Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
Arama sonucu : 39 madde; 33 - 39 arası.

Konu: KBORU Kuzey Boru

1. Veriler sırasıyla ciro favök ve net kar.

Kuzey Boru'nun 2024 yılı 3 aylık konsolide olmayan net karı 161.419.554 TL (2023/3 aylık: 79.145.039 TL)

3. Hadi biraz bakkal hesabı yapalım,oran orantı.

110 bin metrekare üretimden bir çeyrekte 160 milyon tl ( 5 milyon $ ) net kar elde eden şirket, Malatya fabrikası ile (65 bin metrekare ) kapasitesini 175 bin metrekareye çıkartınca çeyreklik net kar 250 milyon tl ( 8 milyon $ ) olabilir. Bu senelik yaklaşık 1 milyar tl ( 32 milyon $ ) yapar.
    Senelik 1 milyarlık karı sermayeye (100 milyon) bölünce hisse başı kar 10,potansiyel fk da bugünün fiyatı ile 8,5 çıkar. ( Şirketin şu anki fk oranı 22,5
    )
    Dolar bazlı rakamları da yazdım ki ilerleyen dönemlerde hesabımız kitabımız daha doğru olsun.

4. Malatya fabrikası ile ilgişi kafama yatmayan bazı rakamlar vardı, yatırımcı ilişkilerine mail attım ;

" Merhaba. Son gelen Kap'lardan birisinde Malatya fabrikası için halka arzdan gelen fonun 54 milyon kadarını burası için kullanıldığı, bu yatırım için planlanan rakamın 419 milyon olduğu görülmekte. 24 Nisan da atılan Kap bildiriminde ise Malatya fabrikası için şimdiye kadar 464 milyon tl ödeme yapıldığı, tüm üretim hatları ve ekipmanlarının satın alımının yapıldığı yazmaktadır.

Halka arzdan gelen fonun kullanımı ile ilgili kap bildirimine göre hala 365 milyon tl civarı Malatya fabrikası için yatırım payı bulunmakta görülüyor. Yine kap bildirimlerine göre Haziran sonu gibi üretim faaliyetleri başlayacaksa, tüm üretim hatları ve ekipmanlarının satın alımı yapıldıysa kalan 365 milyon tl'lik fon nerede kullanılacaktır.

Şimdiden teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim.
    "

Gelen cevap şu şekilde ;

" 31.03.2024 tarihli Halka arzdan elde edilen fonun kullanım yerine ilişkin raporda CTP yatırımı için harcanan 54.449.029 TL lik tutar Fabrika binası inşaat yapım işleri için kullanılmıştır.

24.04.2024 tarihinde KAP açıklaması yapılan 464.521.359 TL lik tutar o tarih itibarıyla fabrika binası, idari bina ve stok sahası ile çevre düzenleme inşaat yapım işleri ile CTP Boru ekipman ve üretim hatları için imzalanan Leasing (Finansal Kiralama) sözleşmeleri tutarlarından oluşmaktadır. İlgili ekipman ve üretim hatlarının tüm taksit ödemeleri halka arzdan elde edilen tutarın CTP yatırımı için ayrılan kısmından ödenecektir.

Saygılar. "

5.  Alıntı Originally Posted by Pejo Yazıyı Oku
    Malatya fabrikası ile ilgişi kafama yatmayan bazı rakamlar vardı, yatırımcı ilişkilerine mail attım ;

" Merhaba. Son gelen Kap'lardan birisinde Malatya fabrikası için halka arzdan gelen fonun 54 milyon kadarını burası için kullanıldığı, bu yatırım için planlanan rakamın 419 milyon olduğu görülmekte. 24 Nisan da atılan Kap bildiriminde ise Malatya fabrikası için şimdiye kadar 464 milyon tl ödeme yapıldığı, tüm üretim hatları ve ekipmanlarının satın alımının yapıldığı yazmaktadır.

Halka arzdan gelen fonun kullanımı ile ilgili kap bildirimine göre hala 365 milyon tl civarı Malatya fabrikası için yatırım payı bulunmakta görülüyor. Yine kap bildirimlerine göre Haziran sonu gibi üretim faaliyetleri başlayacaksa, tüm üretim hatları ve ekipmanlarının satın alımı yapıldıysa kalan 365 milyon tl'lik fon nerede kullanılacaktır.

Şimdiden teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim.
    "

Gelen cevap şu şekilde ;

" 31.03.2024 tarihli Halka arzdan elde edilen fonun kullanım yerine ilişkin raporda CTP yatırımı için harcanan 54.449.029 TL lik tutar Fabrika binası inşaat yapım işleri için kullanılmıştır.

24.04.2024 tarihinde KAP açıklaması yapılan 464.521.359 TL lik tutar o tarih itibarıyla fabrika binası, idari bina ve stok sahası ile çevre düzenleme inşaat yapım işleri ile CTP Boru ekipman ve üretim hatları için imzalanan Leasing (Finansal Kiralama) sözleşmeleri tutarlarından oluşmaktadır. İlgili ekipman ve üretim hatlarının tüm taksit ödemeleri halka arzdan elde edilen tutarın CTP yatırımı için ayrılan kısmından ödenecektir.

Saygılar. "
    Hemen ayrıntılı cevap verme zahmetinde bulunmaları bile güzel,bazı şirketler tenezzül etmez.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Seneye İso 500 listesine girebilir diye düşünüyorum.

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •