Sayfa 775/841 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825 ... SonSon
Arama sonucu : 6721 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. 13 milyon lot anlaşma yapilan bir fona satilacaktir. Önemli olan hangi fiyattan satacagidir. Anlık fiyata yakin bir fiyat ise iyi olur . Birde hisseyi satin alan fon belli bir süre satmama taahhüdü verirse iyi olur. Bunlar iyi senaryo. Kötü senaryo ise piyasa fiyatindan ucuz satilmasi yada fon degilde doğrudan borsada satış yapilmasi olabilir. En kötüsü ise fon almış gibi gösterip bir kaç gun içinde yukarı sürüp malın yukardan piyasaya basilmasi. Bunlarin hepsi bu hissede yaşanmış olup tekrar olmamasını umuyorum. Herkes gardını alsın her an her şey olabilir

Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    yaklaşık 13 milyon lot kote olup patronlar borsada satacak hoş olmadı bu haber ...İnşallah şirkete le ilgili yerlerde kullanıcaz falan derler yoksa cok buyuk guven kaybı olur hisseye...
    Daha önce patronlar satış yaptıklarında topladıkları nakitin bir bölümünü faizsiz TL olarak şirkete borç vermişlerdi. Gelmesini hiç istemediğim tek haber buydu. Bu topicte de bu tür bir haber gelirse Gesan hakkında fikrim değişir yazmıştım ve kendimle çelişmemek için uzun süredir sahip olduğu Gesan'ları dün itibariyle sattım. Bu tpicteki tüm eski ortaklarıma teşekkür ediyorum. Çok kuvvetli bir bilanço geleceğine adım gibi eminim ancak bir sene içerisinde ikinci borsada işlem gören tipe dönüşüm haberi beni üzdü ve fikrimi değiştirdi. Halka açıldıktan sonra zaten en az 6 ay patron satışı yasak, bedelli sermaye artırımı yasak. Halka açılalı iki yıldan az bir süre oldu. ilk 6 ay yasak satış. 1,5 yıl geçmeden ikinci kez 1,3 milyar TL bedelli hisseyi borsada işlem gören tipe dönüştürüyorsun. Bana etik gelmedi. Dönüştürmeden önce KAP'a haber yollasan ve yine bu geliri yatırımlarda kullanacağım desen anlarım. Neyse, benden alan da kazansın inşallah. Ortak olmadığım hissenin topiğinde yazmak adetim değildir, hakkınızı helal edin, Allah'a emanet olun.

3.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Daha önce patronlar satış yaptıklarında topladıkları nakitin bir bölümünü faizsiz TL olarak şirkete borç vermişlerdi. Gelmesini hiç istemediğim tek haber buydu. Bu topicte de bu tür bir haber gelirse Gesan hakkında fikrim değişir yazmıştım ve kendimle çelişmemek için uzun süredir sahip olduğu Gesan'ları dün itibariyle sattım. Bu tpicteki tüm eski ortaklarıma teşekkür ediyorum. Çok kuvvetli bir bilanço geleceğine adım gibi eminim ancak bir sene içerisinde ikinci borsada işlem gören tipe dönüşüm haberi beni üzdü ve fikrimi değiştirdi. Halka açıldıktan sonra zaten en az 6 ay patron satışı yasak, bedelli sermaye artırımı yasak. Halka açılalı iki yıldan az bir süre oldu. ilk 6 ay yasak satış. 1,5 yıl geçmeden ikinci kez 1,3 milyar TL bedelli hisseyi borsada işlem gören tipe dönüştürüyorsun. Bana etik gelmedi. Dönüştürmeden önce KAP'a haber yollasan ve yine bu geliri yatırımlarda kullanacağım desen anlarım. Neyse, benden alan da kazansın inşallah. Ortak olmadığım hissenin topiğinde yazmak adetim değildir, hakkınızı helal edin, Allah'a emanet olun.
    Hayirlisi olsun. Patronaj ve yatirimci iliskileri iletisiminde sinifta kalan bir sirket. Size hak veriyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    hayırlısı olsun senin için gerçekten morel bozucu bir haber ama ben sektörün öncü hisselerinden oldugu için beklicem hakımızda hayırlısı...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

5. Şirketten miye bi açıklama gelmez???
    Akşam belki...
    Patron Ağustosta sunjunior anlaşmasını açıklarız demişti. Elimizde bi o bir de bilanço var.
    Üzülerek ben de sattım bugün. Fakat gözüm ekranda bi gelişme olursa tetikteyim. Tekrar dönerim. Çok olur lot azaltarak döneriz.

6. dayak bittimi yoksa mola mı verdik acaba ...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

7. Satilacak lotlar hangi fiyattan satilacaksa o fiyata getirip hisse devri yapacaklar. Hem daha önceki satista hem kontr da bu sekilde yaptilar. O yüzden ne yapilirsa yapilsin hisse fiyati anlasma fiyatina gelecek.

8. Şirketin vergi dairesine sunduğu tabloda 6 aylık net dönem kârı 143.264.867 tl.

Sayfa 775/841 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •