haksizlik. Simdi 6 ay boyunca duzenli olarak hisseye birlesme haberinden once tepeden giren birisi ne yapacak. Adamin elinde patlamasi demek hisseler. Ayrica borsaya kote edilen lotlar toplam lotlarin 3 te 1 civarinda firmalarda. Kote edilmeyen kisimlarida baglayacak bu geriye donuk degerleme full sacmalik ve haksizlik.. kanun ve yonetmelikte bu emir varsa birsey diyemem ama haksizlik kesinlikle.
     Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku

ICBT alıntıdır.
    SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5- 6 seçenek var hangisi yüksekse SPK onu öne alır.

Şirket bunları yaptırmak zorunda.

Bilirkişiye şirketin güncel değerleri dahil tüm seçenekler bizlere sunulur tahminim.

Geçmişte ortaklıktan çıkarmada tek bir seçenek vardı.İtiraz edildi.

Seçeneklerimiz çogaldı.Geçmişte alım yaptıyse buda etkili olur.YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Birleşme 2019 hesaplarına göre olacak . Ama temmuzda falan .

Bizim 6 aylık kar ne olacak? Nerden baksan 500 milyon yapar . Hisse başı 50 kuruş. Nereye gidecek bu para? Ben paramı isterim arkadaş. Onu da birleşmeden önce temettü olarak versinler .
    Kar geçen yıla ait .. yani birleşme öncesine.
    Temerrüdü vereceklerdir. Yahutta temettü yerine şişecam hissesi verirler., Özkaynaklara eklemek suretiyle.

4.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    5- 6 seçenek var hangisi yüksekse SPK onu öne alır.

Şirket bunları yaptırmak zorunda.

Bilirkişiye şirketin güncel değerleri dahil tüm seçenekler bizlere sunulur tahminim.

Geçmişte ortaklıktan çıkarmada tek bir seçenek vardı.İtiraz edildi.

Seçeneklerimiz çogaldı.Geçmişte alım yaptıyse buda etkili olur.YTD.
    Aynen.

Spk , en yüksek olan değerlendirme raporunu baz alır.

Rekabet kurulu, camların birleşmesine onay vermeyebilir. Monopol piyasa kurallarına karşı karar alır kurul. Bu da bi optimal .

Eğer bu holdingleşme olacaksa, öncelikle tahtada ki fonlar ikna edilmeli.. adamlar gazoz kapağı ile hisse almamış. Milyonlarca liralık yatırım yapmışlar hisseye... herbirinin ayrı bir analist ekibi var. Onlarda bi değerleme yaparlar. Hatta aralarında toplanıp, bilirkişi bile olabilirler.

Ben olumsuz bir durum beklemiyorum.

Bu işten zararlı çıkan chp ve munzam sandık olur sadece.

Bu birleşme hikayesinin , sağ gösterip sol vurmak için tezgahladığı kanısındayim.

14 yıl önce aselsan tai tusaş roketsan havelsan birleşip, Ata holding olacaklardı. Olan , polis vakfının elinde ki hisseye oldu. Beğenmediler kararı ve hisseyi devtettiler. Sonra aselsan 10 kat arttı.. birleşmede yalan oldu.

Düşünün, devlet bile birleştiremedi.

Anadolugıda / ülker birleşmesinde de ortaya çok şey atıldı. Birleşmenin yatırımcıya 6 aylık getirisi %300 olmuştu.. birleşmeden önce anadolugıda hissesini satanlar, fena pişman oldu.

Birleşme olmaz bence.
    Lâkin olursada, çok taviz verdirirler yatırımcı lehine.

5.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    temettüyü hisse olarak vermesi %15 vergi avantacı demektir.
    O halde bu SODA bir gun 20 TL. olur gibi bir beklentiye girmemek lazim.

Hem nakit kar payi verme, hem prim yapma, endex 123.000 olmus, fiyat 6.50 TL.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
    Dimitri kardeş sinirlenme, yoruma fikirlere hiç sinirlenme doğru yada yanlış diye gör geç.
    Bak mesala şişenin sahibi sensin ve dimitris diye bıçkın ukraynalı seven delikanlı ile tartıştığını düşün o sana diyorki;
    yahu ben sodaya inandım geleceğine/geleceğiMe yatırım yaptım, çok iyi yönetiliyordu temettü alıyorduk, dolar artıkça bizde artıyorduk, yatırım yapıyordu elyaf, whayoming de ortaklıklar kuruyorduk yucin gazliyordu vs.....
    Sen de diyorsun ki; e tamam iste devam et yatırıma şimdi daha güçlüyüz, kapanmadı ki soda faaliyetleri devam edecek. Yine aynı şeyler şişe adında gerçekleşecek.
    Dimitri acik acik soyluyor icindekini;
    Ulan ben sana ve diğerlerine güvenmiyorum ki siz nerden çıktınız amk. Ben sodayı bilir onu içerim. Sizin eksiğinizi gediğinizi sodaya kapatmayacaginizi nerden bileyim.
    O da cevap veriyor;
    Ulan denyo zaten benim di, şayet ben sana güvenmiyorum diyorsan o zamanlarda güvenmemeliydin çünkü yine ben yonetiyordum. Allengiriyi yapmama mani hal neydi ki evirir çevirir yine geçirirdim, yonetim muhasebe bende degilmi.
    Sonra dimitri yerinden fırlayarak zumzuğu senin ağzının ortasına patlatır olmaz. Yok, gerek yok.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,488
     Alıntı Originally Posted by karabaht34 Yazıyı Oku
    Kardes kanunlar geriye yurumez. Ozel kisilerin arasindaki islemler devleti baglamaz. Birlesme onayindan 1 gun once dahi kanun veya yonetmelik ciksa sirketi baglar.

Kardeş benim yazdigimi alıntılayıp ayni şeyi yazmışsın itiraz mi ettin teyit mi ettin.

Eşeğe semer alınırken fikri değil ölçüsü alınırmış. Benim veya kimsenin demesiyle hisse alıp satmayınız.

Teyit etmedim. Itiraz olarakta gorme. Sise gruplarinin kanundan once aldiklari birlesme karari sayet kanun ciktindan sonra tamamlanirsa son cikan mevzuata gore islem tesis etmeleri gerekir. Biz kanun cikmadan once birlesmeye basladik ondan dolayi daha onceki mevzuat buydu diyemez kimse. Yani isin ozu birlesmeden once kanun yani mevzuat cikarsa sirket birlesmelerindeki degerlemeye iliskin şişe grubuda buna uygun degerleme yapmak zorundadir.
     Alıntı Originally Posted by BARBA Yazıyı Oku
    Kardeş benim yazdigimi alıntılayıp ayni şeyi yazmışsın itiraz mi ettin teyit mi ettin.

Sayfa 499/899 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •