Sayfa 743/744 İlkİlk ... 243643693733741742743744 SonSon
Arama sonucu : 5946 madde; 5,937 - 5,944 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Şu borçları ödesinde temettü sonraki iş

Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Teşekkürler, bugün genel kurul varmış haberimiz olmadı hissenin bugünkü yükselişi de genel kurulda ağzımızın tadı kaçmasın diye olabilir. Hissenin iki gün üst üste yükseldiği yok zaten, genel kurulda yan yattı çamura battı misali açıklamalar pandemi den falan bahsetmişler 4 yıl oldu güya Temmuz 2023 de teslim edilecekti.

Daireleri kiraya vermeleri daha iyi yıllık 55-60 milyon sabit kira geliri sürekli bir akar, zaten bu faiz ortamında kimse daire falan almaz, yüksek enflasyon ortamında borç azaltmaya gerek yok paran olup paran eriyeceğine borcun olup borcun erisin, devir elin taşıyla elin kuşunu vurma dönemi hatta döviz yataya sarmışken döviz cinsinden borçlanarak yatırım yapıp şirketin gelirlerini artırması daha isabetli olur. M.Şimşek yabancıya galiba dövizin sabit kalacağı garantisini vermiş getirin dolarlarınızı yıllık %50-55 faizinizi alın gidin diyor. Bir de şirket temettü dağıtmama kararı almış borsada işlem gördüğünden beri temettü vermemiş bir şirket, nasıl böyle bir şirket borsada işlem görüyor anlaşılır gibi değil temettü verecek olsa Rıza'nın canından herhalde bir parça kopmuş gibi olur.

2. Şişko nun ne menem bir ……. Olduğunu unutmuştuk

Bayram bayram hatırlattı geberesice

3. Yine zarar açıklamış, nasıl bir stok yönetimidir bu işleri nasıl beceriyor anlamadım tekstil tarafı küllüm zarar etmiş diğer tekstil firmaları nasıl kar ediyor anlamadım. Res kapasite artışı güya 2024 ilk yarısı faaliyete geçecekti şurda kaldı 1 hafta haber yok, gyo projesi zaten yalan oldu gitti. Böyle patronla zor işler.

4. Dairelerin parasınıda iç edecek bu zararla

Sizin yöneteceğiniz şirketin ben ta ….

Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Yine zarar açıklamış, nasıl bir stok yönetimidir bu işleri nasıl beceriyor anlamadım tekstil tarafı küllüm zarar etmiş diğer tekstil firmaları nasıl kar ediyor anlamadım. Res kapasite artışı güya 2024 ilk yarısı faaliyete geçecekti şurda kaldı 1 hafta haber yok, gyo projesi zaten yalan oldu gitti. Böyle patronla zor işler.

5. Şirketi batırmadan tekstil işini mısır yada Türki cumhuriyetlere kaydırmayı düşünebılırlermı

Hadi bunlarda olmadı diyelim kol kes yapıp komple tekstil den çıkarlarmı

Akıllarına geliyormu

Durum gerçekse hemen şimdi karar almalılar

Yok vergi vermemek için borsada bizleri tokatlamak içinse devam

Nasıl olsa devlet te bir şey demiyor

Hem devleti hem milleti tokatlamaya devam

Duhul
    Oct 2018
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    101
    Blog Entries
    3
    tekstil stoklarında bence sorun var.
    giderleri düşmüşler, mamul maliyetlerini güncellememişler.
    burada vergiden kaçınma görüyorum.
    2.çeyrek dairelerde +500M gelecektir.
    Tekstil de 2.çeyrek de 500M getirecektir. diye düşünüyorum.

burada bir oyun dönmüş.
    Baş Ekonomi Yazarı @minikyolculuk
    Değer Yatırımcısı,VIOP Trader,SK007 Hisselerini takipçisi -

7. İşleri güçleri borsada , vergide bilançoda oyun çevirmek

Bu kadar kafayı iş güçlerinde yorsalar bir yere gelirler ama can çıkmayınca huy çıkmıyor

2.çeyrek dairelerde +500M gelecektir.
    Tekstil de 2.çeyrek de 500M getirecektir. diye düşünüyorum.

burada bir oyun dönmüş.[/QUOTE]

8. Selamlae neye istinaden söylüyorsunuz? Tam tersi stokları güncelledikleri icin maliyetler cok yüksek gelmis ve brüt kar baskılanmıs. Haksız mıyım?

Sayfa 743/744 İlkİlk ... 243643693733741742743744 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •