Sayfa 72/1024 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 569 - 576 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Guardian'a göre,TL nin değer kaybına en çok ucuza tatil yapabilecekleri için seviniyorlarmış.Bu operasyonculara vize koyalım, ucuz turistlik hevesleri kursaklarında kalsın, sevindikleri şeye bak yaa.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Türk insanı psikolojik olarak zora düştüğünde performansını arttırır. O nedenle fakirleşmesi ve bunu hissetmeye başlaması yeteneklerini ve performansını ortaya çıkarması için uygun bir katalizör olabilir. Tarihsel olarak Türkiye hiçbir zaman fakirleştikçe pasifleşecek bir yapıda olmadı. Zora düştükçe o noktadan yükselmesini bildi. (kurtuluş savaşı). Örnek verilen Afrika ülkeleri ise tarihsel olarak çok farklı bir süreç yaşadılar ve tarihsel olarak ta hep aynı noktada kalmayı seçtiler.
    Hocam millet fakir ve özgüvensiz şuan. Daha da fakir olursak iyice yanarız...Tam rekabet koşulları altında, ihracaat artırıcı ithalat azaltıcı yatırımlara yönelirse ve tam rekabet saglanırsa (yandaşsız ortam) uzun sürede bir noktaya gelinir..Amerika reisin aklını aldı zaten, bundan sonra bu tarz hareket edicek diye düşünüyorum.

Betoncularla kagıttan kaplan olduğunu anlamıştır :D

3. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Hocam millet fakir ve özgüvensiz şuan. Daha da fakir olursak iyice yanarız...Tam rekabet koşulları altında, ihracaat artırıcı ithalat azaltıcı yatırımlara yönelirse ve tam rekabet saglanırsa (yandaşsız ortam) uzun sürede bir noktaya gelinir..Amerika reisin aklını aldı zaten, bundan sonra bu tarz hareket edicek diye düşünüyorum.

Betoncularla kagıttan kaplan olduğunu anlamıştır :D
    Bu dediğinizi devletler yapamaz. Bunu halk yapar. Bu iş bir ekosistemdir. Bir kültür meselesidir. Bu kültürü devletin dağıttığı kuru teşvikler ile sağlayamazsınız. Halk ne zaman ki kafasını kullanıp kendini eğitmeden karnını doyuramayacağını görecek o zaman gayri ihtiyarı o kültürü ve ekosistemi kendisi oluşturacak. Güney Kore aynen bu şekilde kalkınmıştır. Açlıkla sınanmıştır ve alternatifsiz bırakılmıştır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
    ilginç bir enstantane
    Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by tovw23 Yazıyı Oku
    Ben şaka hesabı sandım, değilmiş adam devamında ciddi ciddi savunuyor milletle dalaşmaya devam ediyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben şaka hesabı sandım, değilmiş adam devamında ciddi ciddi savunuyor milletle dalaşmaya devam ediyor.
    Hocam şaka falan değil ama bu adam sizi de trollemiş.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 72/1024 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •