Sayfa 686/983 ÝlkÝlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 5,481 - 5,488 arasý.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alýntý Originally Posted by zor Yazýyý Oku
    Yok mu bu konuda bir cevabý olan?
    Sayýn zor;

"Pek çok kez þahit olduðum SPK eðer þirkete olumsuz yanýt verecekse süreç baya uzuyor olumlu cevap verecekse normal prosedurde devam edip sonuçlandýrýyor."

Arkadaþýn hipotezi bu ancak sonucu yanlýþ noktalandýrýyor. SPK bir þirkete olumsuz yanýt verecekse süreç uzuyorsa, Demirören ne istiyor Muafiyet, SPK bu isteðe arkadaþýn hipotezinden yola çýkarsak olumlu cevap verseydi zaten çoktan verirdi, olumlu cevap veremeyeceði ortada olduðuna göre süreç de otomatik olarak uzadý ve CEPAP da Tüpçüye olumsuz olacak zira ben bu ülkede hukuk olduðuna inaniyorum.

Yani arkadaþýn verdiði tüm örneklerde SPK'nýn olumsuz cevabýnda sürecin uzadýðýný anlatýyor ki burada da muafiyete olumsuz cevap verilecek. Yani arkadaþýn örneði doðru Hürriyetle iliþkilendirmesinin sonucu yanlýþ.

Basitçe anlatayým;

Her þirketin SPK'nda muhatap bulacaðý bir SPK çalýþaný/danýþmaný vardýr. Muafiyet için baþvurduðunda belgeleri alýnýr, iþleme konulur.
    Baþvuru esnasýnda Baba baþkandý. Ardýndan baba vefat edince, veraset ve intikal süreci baþladý, buna göre yeniden belge ve bilgi istendi. Bu tamamen mevzuat ve bizim brokrasimizin sonucu. Azýcýk TÜRKÇE bilen ve anlayan ve üstüne üstlük Demirörenin iþlerini yürüten Uzman Çalýþaný, bu muafiyet çaðrýsýnda SPK'nýn tebliðini 1 kere okumuþsa (Ki YUTMUÞTUR) zaten bu baþvurunun olumsuz sonuçlanacaðýný bilir. Kipa örneði daha yeni yaþanmýþlýk.

Burda hepimizin ortak görüþü olduðu üzere, þark kurnazlýðý devreye girdi. Muafiyet öncesi 1.60'larda gezinen hisse bir anda 1.08'lere kadar bu muafiyet nedeniyle çakýldý. Bu süreçte baþta Vakýf Yatýrým olmak üzere 42 bin lota yakýn mal toplandý ve bu malýn yarýsý Vakýf Yatýrým hesaplarýnda toplandý. 19.3.2018'den bu yana takaslara bakýn, geçen haftaki satýþlara raðmen 20 küsür milyon lot tek baþýna VAKIF hesaplarýndadýr. Yanisi, þark kurnazlýðýyla muafiyet istenerek küçük yatýrýmcý ve TR'de hukuk guguk olur diyenler bir güzel döküldü. 1. þark kurnazlýðý planý kusursuz çalýþtý, týpký KÝPA'da olduðu gibi.

2. Þark kurnazlýðý ise, hem zaman kazanmak, hem de dolar kuru düþebilir ihtimaline oynandý ama o hesap tutmadý, tam tersine büyük fiyasko oldu.

Çaðrýnýn anlamsýzlaþtýrýlmasý ihtimallerine girmek istemiyorum, insanlarýn parasý olduðuna göre bir aklý vardýr, sorun sadece okuduðunu anlamakta odaklanma sorunudur. Yoksa TÜRK ÝNSANI iddaa ediyorum, hemen herkesten daha akýllý ama sorunu çabuk sýkýlýp pes etmesi. Sonuçta teblið açýk, teblið de satýn alma günü dolar kuru ve çaðrýdan önceki günün TCMB USD alýþ kurundan hangisi yüksekse çaðrý ondan olur diyor. Yani 1.61 cepte, diðer seçenek ise aðaçta dalda duruyor. Ne kadar eðilir, ne kadar yukarý çýkar orasýný Allah bilir. Hesap bu kadar basit, SPK tebliði bu kadar açýkken bundan farklý anlamlar çýkarmaya baþlamak daha önce de dediðim gibi;

1. Türkiye'de HUKUK her zaman iþlemez mantýðýna dayanmak (Yine söyledim velev ki ordaki SPK üyeleri aklýný yitirip öyle bir karar verdi, bizim de elimiz armut toplamayacak, yargý süreci var bunun, adamýn biri bir önceki bedelli askerlikte bugünden daha fazla ödedim, farkýný geri isterim deyip Anayasa Mahkemesine kadar gitmiþ, ordan da red alýnca Avrupa Ý.H. Mahkemesine baþvurmuþ. Hadi bu bedelli iþi muðlak ancak SPK Tebliði açýk, direk ilk mahkeme nezdinde lehte sonuç alýnacaðý ortada.) ve bu nedenle olumsuz düþünmek. Ancak böyle düþünüyorsan baþka þeyleri karýþtýrma, direk burdan olumsuz görüþ bildir.

2. Cehalet sahibidir, hasbelkadare parasý çoktur ancak okuduðunu anlamakta sýkýntý çekiyordur, basmakalýp kulaktan dolma bilgilerle þüpheci bir yaklaþým içindedir. Aslýnda ve özünde temizdir ancak cehaleti suyu bulandýrmaktadýr.

3. Tamamen kasýtlýdýr, SPEK maþasýdýr ya da haris ve kýskanç ruhu yüzünden baþkalarýnýn kazanmasýný istemediði için TROLLÜK yapmaktadýr.

4. Acemidir, olayý tam kavrayamamýþtýr, yol yöntemi tam bilmiyordur, öðrenmeye, fikir teatisi yapmaya çalýþýyordur, EYVALLAH saygýmýz var, biz de tecrübemizin sadakasýný vermemiz gerektiðini bildiðimizden elimizden geldiðince sorulara bilgimiz oranýnda cevap vermeye çalýþýrýz.

Herkese sabýrlar ve selamlar sunarým.
    *** KESÝNLÝKLE YATIRIM TAVSÝYESÝ DEÐÝLDÝR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akýl süzgecinizden geçirerek son kararýnýzý kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBÝLÝRSÝNÝZ.

Þimdi ben satarým ,gider.Arkasýndan bakakalirim.

SM-G955F cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Akýl,adama sermayedir.

3. Daha önce burdan bir hissedar bizim dýþýmýzdaki taraflarýn çirkefleþmesi sonucu Mahkeme süreci oluþursa, elimizdeki hisseyi tutmamýz halinde hak sahibi olabileceðimizi belirtti. Tam olarak öyle olduðunu söylemek biraz zor diye düþünüyorum, bence SPK kararý çýktýktan sonra karþý taraf SPK ve Demirörenler olmak üzere muhataplardan zarar tazmini yapýlabilir. Sonuçlanan süreç hak tazmini için yeterli þartlarý oluþturur diye düþünüyorum. En kötü senaryoya hazýrlýklý olmakta fayda var. Hakkýmýzý verirlerse ne ala, vermezlerse detaylar önemli.

4. Ha bir de aklýma gelmeþken;

Hürriyet bilançosuna SINIRLI POZÝTÝF yorumunu yapan uzmanlara da katýlmýyorum. Nedeni de;

1. Malumunuz reklam verenlerin bugüne kadar neden Hürriyete bazý kesimlerin reklam vermediðini çok iyi bilir. Artýk Demirören'e geçtiði için Reklam pastasýndan hakettiði seviyeye kadar pay alacaktýr yani reklam gelirleri büyüyecektir.

2. Baþkanlýk seçimleri oy oranýndan yola çýkarak basitçe þunu söyleyebiliriz, AK Parti ve MHP'nin oy oraný %51 olduðuna, CHP'nin oyu da bunun ancak yarýsý olduðuna göre, düz mantýktan hem okuyucu açýsýndan, hem de iþ ve reklam baðlantýlarý açýsýndan önünün açýlacaðý ortadadýr. Mesela en çok reklam veren þirketlerden TCELL'in bugüne kadar Hürriyete reklam vermediði bilinir, artýk durum deðiþecek.

3. Neymiþ esas faaliyet karý düþükmüþ. Evet düþük, satýþ nedeniyle mevcut çalýþanlar iþi rolantiye alýr, patron da satacaðý için artýk iþleri önemsemez, bu nedenle baþýboþ bir dönemde ne bekleniyordu ki? Glokal'in 70 milyon dolara satýþý sonrasý oluþan döviz pozisyonundan elde edilecek kur farký gelirini para yerine boncuk olarak deðerlendiriyorsan orasýný bilemem. Ya da diðer ihtimal bilançoyu detaylý incelemeden bu analizi yapmýþtýr.

4. Netice itibariyle satýþ öncesi finansal borçlar temizlenmiþ, Glokal'in satýþýyla þirket ciddi bir nakite kavuþmuþ, bunu da döviz pozisyonunda deðerlendirmektedir. Bundan sonra reklam gelirleri, gazete satýþlarý ve iþ baðlantýlarý da bugünden daha az olmayacaðý ortada iken, geleceðe SINIRLI bakmak, olsa olsa insaný SINIRLI ANALÝZCÝ yapar. Kaldý ki orta ve uzun vadeli þirket için herþey pozitif iken, bizim derdimiz kýsa vadeli, SPK Tebliði açýk ve ben hukuðun iþleyeceðine inanýyorum.
    Son düzenleme : STRATEJÝ; 14-08-2018 saat: 12:41.
    *** KESÝNLÝKLE YATIRIM TAVSÝYESÝ DEÐÝLDÝR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akýl süzgecinizden geçirerek son kararýnýzý kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBÝLÝRSÝNÝZ.

5.  Alýntý Originally Posted by Iron-i Yazýyý Oku
    Daha önce burdan bir hissedar bizim dýþýmýzdaki taraflarýn çirkefleþmesi sonucu Mahkeme süreci oluþursa, elimizdeki hisseyi tutmamýz halinde hak sahibi olabileceðimizi belirtti. Tam olarak öyle olduðunu söylemek biraz zor diye düþünüyorum, bence SPK kararý çýktýktan sonra karþý taraf SPK ve Demirörenler olmak üzere muhataplardan zarar tazmini yapýlabilir. Sonuçlanan süreç hak tazmini için yeterli þartlarý oluþturur diye düþünüyorum. En kötü senaryoya hazýrlýklý olmakta fayda var. Hakkýmýzý verirlerse ne ala, vermezlerse detaylar önemli.
    Sayýn IRON-i;
    Hak sahibi olmak için, hak sürecinde hak sahibi olmak gerektiðine göre, hakkýmýzýn verilmediðini düþündüðümüz anda elimizdeki hakkýmýz olanlarý belgeleyip yasal zeminde baþvuru yaptýktan sonra haklarýmýz korunmaya baþlar.

Yani kaç hisse varsa bunu belgelendirip ona göre baþvuruyur yaparýz. SPK kendi tebliðine aykýrý karar verdi diyelim.

1. Aracý kurum veya bankadan PORTFÖY ve Maliyetlerin ONAYLI BELGESÝ istenir.
    2. Mahkeme baþvurusuna SPK'nun konuyla ilgili maddelerine atýfta bulunulur.
    2. Yine bu baþvuruda o anki zarar ve çaðrýya göre en düþük ve en yüksek olasý fiyatlara göre oluþacak zararýn miktarý belirtilir.
    3. Bu çaðrý baþvurusuna örnek teþkil edecek KIPA, MUTLU AKÜ, NETAÞ zorunlu çaðrý süreçleri belirtilir.
    4. Zarar, olasý hakediþler yasal faizleri ile talep edilir.

Ankara'da deneyimli ve tecrübeli bir avukat bulup yasal zeminde hak aranmaya baþlar. Burasý kolay, sayý çok olursa ücreti de aþaðý çekeriz, birlik olursak iyi de ses getiririz.

6. HAFIZALARI BÝR KEZ DAHA TAZELEYELÝM :

Demirören Medya Yatýrýmlarý Ticaret A.Þ. Tarafýndan 23.05.2018'de KAP ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI

Ana ortaðýmýz Demirören Medya Yatýrýmlarý Ticaret A.Þ. ("Þirket") tarafýndan kamuya duyurulmak üzere Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacýlýk A.Þ'ya iletilen açýklama aþaðýda yer almaktadýr:

"Þirket ile Doðan Medya Grubu Holding A.Þ. arasýnda 6 Nisan 2018 tarihinde imzalanmýþ olan Hisse Satýþ Sözleþmesi uyarýnca, Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacýlýk A.Þ.'nin sermayesinin %77,67'sini temsil eden 428.732.788,05 TL nominal deðerli paylar Þirket'e devir olmuþtur.

23 Mayýs 2018 tarihinde (bugün) Þirket tarafýndan ilgili pay devrinden doðan zorunlu pay alým teklifi yükümlülüðü hakkýnda,

"Sermaye Piyasasý Kurulu"nun ("SPK") II-26.1 sayýlý Pay Alým Teklifi Tebliði'nin 18'inci maddesi uyarýnca

SPK'ya muafiyet talebi baþvurusunda bulunulmuþtur.

Konuyla ilgili geliþme oldukça kamuya gerekli bilgilendirme yapýlacaktýr."

7. Pay alým teklifinde bulunma zorunluluðundan muafiyet

MADDE 18

(1) Kurul, aþaðýdaki hallerin varlýðý halinde baþvuru üzerine pay alým teklifinde bulunma
    zorunluluðuna muafiyet verebilir:

a) Halka açýk ortaklýk paylarýnýn veya oy haklarýnýn iktisabýnýn, finansal güçlük içinde bulunan ortaklýðýn mali
    yapýsýnýn güçlendirilmesi bakýmýndan zorunlu olan bir sermaye yapýsý deðiþikliði gereðince gerçekleþtirilmesi (Bu
    durumda Kurul þirkete yeni bir fon giriþinin bulunup bulunmadýðýný veya sermaye yapýsý deðiþikliðinin zorunlu olup
    olmadýðýný inceler).

b) Halka açýk ortaklýk paylarýnýn herhangi bir genel kurul toplantýsýnda kullanýlmamýþ olmasý veya ortaklýk
    yönetim kurulunda herhangi bir deðiþiklik yapýlmamasý þartýyla, halka açýk ortaklýk sermayesinde sahip olunan
    paylardan pay alým teklifi yapma zorunluluðunu gerektiren kýsmýn elden çýkarýlmasý veya Kurulca uygun görülecek bir
    sürede elden çýkarýlacaðýnýn yazýlý olarak taahhüt edilmesi.

c) Halka açýk ortaklýðýn ana ortaklýðýndaki yönetim kontrolü deðiþikliðinin, halka açýk ortaklýktaki yönetim
    kontrolünün elde edilmesi amacýný taþýmamasý (Bu þartýn varlýðýnýn tespitinde; hedef ortaklýðýn, ana ortaklýðýn son yýllýk
    finansal tablolara göre varlýk toplamýna olan etkisinin %10’u aþmamasý ve ana ortaklýðýn faaliyet hacmi içinde önemli bir
    yer taþýmamasý ve benzeri hususlar Kurulca dikkate alýnýr).

ç) Özelleþtirme kapsamýndaki halka açýk ortaklýklarda kamu paylarýnýn satýþý.

d) Halka açýlma nedeniyle düzenlenen izahnamede belirtilen esas ve usuller çerçevesinde, birleþme iþleminin
    gerçekleþmesinden önce bu iþlemin onaylandýðý genel kurul toplantýsýnda olumsuz oy kullanan pay sahiplerine ait
    paylarýn geri alýnmasý þartýyla, birleþme amaçlý ortaklýðýn devralan sýfatýyla taraf olduðu birleþme iþleminden
    kaynaklanan yönetim kontrolü deðiþikliði.

(2) Muafiyet talepleri için, pay alým teklifi zorunluluðunun doðmasýný izleyen altý iþ günü içinde teklif
    yapmakla yükümlü olanlar tarafýndan Kurula baþvurulmasý gerekir. Kurulca yapýlacak incelemeler ve talep edilecek bilgi
    ve belgelerin deðerlendirilmesi sonucunda muafiyet koþullarýnýn gerçekleþtiði sonucuna varýlýrsa, ilgililer pay alým teklifi
    yapma yükümlülüðünden muaf tutulabilir.

Muafiyet baþvurusunun uygun görülmemesi hali

MADDE 19 ;

(1) Pay alým teklifinde bulunma zorunluluðundan muafiyet baþvurularýnýn Kurulca uygun
    görülmemesi halinde; iki ay olarak öngörülen fiili pay alým teklifine baþlama süresi,

Kurulun muafiyet baþvurusunu

uygun görmeme kararýndan itibaren bir ay olarak

uygulanýr.

(2) Kurulun muafiyet baþvurusunu uygun görmeme karar tarihinden itibaren altý iþ günü içerisinde pay alým
    teklifi yapýlmak üzere bu Tebliðin 2 numaralý ekinde yer alan bilgi ve belgelerle birlikte Kurula baþvurulmasý gerekir.

8. terbiyesizlik yapma!

Alýntý Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazýyý Oku
    Organize g. ö. t 'lük tespit edildi bu nedenle troll listeme girdiniz tebrikler...

imzam linktedir...
    https://justpaste.it/78bvw
    Ne listene eklediðin umrumda deðil. Terbiyesizlik yapma yeter! Bu iletinin gönderildiði saatte tahtaya baksaydýn, ilk 2-3 kademenin altýnýn boþ olduðunu görürdün! Ýlla konuþacak isen datalarla konuþ. fuzuli yer iþgal etme!

Sayfa 686/983 ÝlkÝlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •