Sayfa 78/78 İlkİlk ... 2868767778
Arama sonucu : 618 madde; 617 - 618 arası.

Konu: SDTTR - SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,441
    SDTTR Analist Toplantısı Notları
    SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri’nin 2Ç24 dönemine ilişkin açıkladığı finansal sonuçlar sonrası
    düzenlenen analist toplantısında edindiğimiz notları paylaşıyoruz.
    SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş., Ar-Ge’ ye dayalı alanlarda yerli ürünler ve yetenekler
    geliştiren bir savunma sanayi firması olarak 2005 yılında kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana
    çeşitli savunma elektroniği ve yazılım ürünlerini ortaya koymuş ve kullanıma vermiş bulunmaktadır.
    Şirket’in merkez ofisi ODTÜ Teknokent içerisinde 4.538 m2 kapalı alanda yer almaktadır.
    SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri’nin (SDTTR), 2Ç24 döneminde net dönem karı bir önceki yılın
    aynı dönemine göre %32 azalarak 93.9 mn TL olarak gerçekleşti. 2Ç24 döneminde; net satış geliri
    bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %118 artarak 495.6 mn TL olarak gerçekleşti. FAVÖK %104
    artarak 69.8 mn TL olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise %15’ten %14’e geriledi.
    1Y24 döneminde ise; Net satış geliri %88,4 artarak 764.2 mn TL olarak gerçekleşti. FAVÖK %66,9
    artarak 87.1 mn TL olarak gerçekleşti. FAVÖK marjı ise %13’ten %11’e geriledi. Şirket 13.5 mn TL
    net zarar açıkladı.
    ï‚· Şirket, ilk dolaylı ihracatını 2012’de, ilk doğrudan ihracatını 2016’da yapmıştır.
    ï‚· Radar sistemleri alanında 2007 yılında Türkiye’de ilk defa TÜBİTAK ile Sentetik açıklı radar (SAR)
    sistemleri teknolojileri geliştirme projesini başlatmıştır. Günümüzde bu teknoloji ANKA hava
    aracında kullanılmaktadır.
    ï‚· Haberleşme Sistemleri alanında ticaret partneri ülkelerden biri olan Güney Kore’ye KF-21 aracı
    için tasarlanan Gömülü Eğitim Data Link Sistemi’ni ihraç etmektedir.
    ï‚· Savunma Bakanlığı tarafından 2011 yılında Görüntüleme Uyduları için Yer İstasyonu Sağlayıcısı
    olarak yetkilendirilmişlerdir.
    ï‚· Şirket, Kara ve Deniz Eğitim Sistemleri geliştirmekte ve üretmektedir. Bunun yanında özellikle
    Hava Muharebe Teknik Eğitim Sistemi (ACMI) üretiminde dünyada az sayıdaki üreticilerden
    birisidir.
    ï‚· Elektronik Harp Sistemleri alanında, İHA’larda kullanılan Güdümlü Mermi Simülatörü,
    Haberleşme ve Radar Tehdit Simülatörü ve RF Sinyal Analiz Sistemi de şirketin üretim
    portföyünde yer almaktadır.
    ï‚· Ticaret partnerleri arasında Avrupa Uzay Ajansı ile işbirliğinin de sağlandığı, İtalya’da yer
    almaktadır.
    ï‚· Şirket, 2 Asya ülkesinde ofis açmayı planlamaktadır.
    ï‚· Yurtiçinde TSK ve MSB ile çalışan şirket, yurtdışında Malezya Ordusu ve Pakistan Hava
    Kuvvetleri’nin yanı sıra özellikle Afrika bölgesinde Burkina Faso ordusu, Nijerya Ulusal Ordusu,
    Libya Ulusal Ordusu ve Tanzanya Ordusu ile de çalışmaktadır.

ï‚· Şirket, ticari ilişkileri geliştirmek için Eylül ayı başında ürünleri tanıtım amaçlı Mısır ve Ürdün’de
    tanıtım fuarlarına katılmıştır
    ï‚· Şirket, mali riskin yüksek olduğu ülkelerde ticaret yaparken, tahsilatın alınamaması riskine karşı
    avansları yüksek tutmaktadır.
    ï‚· 2023 Ekim ayında PwC ile Sürdürülebilirlik Danışmanlığı çalışmasına başlamıştır.
    ï‚· Şirket, orta vadede cirosunun %3 ile %5 i arasındaki bir tutarı Ar-Ge harcamalarına ayırmayı
    planlamaktadır.
    HAB Yerleşkesi Yatırımı
    Şirket, Ankara’da, Ar-Ge faaliyetleri için bir HAB yerleşkesi yatırımı planlamaktadır. Ağustos
    2020’de 30.000 m2 arsa bu yatırım için tahsis edilmiştir. 16.000 m2 kapalı alanın inşaatına Ekim
    2023’te başlanmıştır. Eylül 2024 itibariyle %55 inşaat ilerleme düzeyine gelmiştir. Aralık 2025’te
    yerleşkeye taşınılması planlanmaktadır. Şirket, halka arz gelirlerinin %70’ine denk gelen 161,5
    milyon TL tutar ile maliyetin karşılanması beklenirken artan inşaat maliyetleri sonucu, bu tutar 300-
    400 milyon TL bandına yükselmiştir. Aradaki fark özkaynakla finanse edilecektir. Bu yatırım ile
    şirketin üretim kapasitesinin artırılması ve bu sayede daha fazla yüksek meblağlı iş almayı planladığı
    ifade edildi. Bunun yanında bu yerleşkede 500-600 bin dolar bandında bir maliyeti olacak, kendini
    2,5 sene içerisinde amorti etmesi beklenen ve şirketin elektrik tüketiminin nerdeyse tamamını
    karşılaması hedeflenen bir GES yatırımı planlamaktadır.
    2024 ve 2025 Yılları Beklentileri
    Şirket, 2024 yılında 1.700 milyon TL, 2025 yılında ise 2.500 milyon TL net satış geliri
    hedeflemektedir. İhracatın ciroya oranını ise 2024 yılı için %35, 2025 yılı için %40
    hedeflenmektedir. Bunun yanında kişi başına düşen ciro için 2024 yılı için 150.000 dolar, 2025 yılı
    için 160.000 dolar hedeflemektedir. FAVÖK marjı olarak 2024 yılı için %20, 2025 yılı için %25
    hedeflemektedir. Temettü oranında, dağıtılabilir kâra oran olarak 2024 ve 2025 yılları için %35 ve
    üstü hedeflenmektedir. Personel sayısında 2024 yılı için 270, 2025 yılı için 290 hedefi konulmuştur.
    Kadın personel oranı 2024 yılı için %30, 2025 yılı için %32 hedeflenmektedir.
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,441
    Biraz fazla düşünce dikkat çekmeye başladı bazı analistler şirkete gidip bilgi alıyorlar malum gündemimizde olan israil saldırıları ile ilgili en iyi atraksayon alacak şirket sdttr bana göre raporun ilk yazılarını kopyaladım isteyen 6 sayfa okuyabilir

Faaliyet Hizmetleri;
    Şirketin, faaliyet alanları 4 ana sahadan oluşmaktadır.
    -Radar, Elektronik Harp ve Haberleşme Sistemleri;
    Kamera görüntülerinin alınamadığı bilgilerden Sentetik Açıklıklı Radar (SAR) yardımıyla görüntü
    alınabilmektedir. 2007 yılında, şirket tarafından savunma sanayisine teklif edilerek arge projesi
    olarak başlamıştır. F16, ANKA ve AKINCI insansız hava araçlarının radarlarında SAR sistemleri
    şirket tarafından geliştiriliyor.
    Elektronik harp frekanslarının, dost unsurlar tarafından kullanılması düşman unsurlarının
    kullanmasının engellenmesine yönelik teknolojidir. Silahlı kuvvetlerin ilgili birimleri ürünleri
    kullanmaktadır.
    Haberleşme sistemlerinde ise başta Güney Kore’nin geliştirdiği son nesil savaş uçağının içerisinde
    haberleşme sistemini platformlarına entegre edilmiştir. Dünyada bu alanda çalışan yetkin
    firmaların arasında yer aldıklarını ve Türkiye’de tek firma olduklarının altı çizildi.
    -Simülasyon Sistemleri ve Bilişim Teknolojileri
    Bilişim alanındaki teknolojiler üretilmekte hem de global anlamda kullanmaktadır. Bu alanda
    Türkiye’de savunma sanayi başkanlığı tarafından doğrudan uydu sistemlerinin yer tedarikçisi
    olarak çalışıldığına vurgu yapıldı.
    Şirketin simülasyon sistemlerinin içinde en önem verdiği projelerden ACMI (Air Combat
    Maneveuring Instrumentation), pilot taktik eğitim sistemidir. 150 uçak aynı anda havaya ka

https://news-files.foreks.com/attach...ti-Notlari.pdf
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Sayfa 78/78 İlkİlk ... 2868767778

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •