Sayfa 76/1000 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Geçmiş grafiklere göre DTH lar artarken döviz kuru genelde düşüyor. DTH grafiklerini inceleyin.
    Aynen öyle , ama daha güçlü yükselmek üzere.. 🙂

geçmişte mb rahattı çünkü nerdeyse elinde dth tutarında brüt rezerv olurdu.. şimdi ise dth rezervin nerdeyse iki katı..

Geçmişte faiz enflasyon seviyesi daha kontrollüydü.. şimdi ise mb faiz tarafında sıkışmiş durumda.. akbabaların ağzının içine bakıyor resmen..

Ağustos 2018 de olanları asla unutmayın..bir el ülkeyi geldi ve adeta ipten aldı..ne pahasına henüz bilmiyoruz..
    ytd..

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Geçmiş grafiklere göre DTH lar artarken döviz kuru genelde düşüyor. DTH grafiklerini inceleyin.
    Tamam zaten olması gereken de bu Dolar düşerken dth artıyor, yükselirkende azalıyor kar al yapılıyor.

Dolar düşecek dthlar çözülecek tezini çürütmüşsünüz işte. Dolar düştükçe genel manada dthlar artacak. Daha da artacak.

Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Standard and Poors, Türkiye'nin kredi notunu B+ olarak teyit etti, görünüm 'Durağan' olarak kaldı.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

S&P Türk ekonomisinin 2019'da yüzde 0,5 daralmasını bekliyor

S&P, "Türkiye'nin finansal ve ödemelern dengesi baskılarına yanıtı şu ana kadar temel ekonomik kırılganlıkları değil semptomları ortadan kaldırmaya odaklı"

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Valla krizi en şiddetlisinden görseydim tüm döviz ve altınlarımı bozardım, çünkü orası dip demek olurdu. Yani herşeyin fiyatlandığı anlamını taşırdı benim için
    Ben kriz falan görmüyorum o yüzden dolarlarımı en dibi görene kadar tutacağım.

Ne krizi yahu? ağustosta dolar 7,28 deyken bile tatilde herkesi eller havaya yaparken gördüm. Birikimi olan bendim ama her gece dışarı eğlencelere akan benden daha fakir arkadaşlarımdı.

Hala Aynı havayı görüyorum.

Siz forum-twitter gibi sosyal medyalara bakmayın reelde herkes deli gibi para harcıyor. Özellikle cevahir örneğini verdim çünkü İstanbul'da orta ve alt gelirlinin daha sık gittiği AVM olduğu için. Yedikleri yemeği evde 2-3 kat daha ucuza mal edebilecekken...

Hala iddia ediyorum krizin K sini bile görmedik.
    Bu muhabbet yillardir var. Egitim seviyesi dusuk insanlar gorseli cok sever. Sokajtaki mercedes opusen 1 cift guzel deniz kiyisi yada agzina kadar dolu cafeler AVM ler

Egitimli insan istatistiklere bakar

Hacizler rekor icralar rekor issizlik rekor iflaslar rekor bosanmalar rekor dis ve ic borc rekor yurtdisina cikan ve cikmayi dusunenlerin sayisinda rekor

Ama evet avm nin yeme alani tas catlasa 400 kisi alir o tiklim tiklim

Ve adam hala krizi goremedik diyor.

Ben 5bin km oteden hissediyorum. Agustos tan beri kiracilarimin cogu kirasini odemedi birinin verdigi cekte bos karsiliksiz cikti.

6. "Kendi işsiz kalana kadar" krizin farkında bile olmayan bir sürü insan var.
    Doğal olarak tasarrufu da akıllarından geçirmezler.
    AVM'lerin birdenbire bomboş kalmasını beklememek gerek.

7.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    O grubun elindeki doları almadan olmaz.

BİST yatırımcısındaki stop-loss mantığı çalışır mı dolar ve altın yatırımcısında?

Bu yanıtlanması gereken ilk soru...

İkincisi ise şu...

Neden seçim sonrasında kur artacak ki?

Madem yönetim bu kadar rahat tutabiliyor kuru, devletin kurumlarında stop-loss hiç çalışmaz.

Büyük sayılar ve bu sayıların buluştuğu piyasa verecek bu sorunun yanıtını...

Makro veriler ve dünya ekonomisinin gidişatı belirleyecek dolar kurunun fiyatını eninde sonunda.
    Açık ve net piyasada kazanmak çok zordur. Paramız değer kaybetmesin diye artıkça artan dthlar. Bu noktada dolar işsizlikten daha önemli hale geliyor. Enflasyonun dolar artışı ile arttığını,artan enflasyonun faizleri artırarak büyümede ve işsizlikte sıkıntılar yaratacağını deneyerek öğrenmişken.
    DTH lar çok önemli ancak o dth ların enflasyon bazlı maliyetleri aslında hepsinden önemli. Yüzde bazlı maliyetler bilinse/hesaplanabilse iyi bir done olacağı kesin. Bir çok dolar yatırımcısı maliyete gelse de kurtulsak diyor faiz ve maliyet kaybından dolayı.

Resmi Gazete'de yayınlanan tebliğe göre Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) zorunlu karşılıklarda değişikliğe gitti. Buna göre Merkez Bankası zorunlu karşılık oranlarında indirime gitti.

Söz konusu değişiklikler şu şekilde:

Mevduat/katılım fonu (yurt dışı bankalar mevduatı/katılım fonu hariç)

Vadesiz, ihbarlı, 1 aya kadar ve 3 aya kadar vadeli mevduat için zorunlu karşılık oranı yüzde 8'den yüzde 7'ye indi.
    6 aya kadar (6 ay dâhil) vadelilerde yüzde 5'ten yüzde 4'e indirildi.
    1 yıla kadar vadeli mevduatta yüzde 3'ten yüzde 2'ye çekildi.
    1 yıl ve daha uzun vadelilerde yüzde 1.5'ten yüzde 1'e indirildi.

Sayfa 76/1000 İlkİlk ... 2666747576777886126176576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •