Sayfa 610/1024 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620660710 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 4,873 - 4,880 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Yanlış olan ne ki anlamadım. Kağıt üstünde 7,5 milyar açığı var onu kastediyorsanız, ondan fazla stoğu var. Döviz fazlası var. 6 Aylıkta analistler bile yanıldı, herkes çok karamsar ama bu şirketler harıl harıl çalışıyor.
    ~ 1.200.000.000 net dolar borçu var.!!
    Artı dolar faizi.!!
    TL nin her kuruşluk değer kaybı.!!
    Tübraşın hanesine zarar yazmaya devam edecek.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    sanirim Paypal in TR yi kapanmasindaki sebep bizimkiler paypal den kazancindan vergini ver demisler onlarda hayir demis

dogrumu bu?
    Bilgi sistemlerini Türkiye ye kurmadıkları için BDDK’dan izin alamadılar.
    Şaka gibi ama mevzuat böyle der..

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    ~ 1.200.000.000 net dolar borçu var.!!
    Artı dolar faizi.!!
    TL nin her kuruşluk değer kaybı.!!
    Tübraşın hanesine zarar yazmaya devam edecek.!!!
    Buradakilerin hoşuna gitmiyor uzatmayayım ama yazdığım şirketler aldıkları borçlarla yavuz sultan selim köprüsü gibi geri dönüşü olmayan işler yapan şirketler değil. Tüpraşın borcu uzun vadeli ve döviz açığı yok. O borcun karşısında 1,2 milyar dolardan fazla petrol stoğu var. net döviz pozisyonu artıda. Tüpraşı kaldırıp fransaya koysak, ederi 40$. Bunu bistte 18$a alabiliyorsun. Tüpraş olmaz sise olur, soda olur. Sonuçta ihracat geliri olan şirketleri almak cazip diyorum. İç piyasanın çökeceğine, TL'nin dayak yiyeceğine ben de katılıyorum. Gidip EKGYO dan bahsetmiyorum. Umarım fikrim anlaşılmıştır.

Alıntı Originally Posted by atmega48pa Yazıyı Oku
    Dolar varlıklardan bahsediyorum. Soda, Egeen, Tüpraş gibi şirketler dolar varlıktır. Dolar yatırım değildir. Eurobond yatırımdır. Doların yükseleceğine inanıyorsanız biraz risk alınırsa bir potansiyel var onu paylaşıyorum. Hisse alın demiyorum, doların yönü konusunda da sizle aynı fikirdeyim.
    Dövizde yükselişi kaçıran müzmin TL'cilerin kayıplarını telafi edebilmeleri için gecikmeli olarak tepki veren yüksek miktarda döviz portföyü bulunan, yüksek oranda ihracat yapan, sahipleri kurumsal, güvenilir şirketler iyi fırsatlar sunuyor. Özellikle bilanço dönemleri yaklaştıkça.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir husus son üç aylık finansal tablolarda net döviz pozisyonunu ve kurlardaki değişimin dönem karı üzerinde ne kadar kar veya zarar oluşturacağı kur riski senaryolarını gözden geçirmeyi ihmal etmeyiniz.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

6. Bu Meral AKŞENER neden el pençe ve şirine gibi durmaya başlamış karşısında ?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    orada bir süre kalmıştım,çokkk iyi tanırım vizyonsuzluklarını.yıl 2003, fabrika sahibi bendeki müdür 1600tl alıyor diye övünüyordu! manyak yemin ederim manyak. onlara göre çalışan köledir,açlık sınırında onlara hizmet etmelidir.bu kafayla beyin çekemedikleri için fasonda demir dövüyorlar.
    aynen oyle hocam

milleti kole gibi kullanmak hoslarina gider. Ama sonunda cogu batti kaybetti.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bunun yanında transaction sunucularını Türkiye'de bulundurma ve tüm transactionların bankalar gibi tcmb üzerinden kayıt ettirilmesi zorunluluğu getirilmişti. Paypal vergi kısmını kabul etti ancak yurt içi merkezi kayıt sistemine geçmeyi kabul etmedi. O nedenle faaliyetlerine son verildi.
    butun ulkelerde paypal kurallara uyuyorda neden TR de bu kurala uymamislar acaba?

Sayfa 610/1024 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620660710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •