Sayfa 586/586 İlkİlk ... 86486536576584585586
Arama sonucu : 4685 madde; 4,681 - 4,685 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

Alıntı Originally Posted by Eneshg Yazıyı Oku
    bu şirket otelcilikten neden zarar ediyor?
    Oralardan götürmek daha kolayda ondan...

SM-A546E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    nasip....

2. Otel işinde muhasebe gider kalemleri konusunda algyo be ozakgyo martı vesaire tüm hisselerde şeffaflık ilkesi gereği spk ve vergi daireler inceleme yapabilir , hissedarlar dilekçeyle konunun araştırılmadını talep edebilir.

Bir çoğumuz asgari ücretin 1500 euro olduğu benzer avrupa otellerin 600-900 milyon dolar üstü fiyatlarına rağmen kar ettiğini biliyoruz , 500 euro asgari ücretle ve lüks konspet yerli otellerin hem fiyat olarak daha uyguna değerlenmesi hem de kar elde etmemesi aracı olan işleten firmanın sözleşmelerde kira ödemesi veya karın önemli kısmının işletende kalmasıyla açıklanır , özak gyo otel işletmecisi olan firmada özak gyo Aktay turizm üstünden ela otellerini işletiyor sahibi Özak global çatı kuruşuş oluyor benzer yapı alarko gyo için de söz konusu bu yapının kanunen değiştirilmesi halinde oteller kar üretebilir hale gelir .

Aksi durumda nakit ve yap sat hariç özak gyo ile algyo temettü verimi % 4-10 arası 5 sene daha devam ederken düşme eğilimine girebilir fonlar çok uzun vade temettü geliri beklentisiyle froto alır holding alır bu otel gyo düzenleme şart düşüşk temettü düşük karlılık riskleri var . Özak çok şanslı sürekli Gyo projeleri yaparak varlıklarını artırarak devam ediyor . Otellerini Gyo mantığıyla karını halk ile paylaşmalı Aktay turizm gyo bünyesine alınmalı fikrindeyim .bu etik ve uygun olur .

3. Otellerin işleten firmaya karını aktarmasını etik ve doğru bulmuyorum bu çağda liberal ekonomi ve ticari bölüşüm mücadelesi ilkeleri ile bu konuyu bağdaştıramıyorum . Gün gelecek bu firmalar halka ait olacaktır birilerinin çıkarlarına göre işlemler yapılmasına karşı birlik içinde mücadele etmekte fayda görüyorum.

Şirkete konuyu genel kurul özelinde paylaşarak ikna süreci başlatılmalı işetici firma seçme yetkisi özak yönetiminde dilerse bünyesine işletme haklarını taşıyabilir ve kira gelirinin çok ötesine çıkarak ciddi kar elde etme imkanına kavuşur konunun konuşulmasında gündemde kalmasında fayda görüyorum . Kiralar dışında 200-300 milyona ihtiyaç yok diye düşünülebilir ama �� geliri oldukça yüksek ve 5 otel gündemde ise 1-2 milyar tl bir gelirden mahrum kalınması söz konusudur . Şirket 2 milyar dolara ulaşmadan bu kazançlar oldukça önemsiz kazançlar olarak da kalmayacaktır .

Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Otellerin işleten firmaya karını aktarmasını etik ve doğru bulmuyorum bu çağda liberal ekonomi ve ticari bölüşüm mücadelesi ilkeleri ile bu konuyu bağdaştıramıyorum . Gün gelecek bu firmalar halka ait olacaktır birilerinin çıkarlarına göre işlemler yapılmasına karşı birlik içinde mücadele etmekte fayda görüyorum.

Şirkete konuyu genel kurul özelinde paylaşarak ikna süreci başlatılmalı işetici firma seçme yetkisi özak yönetiminde dilerse bünyesine işletme haklarını taşıyabilir ve kira gelirinin çok ötesine çıkarak ciddi kar elde etme imkanına kavuşur konunun konuşulmasında gündemde kalmasında fayda görüyorum . Kiralar dışında 200-300 milyona ihtiyaç yok diye düşünülebilir ama �� geliri oldukça yüksek ve 5 otel gündemde ise 1-2 milyar tl bir gelirden mahrum kalınması söz konusudur . Şirket 2 milyar dolara ulaşmadan bu kazançlar oldukça önemsiz kazançlar olarak da kalmayacaktır .
    Yazmak için arastırmak lazım Aktay otelciligin %95 ozak gyo aittir ha amed çalıyor fazla fatura felan kestiriyordur dersen bu olur bak.... hırkız amed

nasip....

Bistteki bütun şirketler gibi ozakta yatırımcısını soyuyor olabilir önce Aktay otelcilikten işçi lojmanlarını aldilar sonra parayı iki faturayla yok etmiş olabilirler tc de vergi sistemi suistimale çok müsait aksi olsaydi ozak şimdi 40 tl olurdu o kadar kara 12 zor yapti Allah hırsızların cezasını versin irin olup bedenlerine girsin amin

nasip....

Sayfa 586/586 İlkİlk ... 86486536576584585586

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •